1xInverzní funkce

Od: Datum: 20.01.15 17:40 odpovědí: 2 změna: 22.01.15 10:22

Dobrý den,

chtěl jsem se zeptat: mám tento příklad správně? Popřípadě co je špatně.

DěkujiSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 20.01.15 22:58
avatar

Výsledý obor hodnot je správně a bude se hodit jako definiční obor inverzní funkce, ale ta samotná inverzní funkce tam chybí. Graf je grafem funkce původní, až na to, že čáry jsou protažené za koncové body definičního oboru, což by si někdo mohl špatně vykládat, jako že ten definiční obor tam pokračuje. Inverzní funkce se zjistí záměnou x za y a následným řešením vzniklé rovnice pro y. Graf inverzní funkce vznikne z původního grafu záměnou os x a y, čili otočením celého grafu podle osy x=y.

doplněno 22.01.15 12:32:

Červené čáry v grafu reprezentují správně inverzní funkci. Symetrické kolem osy y=x se to nezdá jen proto, že je to deformovaně načrtnuté od ruky. Přesně řečeno: graf inverzní funkce má být podle osy y=x symetrický k funkci původní, ne sám k sobě.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 22.01.15 10:22
graf jsem předělal. Body z osy x jsem dal na osu y a body z osy y na x. Graf by měl vyjít souměrný. Asi mi nevyšel dobře.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.