Jak napsat odvolání - nepřijetí do 1. třídy

Od: Datum: 28.01.15 10:46 odpovědí: 8 změna: 29.01.15 11:41

Poradíte, jak napsat odvolání? Dcera 6 let není mezi přijatými dětmi. Dětí je letos hodně.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 28.01.15 11:20
avatar

Dobrý den, to odvolání by mělo mít nějaký smysl, resp. mělo by se jím něčeho dosáhnout.

Ale, Vy znáte důvod nepřijetí a ten je kapacita školy. Nejsem si jistý, že odvoláním se ta škola nafoukne a její kapacita se zvýší. Snad se spíše zeptat na možnosti jiné školy nebo půjde dcera do první třídy o rok později - někdy je to výhoda. Zdravím!

doplněno 28.01.15 11:33:

clayman - v tom případě by mohlo stačit napsat, že nesouhlasím s rozhodnutím o nepřijetí, požaduji jeho přezkoumání a umístění dítěte do jiné školy, kde je volná kapacita. Případně požadovat jiný návrh řešení této situace.

doplněno 29.01.15 09:43:

V tomto případě je sponzorský dar "legální" a "dobrovolný" úplatek. U nás tímto způsobem radnice přiděluje byty (navrhuje žadatelům, aby byl dán sponzorský dar městu). Hnus.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.15 11:28
avatar

myslím, že to funguje jako u školek. tzn, že rodiče jedno dítě přihlásí do více škol v naději, že alespoň v jedné to dopadne. Pokud je náhodou přijato do více, pak si vybere jednu a zbylá místa se uvolní. Na tato místa se berou děti, které podají odvolání. On to někdo určitě vysvětlí lépe.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.01.15 18:17
avatar

Máte to naprosto správně. Zakladateli, do odvolání udejte jako důvod připravenost dítěte (tedy, pokud Vám toto řekla učitelka při zápise) na školní vzdělávání a případně cokoliv dalšího, co hovoří pro nástup dítěte do této školy - bydliště v blízkosti školy, docházka staršího sourozence do této školy, nebo hudební zázemí dítěte v případě školy zaměřené hudebně (příklad).

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.01.15 15:58

Nechal bych to tak. Dcera bude mít o rok delší dětství, tím že bude starší ji půjde líp učení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od:
Datum: 28.01.15 18:19

@mopet: Dcera o rok delší dětství mít nebude, neboť školní docházka je povinná. Ledaže by rodiče požádali o odklad a doložili to požadovanými posudky.

Jinak dceru umístí třeba na druhý konec města do školy, které kapacitu nenaplní, což jsou především školy s multikulturním obohacením.

Je nutné zkusit odvolání. Dost dětí žádá o odklad a dost rodičů se účastní zápisu na více školách. Třeba se nakonec místo pro dcerku najde.

V loni jsme měli stejný problém. Nakonec to vyřešil sponzorský dar škole.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.01.15 07:17
avatar

Dítě nelze jen tak nechat doma z vlastního rozhodnutí o rok déle. Vyjadřují se k tomu lékaři a pedagog. psychol. poradna. Dělají se testy zralosti. A pokud je dítě na školu zralé a šikovné, odklad povolen není.

Není někde poblíž ještě jiná škola? Ve městě jsou třeba 2 - 3, tak zkusit tu druhou. Třeba tam děvče bude spokojenější, než by bylo tady.

Zajímalo by mě, podle čeho se děti vybírají. Nejdřív musí přijmout ty s odkladem. A pak ty, které jsou z obvodu, který ke škole patří, ty, jejichž sourozenci už do té školy chodí. Potom případně ostatní. Ale nechápu, podle čeho Pepíka vyberou a Aničku ne.

Možná ty sponzorské dary mají něco do sebe. Ale 1/ každý je dát nemůže a 2/už odmala používat vlastně určitou formu úplatku? Fuj. Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.01.15 09:37
avatar

Většinou se dělá losování, pokud se vyskytne více dětí se stejnými "parametry", tedy např. do první třídy s kapacitou 30 dětí: 7 dětí odkladových, dalších 14 spádových, 5 tu má sourozence (ty všechny přijmou, protože jsou preferovanější a vejdou se do kapacity) a 16 dalších - ze 16 se bude losovat.

Snad se nemýlím, ale kritéria, podle kterých se děti přijímají, si škola může nastavit sama. Jen by je měla zveřejnit. (Bohužel, kritérium "sponzorský dar" se tam neobjevuje, ačkoliv věřím, že je hojně využívané. Na druhou stranu, někde to je tak, že buď budete mít fyzikální učebnu z 80. let, nebo jednoho žáka "pošoupnete v žebříčku výše" a budete mít učebnu, kterou budete moct využívat k současným potřebám výuky fyziky.)

Ohodnoceno: 0x
 
Od:
Datum: 29.01.15 11:41

Problém s přijetím do 1. třídy vzniká, jelikož ve vesnicích v okolí měst vznikají satelitní sídliště bez občanské vybavenosti. Je pak na rodičích, kam zapíší své děti. Právo na přijetí mají v prvé řadě děti s trvalým pobytem ve spádové oblasti města a až pak děti z okolních obcí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.