Chci jít na medicínu

Od: Datum: 18.01.15 09:46 odpovědí: 4 změna: 18.01.15 16:22

Ahoj láká mně už pár let jít studovat medicínu, opravdu je na medicíně něco co mně opravdu fascinuje je to vlastně takový boží služebník který pomáha lidem žít a neumřít. Je mi jedno dělat na klinice 12 hodin denně myslím si, že když práce baví a člověk ji dělá s nadšením tak nevnímá čas, o platech můžu říct jen to že by mohli být trochu větší než jsou, ale nebudeme rozváďet. Jenže je problém, že studuji obchodní akademii jsem v předposledním ročníku, ale kmenové medicínské předměty jako biologie, chemie, fyzika jsem mněl každý jen půl roku vše bylo zahrnuto v jednom předmětu základy přírodních věd. snažím se to dohnat doma samostudiem nakoupil jsem si učebnice odmaturuj z bio, fyz, che

takže se učám o víkendech mám známého který má vysokou školu se zaměřením na fyziku takže když něčemu nerozumím tak jdu za ním. Potřebuju vědět jestli mám šanci se dostat na LF z obchodní akademie a chci znát Váš názor na to jestli zvolit nultý ročník nebo rovnou příjmačky.

Děkuji předem

Václav K.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.01.15 10:00
avatar

Ahoj Václave!

Nezastírám, že to bude těžké a bude to ze tvé strany chtít hodně samostudia, ale není to nemožné. Největší šanci bys měl na 1.LF v Praze, kde jsou k dostání modelové otázky. Modelové otázky jsou k dostání v pokladně děkanátu na fakultě.

Určitě ti doporučuji to zkusit přímo, jestli zvládneš se ty otázky naučit a pochopit, oč v nich běží. Využij třeba i doučování, lze realizovat i po skype, je spoustu nabídek doučování a speciální servery, kde mají doučovatelé nabídky - pohledej přes google, serverů je několik.

Pokud se na to necítíš a nestihneš se připravit, pak zkus nultý ročník, ale stejně to bude o tom samostudiu, na přednáškách, které jsou pro nulák organizovány, toho do tebe moc nenalijí. Držím palce.

doplněno 18.01.15 17:28:

Kurz moc nedoporučuji, jsou to vyhozené peníze, není to jen můj názor, najdi si reference na netu. :( Stáhni si starší verzi těch přijímacích otázek a podívej se na ně, jestli to dáš a jsi schopen pochopit v této šíři látky. Není to legrace a není to jen o šprtání nazpamět, chce to tomu též rozumět. Paměť potřebuješ a potřebovat budeš, ale pokud nepochopíš fyziku a biochemii a budeš se to učit jen zpaměti jako cvičená opice, aniž bys pochopil, jak ty věci fungují, byl schopen spočítat přiklady, tak to bude špatné a možná, když budeš mít štěstí, dáš biofyziku, ale biochemii, patobiochemii, fyziologii a patofyziologii už ne. Podle těch modelovek by ses měl začít rovnou učit už teď. Ale tak, ty se teprv asi seznamuješ s tou myšlenkou, vůbec mne nenapadlo, že sis třeba neotevřel anatomický atlas a bude to pro tebe takový objev, že je to taková řehole a na ty praktické informace, co dělat, aby ses tam dostal, ještě nejsi vyladěn, takže to je zbytečná práce to asi psát.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 18.01.15 10:22
avatar

Ahoj Václave, na začátek ti řeknu, rozmysli si to dobře. Medicína je jedna z nejtěžších vysokých škol. Nejenom, že je těžké se na ni dostat, ale ještě těžší je udržet se tam. Jsi připravený na to, že budeš sedět doma na zadku a učit se každý den třeba 5 hodin a o zkouškovém třeba od rána do večera, někdy celou noc? Jsi připravený na to, že zatímco spolužáci z jiných vysokých škol se budou připravovat na tu nejtěžší zkoušku třeba 5 dní a ty dva měsíce, od rána do večera v kuse? Jsi připravený na to, naučit se jako básničku učebnici biofyziky, která má 600 stránek? Mluvím z vlastní zkušenosti, studovala jsem jeden semestr na medicíně v Brně. Anatomie, to bývá největší síto, vypadne na ní hromada studentů, musíš umět latinsky pojmenovat každou kost, na každé kosti latinsky pojmenovat každý její výběžek, každý hrbolek, každou drsnatinu. A to nemáme na těle jenom kosti, musíš umět latinsky každý sval, z jaké kosti vede a kam se upíná, jaká je jeho funkce. V těle má člověk přes 200 kostí a svalů je taky hromada, pak máš orgány, cévy, nervy... Latinsky, všechno. Doporučuji zajít si do knihkupectví a prolistovat si jen tak anatomický atlas, abys věděl, co musíš mít v hlavě na zkoušku z anatomie. Jinak jsi připravený na pohled na krev? Jsi připravený na to, že budete pitvat skutečného mrtvého člověka? Myslíš si, že za 6 let bude z tebe Pan Doktor a budeš brát 50 000 Kč měsíčně? 6 let studia je pouze iluze, prakticky se připrav, že studium bude s atestacemi trvat daleko déle, třeba i deset let. Chceš svou kariéru začínat opravdu až ve 30 letech, do té doby být závislý na rodičích (mít brigádu při medicíně je opravdu, ale opravdu těžké)? A peníze, třeba budeš v těch třiceti, kdy tě konečně pustí samotného k pacientovi, začínat s 12 až 14 tisíci? Nevadí? Pokud se nad tímto vším zamyslíš a usoudíš, že ti to nevadí, tak máš pevnou vůli a skutečně na tu medicínu jdi. Nám jeden profesor, na té medicíně řekl, že to není povolání, ale poslání. Jestli je to pro tebe poslání, tak budiž. Jestli pochybuješ a rozhoduješ se ještě mezi něčím jiným, tak šáhni po něčem jiném. Fakt.

Ohodnoceno: 5x
 
Datum: 18.01.15 11:17

Ahoj tak přesně tohle jsem potřeboval, akorát s tím učením nazpamět 600 stránek jsi mně trochu zaskočila ale kvůli tomu to opravdu nechci vzdát jinak si myslím, že učení v tom máš pravdu opravdu ale opravdu to nebude jednoduchý fakt sedět sedět učit se, ale asi mi nebudeš věřit ale mně to opravdu zajímá a když to chci tak holt musím nést za to nějakou oběť a tvrdě makat, jinak k té krvi, když jsem bydlel ještě u taťky na vesnici tak jsem se při zabijačce hrabal praseti ve střevech žádnej problém.

ješte jednou moc děkuju fakt mi to pomohlo palec nahoru

Datum: 18.01.15 16:22
avatar

Chces-li se dostat na medicínu, je dobre absolvovat přípravný kurz, co pořádají medicíny. Stoji to okolo šesti tisíc Kč... Jen učivo ze střední školy ti totiž stačit nebude. Na prijimackach toho chtějí znát daleko víc.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.