Opakování casu

Od: Datum: 30.01.15 14:43 odpovědí: 11 změna: 01.02.15 23:11
Ahoj můžu se zeptat když byla věta v aj uděláš tet ten úkol? já napsala do you doping homework now? A jak by to melo byt já si první myslela že are you ale nepřijde mi ze by to byl přítomný prubehovy
doplněno 30.01.15 14:48: A potom bylo děláš někdy úkol dona?ano já ho často dělám doma ale moji kamarádi ho nikdy nedělají doma já myslela že ta první část věty bude have you evergreeny a to by přej muselo být vůbec někdy a ten zbytek jsem dala přítomný prostý a bylo to špatně a nevím proč jak by to měli byt?dekuju za pomoc abych se to mohla naučit spravne

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.01.15 17:16
Are you doing your homework now?
Do you sometimes do your homework at home?
Ohodnoceno: 0x

Od: karolinana
Datum: 31.01.15 08:37
Ahoj diky moc a ta druhá část věty s těma kamaradama bude yes I often do my homework ar homework but my friend never Done homework ať homework?
Datum: 31.01.15 16:54

Yes, I often do my homework at home but my friends do not do their homework at home?

Celá věta by měla být v čase přítomném prostém. Jinak by to znamenalo, že ho nikdy nedělali doma, ale tady to spíš je, že ho často nedělají doma a budou v tom pokračovat.

Od: karolinana
Datum: 31.01.15 17:08
Aha a nemůže to být takhle i often do my homework ať homework but my friend never Done homework at home

Datum: 31.01.15 19:37

To by znamenalo, že tvůj kamarád nikdy nedělal úkol doma. PRESENT PERFEKT

Ale jestli chceš napsat, že tvůj kamarád nedělá úkol doma, tak je to tak jak jsem napsala v předchozím příspěvku. PRESENT SIMPLE

doplněno 31.01.15 19:41:

Yes, I often do my homework at home but my friends never do their homework at home.

Takto by to bylo s never, ale musí tam pak následovat do.

Od: karolina*
Datum: 01.02.15 09:00

není nahodou v přítomném prostém ve třeí osobě doesnt?

Datum: 01.02.15 09:53

Je tam množné číslo 3. osoby friends

Od: karolina*
Datum: 01.02.15 18:58
Ale tam se píše nikdy a ne často v té druhé vete
Datum: 01.02.15 22:35

ano já ho často dělám doma ale moji kamarádi ho nikdy nedělají doma
Yes, I often do my homework at home but my friends never do their homework at home.

Přeložila jsem to, co je v prvním příspěvku. Jak tedy ta věta zní česky?

Od: eruezu
Datum: 31.01.15 20:59

Já bych teda Uděláš teď ten úkol? přeložila jako:

Are you going to do your homework now?

Protože Are you doing your homework now? znamená Děláš teď úkoly?...

Ohodnoceno: 1x

Datum: 01.02.15 23:11

Přítomný průběhový se někdy používá k vyjádření bezprostřdní budoucnosti. Do you doing... je nesmysl, protože tvar -ING se používá v průběhovém čase, ale tam se nepoužívá pomocné sloveso DO ale BE (tedy ARE). A naopak s pomocným slovesem DO se pojí základní tvar a dohromady tvoří přítomný prostý čas. Nelze kombinovat tvary a podobná slovesa jak to napadne, gramatika není věc kompromisů, ale pravidel.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.