Udajna šikana

Od: Datum: 19.01.15 14:38 odpovědí: 8 změna: 20.01.15 08:23
Ahoj,mam problém ve škole s jednou spoluzackou.
Chodi s mim byvalim přítelem se kterým jsem byla dva roky. Vztah probyhal ze začátku dobre ale potom me začal psychicky týrat. Protože mam problém s psychikou stránkou tak jsem s nim nadále zůstala. Ale jedno ne dunutil spáchat sebevraždu kvůli které jsem byla týden v nemocnici s vaznym zdravotním stavem a po te jsem byla ve psychologické lecebne.
Chtěla jsem začít od začátku tak jde nastoupila do nove školy. Tam jsem zjistila že moje spolužačka s nim chodí. Hodně me to vzalo,tak jsem ji chtěla říct jaky je. Ale bohužel jsem na to doplatila s tím ze ne ted zaluje kvůli údajné sikaně. Vůbec nevím co mam dělat. Protože je mi 18 se bojím že budu vyloučena a nebo dokonce trestně stihana. Resime to s tridni učitelkou a výchovným poradcem. Ale myslím si ze je spíše na straně její a ne na me. Také to resi policie a prestupkova komise která mi za to dala napomenutí ale vzhledem k tomu ze se zase vše rozjelo od začátku me její rodiče sli udat a resi to tyto orgány mne je 18 a ji 15 co mi hrozí? Mohu do vezeni?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: au1
Datum: 19.01.15 14:46

takže vás stíhá policie, vyslíchá ředitelka a výchovná poradkyně, za to, že jse 15ti leté holce řekla, jakej je její přítel? Zdá se mi, že tu není psána celá pravda...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: anonymni
Datum: 19.01.15 15:12
Ze začátku to bylo tak ze jsem se snažila o přítele bojovat tim ze jsem ji urazela na sociální síti nehezky o ni mluvila s některými spolužáky ale nevyhrozovala jsem ji ani jsem ji fyzicky nenapadla ! Nadavani bylo vzajemne i ona se svými kamarádky pomlouvala me a snažila tridu točit proti mne coz se ji taky povedlo policie to uzavřela a ja dostala napomenutí s tím ze jestli se to bude opakovat zaplatim cele rizeni kolik muže stát? Po této akci jsem ji uplne přestala tesit. A našla jsem si přítele. Slečna s kterou jsem mela problémy mu začala psát a on se se mnou nachvíli rozešel. Nelíbilo se mi to a znovu jsem to začala resit. Zacli znova oboustranné nadávky a ponizovani. Slečna dnes ale prisla s rodiči a s bývalým do školy s tím že ji opět obtěžuji,napadám,vyhrožuji a ze to oznámili znovu policii a přestupkové komisy. Nechápu proč když nadávky byli oboustranné. Nechápu proč stihají pouze me a ona je považována za oběť. Zraje tak velkou roli plnoletost? Co mi za to hrozí?děkuji.
Od: ben®
Datum: 19.01.15 14:49
avatar

Dobrý den, na vězení to nevypadá - tam se chodí až po odsouzení za trestný čin a také ne vždy (je i podmínka). Ovšem, to je asi tak vše, co k tomu napsat. Informace máte Vy, vše se již nějak řeší, tak si musíte počkat (a chovat se tak, aby to nebylo posuzováno jako šikana). Zdravím!

doplněno 19.01.15 15:22:

Ta plnoletost znamená, že Vy jste již trestně odpovědná (a stíhatelná), ale Vaše sokyně asi ještě ne. Pomluv jste se dopustily obě a je vždy strana žalující a žalovaná. V tomto případě Vás žaluje ona a Vy se bráníte (tím žalováním nemyslím soudní žalobu - ta asi ještě není).

Každá máte svou pravdu, někdo to vyšetřuje a posoudí. Jak to dopadne je otázka (možná to skutečně skončí až před soudem).

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 19.01.15 15:10
avatar

Jenom doporučím, nevyhledávejte to 15ti leté děvče, nemluvte s nikým o tom, co se Vám stalo. Je to jejich život, jejich vztah. Vaše zkušenosti jsou jenom Vaše a již klasik řekl, že zkušenosti jsou nepřenositelné.

Kromě toho, Vy máte nějakou povahu a to děvče má zase svojí. V tom vztahu může vše fungovat úplně jinak než za Vás.

Takže nezájem, ignorujte, nenavazujte kontakt s bývalým přítelem ani s tím děvčetem. Též nic nekomentujte a naprobírejte s třídním kolektivem, nedělejte ze sebe chudáka a ani se napovyšujte. Na vše odpovídejte -- je to ve vyšetřování, nic k tomu nemohu dodat. No comment apod.. Ať se do toho nezamotáte víc.

Při vyšetřování projevte lítost, že jste chtěla pomoci, ale bylo to špatně od druhé strany pochopeno. Tak bych asi já postupovala.

Již budete dospělá, postavíte se brzy na svoje vlastní nohy, dívejte se na svůj život, aby jste ho prožila ve vší spokojenosti a za nic se nemusela stydět. Berte to jako ponaučení do dalšího života. Co tě nepálí - nehas.

Ať vše dopadne co nejlépe.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 19.01.15 16:32
avatar

Děvče, měla byste dospět! Píšete, že je vám 18 let a to už máte čas, abyste se začala chovat jako dospělá. Přestala pomlouvat, nadávat, napadat. Měla byste se starat o svůj život a svou budoucnost. A nestrkat nos do toho, po čem vám vůbec nic není!

doplněno 20.01.15 08:13:

nan, pochopila jsem velice dobře. Tazatelka se nemůže celý život odvolávat na svůj psychický stav. Musí se snažit sama. Nesmí ubližovat, ať má problémy jaké chce. Jakmile ji v tom budete utvrzovat, za chvíli nebude nic, co ji zastaví. Musí si uvědomovat a uvědomit, že za své konání je zodpovědná ona sama. Zbavená svéprávnosti není. ;) Asi byste nebyla tak chápavá, kdyby tohle, co píše, dělala vám nebo někomu vám blízkému. Že?!

Ohodnoceno: 6x
 
Od: nan
Datum: 19.01.15 20:14

Jestli jste si všiml/a tak to děvče píše o tom že na tom není psychicky dobře.->Takže má psychickou vadu. ;) A vy napíšete toto.? Trošku jste nepochopil/a situaci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.15 08:22
avatar
Ja si vsiml a pochopil, ze mas k tazatelce hodne blizko.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.01.15 08:23
avatar

Pokud má někdo psychické problémy, sám se z toho nedostane. Je třeba řešit situaci s lékařem. to je prostě nemoc a v dnešní době nic zvláštního. Ale rada že se musí snažit sama je v takovém případě nemožná.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.