Dá se sehnat místo učitelky v MŠ?

Od: Datum: 20.01.15 13:31 odpovědí: 19 změna: 17.03.15 16:06

Po mateřské přemýšlím, že bych si udělala třeba dvouletou "mateřinku", abych mohla jít pracovat do školky jako učitelka. Jenže nevím, zda to má význam. V naší nemalé školce pracují z 90% samé Mgr. Bohužel jsme univerzitní město a tak je to tu vysokoškolák na vysokoškoláku. Vyhodím peníze, dva roky studia a bude mi to k ničemu? Dá se dostat do školky, když člověk nemá "kontakty"?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 20.01.15 14:18
avatar
Ne,nedá,bohužel.Znám několik žen,které pracují ve školce bez patřičného vzdělání.Ovšem s "tlačenkou."
doplněno 20.01.15 16:15: Babkazov,neřekla jsem "bez vzdělání,"nýbrž "bez patřičného vzdělání".To je rozdíl...Jedna z dam má gymnázium,další prodavačka s maturitou a jiná kuchařka s maturitou.Mimentálně tyto dámy učí předškolní děti.Znám je a vím to,jinak bych tu "tlačenku" nepoužila,to dá rozum.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.15 14:19
avatar

Co já vím, tak na MŠ se dostane tak pětina těch, co si kvůli tomu dělali Mgr. Ale je fakt, že tam bejvaj ty učitelky často fakt kvalitní, aspoň moje zkušenost (jako rodiče samozřejmě, no vlastně i jako děcka, ale to už je strašně dááááávno.)

Ale pár sviní se tam najde taky, to budou ty s "tlačenkou" .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.15 14:45
avatar

Dobrý den, sledujte Učitelské noviny, nabídku práce. Najdete tam volná místa i v MŠ a tam jsou vypsány požadavky na uchazečku. Shánějí se i družinářky, lektorky zájmových kroužků, asistenti pedagoga pro žáky, kteří je potřebují, možná, že tohle by byla cesta, jak spíš sehnat místo. Uvidíte sama podle nabídek. Nevím, čemu se nakonec budete věnovat a jestli budete studovat, či nikoliv, ale i bez vzdělání lze sehnat hlídání dětí, místo chůvy, případně hospodyně nebo místo lektorky zájmového kurzu, např. při kulturním domě nebo domě dětí.

doplněno 20.01.15 16:38:

Pro zajímavost, právě jsem narazila na facebooku na tento inzerát, kde by teoreticky postačil ten rekvalif. kurz chůvy

JAHODA vypisuje výběrové řízení na pozici:
Chůva v dětské skupině
Vybíralova 969/2, 198 00 Praha – Černý Most
Požadavky:
1. vzdělání dle §5 Zákona o poskytování služby péče o dítě v dětských skupinách, t.j. zdravotnické vzdělání, vzdělání sociálního pracovníka, klinického psychologa, kvalifikace učitele mateřské školy, 1. stupně ZŠ, vychovatele nebo profesní kvalifikace chůvy.
2. zdravotní, občanská a morální bezúhonnost
3. kladný vztah k malým dětem
4. kreativita, samostatnost, zodpovědnost
5. komunikativnost
Očekáváme:
. celodenní péče o děti od 1 roku (jesle navštěvují děti převážně ve věku 1-2 roky)
. spolupráce s rodiči
. vytváření programu přizpůsobeného věku dětí v jesličkách
Nabízíme:
. Smysluplnou a samostatnou práci v přátelském kolektivu
. Práce v dětské skupině o celkové kapacitě max.10 dětí
. Přizpůsobení pracovní doby vašim možnostem
. Práce vhodná i pro maminky na mateřské dovolené, studentky, důchodkyně
Nástup: dle dohody
V případě zájmu, zašlete strukturovaný životopis, motivační dopis, kopie dokladů o požadované odborné kvalifikaci (diplom i vysvědčení) na mail: jahudka@jahoda.cz. Uzávěrka přihlášek je do 2.2.2015.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.01.15 15:56
avatar

Máte maturitu? Tu dvouletou mateřinku, myslíte jako dvouletou nástavbu po střední škole? To ještě existuje? Já jsem myslela, že je jen čtyřletá střední odborná. A pak vysoká škola, ale na kolik let to netuším. To jsem nevěděla. ;) Žádná tlačenka, bez vzdělání, nepomůže. To vím naprosto jistě.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: jaha
Datum: 20.01.15 17:32

Žádné dvouleté studium pro učitele mateřské školy neexistuje. ˇMáš možnost si udělat čryřletou střední pedagogickou školu, v dálkovém případě tříletou nebo vysokou školu pro učitelky MŠ nebo vysokou speciální pedagogoku. Jiná možnost není.A určitě umíš hrát na klavír, protože bez toho neuděláš talentové zkoušky.

doplněno 20.01.15 17:34:

A ještě doplním. Od 1.1. 2015 nesmí být v MŠ jako učitelka nekvalifikovaná. Může bý třeba Mgr pro 2. stupeň, ale pro MŠ je nekvalifikovaná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 20.01.15 18:10

To se musíte ptát zřizovatele. Nebo si školku založte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: budulinek
Datum: 20.01.15 20:10

Obě mé sestry- zdravotnická škola a zemědělská škola si před rokem dělaly dvouleté dálkové studium - předškolní a mimoškolní pedagogika. Sice je to asi náhoda, ale obě již jsou ve školce jako učitelky. Jedna se dostala přes známost a druhá dělala pohovor. Tam ji sice nevzali, ale za 2 měsíce ji volali, že tam a tam potřebují učitelku, jestli je ještě volná.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jaha
Datum: 20.01.15 20:17

Nevím, co studovaly, ale rozhodně nemají kvalifikaci podle zákona o pedagogických pracovnících.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: budulinek
Datum: 21.01.15 09:53

předškolní a mimoškolní pedagogika kombinované studium 2 roky 75-31-M/01 Koukněte se sama, že tam ta kvalifikace je.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jaha
Datum: 21.01.15 10:58

Koukla jsem se. Ta kvalifikace tam není. Pro mateřskou školu nestačí kvalifikace pedagogika.

par. 6 zákona č. 563/2004 Sb.

Máte to tam napsané přesně, jak je možné získat kvalifikaci učitelství pro MS. Některé školy slibují, že po absolvování kvalifikaci máte, ale v praxi pak absolventi zjistí, že to není pravda. Pokud tuto školy vaši příbuzné mají, nesmí po 1. 1. pracovat v MŠ. Respektivě budou tam pracovat tak dlouho, až přijde inspekce.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 21.01.15 11:15
avatar

jaha, doplním . . . až příjde inspekce a potrestá všechny nadřízené.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: patapuf
Datum: 24.02.15 20:50

Milé dámy, nežvaňte tu nesmysly, informovaly jsme se na ministerstvu školství. Jsme i po dvouletém studiu kvalifikované k práci v MŠ. Diskutujte o něčem čemu rozumíte, třeba o počasí.. Je možné, že tu budete mít reakci i od ministerstva, chtěliznát zdroj těchto klamných informací.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: budulinek
Datum: 21.01.15 11:17

Zrovna si tam nyní jedna učitelka tuhle školu dodělává, aby byla kvalifikovaná a mohla dál učit. Poslala ji tam sama ředitelka.Tak to je opravdu zajímavé. Holkám to raději řeknu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: filili
Datum: 21.01.15 13:32

S pedagogickým minimem lze pracovat ve školce! Ano, je pravda, že vyšel zákon, že do určitých let (5?) si všechny učitelky z MŠ musí dodělat VŠ. Ale co slyším z úst odborníků, tak tenhle nový zákon zase tak za 2 roky změní. Protože MŠ jsou prý plné učitelek, co mají jen maturitu. Nemají tedy ještě ani pedagogické minimum (dohánějí to)! Prý je nesmysl vyhodit spoustu kvalitních učitelek jen kvůli tomu, že nemají VŠ. Toto vím od více učitelek MŠ, dokonce mi to řekla i paní "přes vzdělání" na ÚP, že tohoto nového zákona by se být mnou nebála. Moje kámoška si dodělává pedagogické minimum (dvouletou dálkovou střední školu) a říkala, že se toho zákona taky nebojí. Nemá v plánu jít studovat VŠ.

Od: jaha
Datum: 21.01.15 14:34

Opravdu naposledy reaguji. Žádné pedagogické minimum pro učitelky MŠ neexistuje. V zákoně je napsané, jak lze získat kvalifikaci.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: filii
Datum: 21.01.15 15:48

Opravdu lze najít mnoho škol, kde lze za 2 roky získat pedagogické minimum. Já sama vím o Humpolci a Přerově.

Sousedka si právě s ještě jednou letitou učitelkou od nás ze školky dodělává dvouleté pedagogické minimum také.

Je to stálo 18.000Kč ročně. V Přerově to stojí "jen" 14.000Kč ročně. Najděte si to vyhledávačem. Mě se to vyhledávat nechce. Když to existuje, tak to existuje a nejlépe každý udělá, když si to "vygoogluje."

Datum: 21.01.15 16:00
avatar

Nevím, jak je to teď, ale na školy, kterým se říká minimum, se mohli hlásit jen lidé s dlouholetou praxí? ;) Ještě jednou se zeptám: hrajete na klavír?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: filii
Datum: 21.01.15 17:39

Není třeba nějaká praxe na to dvouleté pedagogické minimum, co se studuje na středních školách. Kamarádka žádnou praxi neměla a tento rok studium končí. Ona neuměla na klavír, na nic. Učí se to během těch dvou let. Na klavír neumím, jen na kytaru.

Od: efe
Datum: 17.03.15 16:06
Souhlasim s prispevkem od Patapuf. Osobne mi tento fakt potvrdila ucitylka ,kterou mame na legislativu a ma prehled naprosto ve vsem co se tyka pedagogiky.
Rekla bych, ze tato diskuze je tu vedena pouze proto, ze to tu vsichni nazyvaji pedagogickym minimem. Nevim jak ostatni, ale ja osobne studuji beznou stredni skolu, 2 lete studium,zadne minimum. Dvoulete proto, ze jiz jednu maturitu mam. Lide bez maturity studuji 4 lety obor. Velice doufam, ze se uz tu nadale nebudou sirit zadne podobne famy.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.