Divadlo - muzikál, co na sebe?

Od: Datum: 27.01.15 13:42 odpovědí: 4 změna: 30.01.15 07:20

Dobrý den, potřeboala bych od Vás, prosím poradit. A předem děkuji za strávení času a pomoc.

Máme jít se školou (jsem na střední) do divadla na dopolední představení - muzikál. A já nevím, co si mám vzít na sebe. Jelikož je zima, nechce se mi brát si krátké černé šaty a lodičky. A ani se mi nechce brát si je na přezutí. Navíc na podpatcích neumím moc chodit. A tak se rozhoduji, zda si mám vzít černé kalhoty - nejsou to ani džíny ani přímo společenské kalhoty a k tomu nějaké tričko, které není vyloženě sportovní. Třeba tričko černé či šedivé s kamínky, květy apod. Košili mám akorát kostkovanou červenou, ale k sukni je dlouhá a spíše sportovního stylu. Nebo zda si mám vzít manžestrovou sukni a k tomu opět nějaké to tričko. Tyto sukně má 2. Jedna je světleji šedá, ale je mi těsná a je krátká, na můj vkus až moc, tak nevím, jestli by se to tam vůbec hodilo. Nebo mám tmavě šedou, která je střižena trochu do ,,áčkového" střihu, prostě ji mám trochu volnější a je delší cca ke kolenům. Zkoušela jsem si všechny možnosti a vždy mi to nějak k sobě neladilo, buď bylo tričko moc dlouhé k sukni, nebo to nebylo moc společenské, nebo se to nehodilo k botám apod. Boty jsou další problém. Mám buď vyšší kozačky, které končí trochu pod koleny, anebo mám kotníkové - buď červené anebo šedé (ty ale jsou docela sportovní). Všechny tyto boty mají nízký podpatek, cca 2-3 cm. Pak mám ještě jedny, které jsou kotníkové, ale mají vysoký podpatek, cca 5-6 cm. Jsou docela elegantnější, ale nevím, kvůli těm podpatkům. Dále nevím, pokud bych si brala tu sukni, jaké punčocháče si k tomu vzít. Klasické černé? A takové ty klas. punčoch. teplejší? A nebo spíše černé, ale černé. Něco jako silnější silonky. Nebo průsvitné či lesklé? Kabát mám, ten nosím i běžně do školy, takže ten si vemu i nyní. Je dlouhý trochu pod zadek. Vlasy mám delší a tmavě hnědé a chci je mít rozpuštěné.

Chtěla bych tedy poprosit o radu. Jsou lepší ty kalhoty? Nebo sukně? A která? A co k tomu za tričko a boty?

Jde o to, že nevím, jak se na takové příležitosti oblékají ostatní. Také ještě před tím jdeme na chvilku do školy. Řekla bych, že když je to dopoledne, že se nemusí moc společensky, ale pamatuji si, že když jsem byla cca před 3 roky také se školou, tak skoro všechny holky měly elegantní až společenské šaty a to ikdyž byla venku zima. Já byla v těch kalhotech a moc jsem se mezi nimi necítila dobře. Jenže teď je to jiná třída a nevím, co budou mít. Navíc já chodím do školy většinou v kalhotách, jen v létě si občas vezmu sukni - džínovou. Takže by mě poprvé viděli v sukni. Nechci jít ani moc slavnostně, ale zas ne moc sportovně...

Myslela jsem si, že bych si vzala ty kalhoty a k tomu ty kotníčkové boty na podpatku a k tomu trochu elegantnější tričko, ale kalhoty mají na kotnících výrazné knoflíky, které se k těm kozačkám nehodí.

Moc vám všem předem děkuji za rady a že jste to dočetli až do konce. Pokud by bylo třeba něco upřesnit, tak klidně dopíši.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 27.01.15 13:55

Dobrý den, zdá se, že řešíte moc to oblečení a ten zážitek z představení si ani neužijete.

Nejdříve máte školu, potom je to dopolední představení (a žánru spíše nevážného), tak se oblékněte normálně - klidně i ty kalhoty. Hlavně více vrstev, protože venku je chladno a na představení může být velké teplo. A to je takový problém zeptat se na to oblečení ostatních spolužaček ve třídě? Zdravím!

doplněno 30.01.15 11:39:

Představení je dopolední a ještě před ním je i škola - to jen pro přesnost

Ohodnoceno: 0x

Od: karolinana
Datum: 27.01.15 18:11
Ahoj přídě mi ze to moc řešíš ale pokud je to představení přes den oblékla bych se normálně jak chodíš pokud mas leginy tak bych si je dala s nějakým svetříky nebo tričkem které je spis do elegantní aa pokud mas bílou košili dala bych si ji s legendami a jestli nemáš ani jedno dala bychc si Teda to legantni triko či svetrik a kalhoty

Od: mp
Datum: 28.01.15 00:10

Posledních pár let jsem začal chodit i do divadla (ne teda na operu a do národního). A je fakt, že už se moc oblečení nedodržuje (spíš platí čím starší divák, tím solidněji oblečen). Takže radím decentně, ale ničeho se nebojte, protože dnes je trochu volnější styl na divadlo a muzikál asi přijatelné. Viděl jsem i tenisky a kalhoty ve stylu americké vlajky (a to nesouviselo s tou hrou).

Datum: 30.01.15 07:20

Neřeš tolik oblečení, prioritní je ta hra a zážitek z ní. Ale je fakt, že do divadla se nechodí každý den a kdo má jen trochu vkus, chce z toho udělat slavnostní záležitost. A k tomu patří i vhodné oblečení.

Vzala bych si černé kalhoty, ne ale rifle, spíš takové od kostýmku. Anebo hned k tomu i sako, pokud mám. Jinak klidně ty gatě a společenskou halenku. Nevím, čemu říkáš trička, já si tričko představuju při sportu. To by se nehodilo. Ale pěknou halenku, třeba černobílé provedení.

Kozačky sice pod křesly schováš, navíc to je odpolední představení, ale přece jen bych si raději vzala společenské boty na přezutí. Nemusí mít přímo vysoký podpatek, když na nich neumíš, hezké by byly třeba i černé balerinky či lodičky na nižším podpatku.

Byla jsem před časem na odpoledním představení "Noc na Karlštejně" v HDK. O přestávce jsem pozorovala lidi, jak jsou oblečeni. Většinou vhodně, překvapily mě ale 2 extrémy.

1/ starší paní, krásná, jako Květa Fialová, modrý přeliv, brokátové tmavé šaty, které se měnily, společenské sáčko, plno šperků. Krásná, ale na odpoledné představení - až moc. V ND by byla za hvězdu.

2/ Paní asi 30 let, dle odhadu asi 100 kg. Mastné, nemyté dlouhé vlasy. Zelené vytahané triko, bokové vyšisované rifle, koukal kus břicha a špeky se nechutně lily do všech stran. Na nohách staré okopané tenisky, které byly kdysi bílé.

To byly dva extrémy. Ale jinak lidé oblečeni vhodně. Tmavými kalhotami a světlou halenkou /bílá, růžová, zelinkavá, krémová.../, ne ale sportovním tričkem, nic nezkazíš.

Hlavně, aby se Ti hra líbila. Jaga.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.