Rody T - Č

Od: Datum: 25.01.15 20:23 odpovědí: 5 změna: 25.01.15 21:45

ahoj, máme úkol a já ho nechápu ... rodiče mi to taky nedokázali vysvětlit ... zadání zní:Doplňte vhodnou formu trpného rodu:

Na počátku zimy tato silnice (uzavírat)

nemůžete mi tuto větu vysvětlit?

Pak tam je .. :tato žádost (zamítat) Utkání (přerušit - min. čas) na půl hodiny.

Většina obchodů 1. ledna ( zavřít bud. čas) jsou tam ještě další ale tyto opravdu nechápu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: buss®
Datum: 25.01.15 20:37

wikipedie Trpný rod (pasivum) je mluvnická kategorie sloves (slovesný rod), kterou vyjadřujeme, že podmět není původcem děje, ale tento děj podmět "trpí", je pasivní ... , činný je akce.

Ohodnoceno: 0x

Od: erz
Datum: 25.01.15 20:40

takže by to mělo být takto?

Na počátkuzimy je tato silnice uzavřena

tato žádost je zamítnuta.

Utkání bylo přerušeno na půl hodiny.

...

?

Datum: 25.01.15 20:58

jo, naprosto dobře

Ohodnoceno: 0x

Od: erz
Datum: 25.01.15 20:59

Tak děkuji snad ten újkol bude alespoň z 3/4 dobře ... abych za nejhloupější nebyla já když se mi teď z jedničkama daří

Datum: 25.01.15 21:45

Neber to prosím jako "rejpání", ale na jedničku/y z češtiny, bys měla, vědět, kde psát čárky, že se v 7. pádě používá předložka s (s jedničkami), ... Znám učitele češtiny, kteří nedají jedničku tomu, kdo z předmětu nemá samé jedničky (i jedna dvojka je moc) ...

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.