Poplatky spojené se studiem

Od: Datum: 02.02.15 23:18 odpovědí: 1 změna: 02.02.15 23:30

Zdravím, omlouvám se, že se na Vás obracím s tímto dotazem, ale podle vlákna na natur.cuni.cz to vypadá, že tomu rozumíte asi nejlépe. Mám jeden dotaz k poplatkům spojených se studiem. Studoval jsem 1 rok a 52 dní obor na vysoké škole ale ukončil jsem ho, protože jsem konečně zjistil co chci v životě dělat. Tento rok si budu podávat přihlášku na obor, který chci studovat a začínat znova od 1. ročníku. Chci se proto zeptat, jestli budu muset platit na bakaláři a následně magistru nějaký poplatek, jestli ano tak kolik? Bude to na bakaláři 1 semestr a magistru taky 1 semestr? To znamená, že se ten 1 rok a 52 dní odečte od těch 4 let na bakaláři a 3 let na magistru co mám zdarma? Pokud je to pravda, tak mi to zní dost nespravedlivě, jsem myslel, že jenom na bakaláři. Pokud je to pravda, tak mám ještě jeden dotaz, jestli by se to nedalo udělat takto a neplatit nic. Vím, že výuka začína 1. října a končí 30. června, pak máme 3 měsíce prázdniny - samozřejmě taky placené státem, takže ten poslední třetí ročník, pokud bude úspěšný, bych normálně ukončil 30. června - to bych měl titul bc. a státnice a obhajobu za sebou, to bych pak ukončil a pak bych nemusel platit vůbec nic a na magisterské se zapsal v půlce října, to by vyšlo, nebo ne? To samé na magisterském studiu. Děkuji za odpověď

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 02.02.15 23:30

Odecte se ti to jenom od Bc. Od navayujiciho Ing uz ne. Jakmile zacnes paty rok studia, tak budes platit. Ve tvem pripade v podastate pretahnes o onech 52 dnu. Pokud ale stihnes ukoncit 30. cervna, tj. udelat do 30. cervna posledniho roku studia statnice, tak se ti to neprotahne. Asi by z toho slo vybruslit i nejak jinak, treba jeden rok prerusis k 30.6. skolu a navazes k 1. zari. Toto by ti ale meli odpovedet na studijnim, jestli jde skola timto zpusobem pres prazdniny prerusit, nehlede na to, ze se budes muset registrovat na UP nebo si platit socialni. Ale furt levnejsi jak platit poplatky za semestr. A kolik ze se plati za semestr? To zjistis tez na studijnim. Poplatky se kazdy rok muzou menit a navic jde zadat o jejich odposteni, cili je to individualni. Ale zakladni cena se pohybuje nekde kolem 20 000/semestr. Dle skoly.

JInak pokud se na magisterske nezapises do urciteho data, tak te vyradi. Data najdes v bile knize.

Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.