Doplnění vzdělání nepedagoga

Od: Datum: 19.01.15 15:44 odpovědí: 3 změna: 19.01.15 18:36

Dobrý den, vystudovala jsem Filozofickou fakultu Ostravské univerzity v Ostravě obor : Filologie: český jazyk a literatura se zaměřením na literární vědu v bakalářském studiu. Pak jsem 3 roky učila na ZŠ a 4 na SOŠ, nyní jsem na MD. Ráda bych se po MD vrátila k učení, ale nevím, jak splnit zákonnou podmínku o vzdělní pedagogů. Co mám dostudovat, příp. kde to zjistím? Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.01.15 18:15

na krajském školském úřadě by vám měli poradit

doplněno 20.01.15 10:13:

a též nejbližší pedagogická fakulta by měla poradit, jak píše "naufrago"

Ohodnoceno: 0x
 
Od:
Datum: 19.01.15 18:32

Magisterský studijní program Učitelství pro střední školy.

http://ff.osu.cz/index.php?kategorie=63

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.01.15 18:36
avatar

Já jsem studovala (ještě stále studuji) - a ne kvůli doplnění vzdělání, to mám, spíš kvůli rozšíření a větším možnostem v kariéře - program Rozšiřující studium pro učitelství 1. stupně, které ale bylo pouze pro již vystudované pedagogy, kteří však měli učitelství vystudované, ale měli 2. nebo 3. stupeň. Postupně vyhazovali takové, kteří měli speciální pedagogiku a podobné obory, pro ně to prostě nešlo.

Za druhé, těchto oborů je nyní kvůli zákonu, který nařizuje toto vzdělání, spousta. Troufnu si odhadnout, že na každé pedagogické fakultě bude něco.

Moje rada tedy zní: podívejte se na stránky univerzity, nebo takovou univerzitu kontaktujte, na které byste chtěla studovat, a pohlídejte si, aby to byl program zaměřený na NEPEDAGOGOY, aby to nebylo pouze rozšiřující studium pro pedagogické pracovníky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.