Stačí tato příprava?

Od: Datum: 02.02.15 21:02 odpovědí: 4 změna: 05.02.15 14:34

Ahoj lidi... Chci se hlásit na šestiletý gympl. Nechci to jen zkusit ale já se tam opravdu chci dostat. Nejde mi o to aby jste mi tu psali, jak je gymnázium na houby a tak ale já si za tím prostě stojím. Denně nebo alespoň jednou za dva dny si dělám Scio testy - jsou staré asi tři roky. Ale slyšel jsem že čím "tak trochu" starší tím lepší. Vyberu si např. češtinu a ze 40 úloh udělám například 17, zkontroluji si to na internetu, a další den zbývajících 23 dodělám. Jinak pokud vím tak se to nějak počítá i vysvědčení... Což u mě není problém, dvě dvojky a to jsem je měl ještě mezi 1/2. Myslíte si, že tato příprava je dostačující? A ještě jedna taková banalita... Jak je to s tím že když se chce tam člověk dostat a nedělá žádnou přípravu ale má zase lepší známky než ten, kdo dělá nějakou přípravu ale má o něco ty známky horší? Kdo má větší šanci ..? Děkuji. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.02.15 21:25

To jestli jsi to měl mezi 1 nebo 2 nikoho nezajimá, bere se známka co je na vysvědčení ;) Co se týče toho tvého porovnání šancí, tak zkrátka ten kdo je chytřejší, to že děláš nějkou přípravu je fajn, je možný že vědmostně doženeš toho, kdo se na to tolik nepřipraví, ale taky se tě nikdo ptát nebude, jestli si se doma učil půl dne nebo ne, prostě se buď dostaneš nebo nedostaneš.

Za mě ta tvoje příprava, chápu správně, že děláš jednu úlohu za 1 - 2 dny? Není lepší si k tomu prostě 1-2 týdně sednout a udělat toho víc? jinak ta věta čím starší testy tím lepší, to je úplně jedno.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 02.02.15 21:42

Dobrý večer.

Připravovala jsem obě dcery na SCIO zkoušky, poměrně systematicky.

Co se příprav týče, doporučuji udělat vždy celý test, nejen část - navyknout si i na výdrž, nejen na správnost výsledků. Ke konci přípravy brát v potaz i rychlost.

Kdo má větší šance, záleží na kriteriích daného gymnázia - na gymnáziu, v němž jsem pracovala, se za každou dvojku odečítaly dva body (nikoli za dvojky z výchov). Tedy jedničkáři měli lepší start a mohli si dovolit udělat i chybku v testu.

Bylo by tedy užitečné na webu gymnázia vyhledat podrobná kriteria k přijetí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.02.15 01:33
avatar

Šance na přijetí se nedá posuzovat jenom podle známek na vysvědčení ani podle způsobu přípravy. Vynikající žák může přijímačky zvládnout bez speciální přípravy. Takže ani absence přípravy nemusí nic znamenat.

Jen ty sám víš, jak na tom jsi ...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 05.02.15 14:34

Já třeba vidím, že tvá čeština na tom není dobče. Podívej se na (chybějící) čásrky ve tvém příspěvku. To by asi člověk, který chce jít na víceleté gymnázium měl umět, nemyslíš?

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.