Výkres konzole z plechu

Od: Datum: 19.01.15 18:21 odpovědí: 2 změna: 20.01.15 12:59

Dobrý den,
potřeboval bych zkontrolovat jednu práci do odborného předmětu (CAD) měl by to být jednoduchý výkres konzoli z plechu. Neházel bych to sem, ale potřeboval bych dostat lepší známku než 3. Díky za každou radu/připomínku.
Obrázek č. 1 - Zadání
č. 2 - Model
č. 3 - VýkresSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.01.15 20:29

Dobrý den. Tedy bude to trochu fuška.

Model: Oproti zadání chybí 2 zaoblení.

Výkres: Schází asi tak milión kót. Namátkou - průměr menší díry, poloha větší díry, všechna zaoblení. Rozumíte rozdílu mezi pojmem zaoblení a poloměr ohybu? Plech v jakosti 11500 to jste někde vyčetl? Ono i to zadání je "školní". Až mi autoři ukážou díru 20H7 v ohýbaném plechu tl. 3 mm, tak jí uvěřím. Mimochodem co takové náležitosti jako drsnosti povrchu? Na to se dnes už nehraje?

doplněno 20.01.15 14:12:

to @hujer: Díky za připomínku k průchozí ose, zní logicky. I když bez znalosti funkce víme všichni prd. A funkci nezná ani autor příkladu :-D. Co se týká připomínky ke kótě tl. plechu a přebytečným čarám, to první není pravděpodobné (páč je výkres generovaný z modelu) a to druhé je dáno nastavením systému (holt autor softwaru nechodil na českou průmku a neví, že na konci radiusu se hrana nekreslí a když není zbytí, tak slabou čarou a nikdy do kraje), těžko s tím co dělat.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.01.15 12:59

Máš tam špatně zakótovanou tloušťku materiálu 3mm. Ty zdvijené čáry v půdorysu by tam neměly být. Pokud je důležitý radius ohybu, chtělo by to ještě jeden pohled třeba zdola. Pokud má otvory procházet čep, musí být souosé a osa, jak ji naznačil amper v půdorysu, by měla být nepřerušená oběma otvory. Vhodné by bylo doplnit např: srazit všechny hrany 0.5x 45° .

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.