Podvod od školy nebo ne?

Od: Datum: 18.01.15 23:12 odpovědí: 2 změna: 19.01.15 08:35

Je možné dostat oficiální dopis do rukou o rozhodnutí nezařazení do opakovaného ročníku, který byl zaslán 28.11.2014 (došel hned po víkendu) .. a poté dostat papír o ukončení studia vlastně dva měsíce zpětně k 1.10. 2014 - kde nebylo dokončeno studování na základě prodloužené klasifikace? ... V tomto případě je zde mezera 2 měsíců a tudíž doplácení zdravotní pojišťovně, a celkově chaos.

Nejen, že mě zajímají Vaše názory, ale zajímá mě i nějaké podklady. (Pokud to tedy skutečně není v pořádku - logikou mi to příjde stejné, jako by Vás zaměstnavatel vyhodil v březnu, ale ukončení by bylo o dva měsíce zpětně - tedy v Lednu).

Děkuji za Váš čas, názory a případně i nápady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.01.15 07:25
Zdravím. Mít ukončené studium a být studentem jsou dvě rozdílné věci. Pokud v září nenastoupí student do dalšího ročníku, není logicky studentem školy. A to i v případě, že během podzimu dělá opravné zkoušky. Že student nestuduje sám dobře ví a potřebné dokumenty si zajistí v kanceláři školy a nečeká, až mu je někdo pošle. Nechodit do školy, myslet si, že jsem student, o nic se měsíce nestarat a pak se divit, je celkem "originální" způsob myšlení...
Jediná možná rada je, zvednout se od počítače, rychle si dát vše do pořádku a najít si práci. A to vše dříve, než problémy přerostou přes hlavu. M
Ohodnoceno: 1x
 
Od: reckziegel*
Datum: 19.01.15 08:35

No dobře, budu to tedy muset rozvést více.
Po prodlouženém termínu (tedy do 30.9.2014) jsem zkoušky nezvládl a ještě tento den zažádal o oapkování ročníku i s IVP. Tento mi byl povolen, tudíž jsem skutečně chodil do opakovaného ročníku.
Vzhledem k tomu, že misekretářka jaksi zapomněla říct, že mám vyplnit dva dokumenty a ne jeden, jak mi bylo vyloženě pod ruku dáno, si za měsíc (10.11.2014 znovu vylpněno) vzpoměli, že tam vlastně chodím zbytečně.
Tedy i v tomto oficiálním dopise je ještě jasně dáno, že 10.11.2014 jsem musel být žákem školy.
Snažím se dostat pouze nějakou radu, nebo podnět. Vše mám zařízené, včetně práce a vedlejší živnosti... na školu víceméně seru, protože v česku je k dobrým penězům není třeba (co se týče i mé momentálně situace), v anglii je to hračka a finský školství je o něčem jiném.

Takže, prosím, zabývejte se opravdu jen dotazem.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.