Výběr střední školy

Od: Datum: 13.01.15 18:23 odpovědí: 5 změna: 13.01.15 18:59

Netuším na jakou střední školu bych měla jít. Tak jestli bych tu mohla poprosit o pomoc, bydlím v jablonci tak by bylo dobré kdyby škola byla bud v jbc, nebo lbc:)

Matika - baví mě a nemusím se na ni nijak výrazně učit

Čeština- tu mám tak mezi 1-2

Jazyky- ve škole máme Aj a N, učí se mi celkem jednoduše, ale bohužel mě nijak výrazně nebaví

Fyzika, chemie - tyhle předměty mě celkem baví a oba dva mám na 1

To jsou ty základní předměty, tak jestli by jste mi mohli říct jaká střední škola by pro mě byla vhodná:) Děkuju předem


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: wamp®
Datum: 13.01.15 18:32
avatar
Taková,která bude bavit tebe samotnou,nikoliv ta,kterou ti doporučíme my.Je to přece příprava do tvého života,je to start pro udoucí povolání,které budeš dělat celý život...
doplněno 13.01.15 18:50: A pokud si opravdu nevíš rady,myslím,že ti nejlepší rádci by měli být rodiče.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.15 18:42
avatar

Kam směřuješ? VŠ, maturita s případným bakalářem navíc, učňák dle známek asi ne. Co bys chtěla dělat v budoucnu? Život nejsou jen předměty, které tě baví a nebaví a jdou a nejdou, spíš se zamysli nad tím, kde si sama sebe představuješ. Nemusí to být zrovna určité povolání, ale aspoň přiblížení. Kancelářská práce s čísly? Zdravotnictví? Sociální sféra? Vlastní obchod? Vedoucí pozice?

doplněno 13.01.15 18:44:

Až budeš mít lepší představu (nemusí to být dneska, poptej se kamarádů, kam jdou a co chtějí dělat, zeptej se výchovného poradce, zkonzultuj to s rodiči, existují i testy na netu), řekni, poradím ohledně škol a jejich kvality a případného budoucího zaměření v Liberci.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 13.01.15 18:43

Na to bych se nemohl ptát, buď mě něco baví a vím co chci v životě dělat, dosáhnout, nebo zavřu oči a beru co je nejblíž. Udělej jakoukoli s maturitou a hajdy do poliky!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.15 18:44

Ahoj, zkus se mrknout sem: http://www.infoabsolvent.cz/ . Mělo by Ti to pomoct, když se tam proklikáš. Je to velmi zajímavá stránka od Národního ústavu pro vzdělání (NÚV), která mj. nabízí i 2 primitivní testy, pomocí kterých by Tě to mělo "vykopnout" tam, co by Tě bavilo. Můžeš si tam vybrat i školy podle videa či povolání. Konečné rozhodnutí je ale přeci jen na Tobě. :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lysina
Datum: 13.01.15 18:59

Mě osobně přirostl k srdci cestovní ruch,pokud ti jazyky jdou,ale zase tě to nebaví,to je špatný :/ Učňák není nic špatnýho,pokud tě víc baví pracovat rukama,než hlavou,tak třeba cukrářka,kuchařka,číšnice,kadeřnice.. Já se osobně chystám na cukrářku a to mám skoro samé 1 :D Zase když umíš jazyky,můžeš jít dělat třeba cukrářku do zahraničí a tam si vyděláš celkem dobře podle mě :).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.