Množina všech řešení nerovnice

Od: Datum: 17.01.15 20:03 odpovědí: 4 změna: 18.01.15 19:18

Počítám to už dvě hodiny, ale stále se nemohu dopídit k výsledku. Nemohl by mi někdo poradit nebo říct správnou odpověď? Předem moc děkuji.avatar
Upozornění od sys ladinpraha 18. 01. 2015 15:18:40
!Pravidlo Z6: je zakázáno pokládat stejnou otázku vícekrát po sobě.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: faithoncemore*
Datum: 17.01.15 20:07

vyšlo mi c.

Rozděllila jsem si to na dvě rovnice (jednou to, co je v abs.hodnotě kladně, jendou záporně) a výsledek je sjednocení obou výsledků.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 17.01.15 23:04
avatar

Nejak tomu nerozumím. Původně tu bylo jiné zadání, kam se podělo?

Původně uvedené zadání podle obrázku, který přikládám, řešila Faithoncemore a napsala (správně, i když popis použitého postupu mi přišel malinko neš%tastne formulovaný, minimálně mluví o rovnostech místo nerovností), že řešení je c. Najednou je tu ale jiné zadání s jiným výsledkem, co se to tu děje?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 17.01.15 23:34

jojo, nerovnice, jasně.

A ony jsou tu dva podobné dotazy blízko po sobě, v tom druhém jsou dvě absolutní hodnoty a ten příspěvek se jmenuje Pomoooc nebo tak nějak ..je toto možný důvod jistého zmatení?

...teď to vlákno Pomoooc nějak už nemohu najít...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.01.15 19:18
avatar

Takže, k řešení. Tazatel zřejmě opakovaně zadával stejnou otázku, občas se stejným slovním úvodem, ale různými vzorci, za což si zasloužil oprávněnou výtku a opakované mazání s poněkud matoucím výsledkem.

V zadání, tak jak je tu teď, vlastně není dosud žádná odpověď. Odpověď @faithoncemore se vztahuje k nějakému dřívějšímu dotazu s nerovnicí uvedenou v mém příspěvku výše a nikoli k zadání tazatele.

Aktuílní zadání bychom řešili podobně, jen nepatrně složitěji, místo, abychom řešili dva případym, totíž x ≤ 3 a x ≥ 3, rozdělíme úlohu dvěěma delícími body na tři případy: x ≤ 1, 1 ≤ x ≤ 3 a 3 ≤ x. Tož to zkuste.

Když je ale zadání dáno s tím, že jsou předem dány možnosti, mmůžeme použít trik. Nejdřív bych zkusil zda je ta nerpvnost splněna pro veliká x, zkusím třeba dosadit x = 10. Pak nerovnost přejde na pravnivý vztah

7 – 1 ≤ 9,

což vylučuje možnost a.

Tak teď začnu zkoušed dolní meze a půjdu odspoda. Pro x = 1 dostanu 1 ≤ 0 a vyloučím d. Pro x = 3/2 dostanu správnou nerovnost ½≤½, což tedy vyloučí b a správně musí být c, náhodou stejně jako v tom druhém příkladu. (Tedy správnou, pokud nepočítáme se záludností zadavatele, který mohlscválně nabídnout samé špatné odpovědi.)

Stejně by mne zajímalo, jaká vlastně měla být vaše otázka, Ale nepište to, prosím vás, do nového vlákna; cokoli k otázce máte, napište to, prosím, sem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.