Změna VŠ - a mezi tím chodit do zaměstnání

Od: Datum: 27.01.15 20:57 odpovědí: 4 změna: 28.01.15 19:17

Dobrý den,prosím poradíte mi: syn studuje 1 semestr VŠ, ale chce odejít ,teď po 1 semestru.CHce si podat přihlášku na jinou VŠ, protože studia jsou až od září, chce do té doby pracovat(únor-srpen), musí přerušit studium nebo má statut studenta, když už ho příjmou na školu(zatím ještě není přijat), pokud hned nesežene práci musí na pracák, nebo musí ukončit studium - a třeba v září až začne chodit na druhé studium VŠ znovu získá statut studenta, také přesně nevím jak teď já mám řešit v zaměstnání -"uplatňování" slevy - musím také nahlásit, že syn teď do září nebude studovat a pozastaví mě výhody-...?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.01.15 21:02
avatar
Odpoved je jednoducha ... Podle paragrafu 11 nebude pro socialni oblast posuzovan jako student. Buhuzel. Na UP bude muset jit, aby za nej platili socialni. O zda praci sezene je jina otazka. Take nezapomente, ze uz konci prijem prihlasek na VS.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.15 21:10
avatar

Uplatnění slevy na nezaopatřené dítě se řídí tím, odkdy dokdy bude studentem (sleva náleží i za část měsíce, pokud by studium ukončil třeba 6.2., tak za únor lze slevu uplatnit). Doba studia je doložena potvrzením o studiu, ukončení pak Rozhodnutím o ukončení studia, které přijde ze školy. Nahlásit to samozřejmě musíte. Kdyby Vám mzdovka uplatňovala selvu, na kterou nemáte nárok, bylo by to vlastně krácení daně, a toho byste se určitě nechtěla dopustit. Jakmile syn zase začne studovat, na podkladě potvrzení ze školy Vám slevu opět může mzdovka začít uplatňovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.01.15 06:22
avatar

Přerušení studia by snad přicházelo v úvahu, kdyby měl syn v úmyslu v něm pokrařčovat. Tady bych to viděla na ukončení studia a od podzimu nový začátek.

Registrace na ÚP není pro nikoho povinná. Ale pokud si syn nechce sám platit zdravotní pojištění (sociální není povinné), byla by registrace rozumná.

Stát za uchazeče o zaměstnání hradí zdravotní pojištění (sociální nikoliv).

Slevu na dani budete moci uplatnit, až syn začne znovu studovat.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stanivi
Datum: 28.01.15 19:17

mockrát děkuji za rychlou odpověď

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.