Otázky z přírodopisu

Od: Datum: 12.01.15 19:50 odpovědí: 8 změna: 13.01.15 18:54
Zdravím teď jsem se dozvěděl že zítra píšeme písemku z těchto otázek ale já jsem si zapomněl sešit ve škole takže se nemám z čeho naučit jestli by byl někdo hodnej a pomohl mi.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.01.15 20:09
No a co třeba pěkně jednu otázku po druhé zadat do vyhledávače,přečíst si výsledky, případně si udělat výpisky a tím se to naučit?
Nebo chceš naservírovat hotové odpovědi...?
Vypadá to tak na 7. Třídu a případná pětka z přírodopisu tě nezruinuje...
Alespoň si příště nezapomeneš sešit,učebnici atd...
Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.01.15 20:14
To už jsem zkoušel a tam jsou blbý odpovědi
Datum: 12.01.15 20:21
To posudí až Tvůj učitel...
Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.01.15 21:23

Přemýšlím, kolik sem asi chodí Tvých spolužáků... co třeba jim zkusit zavolat nebo po netu nějak napsat? Na základce nebývají vzdálenosti bydlišť žáků tak velké, snad by šlo se i navštívit.

Od: lysina
Datum: 12.01.15 21:49

Pokusím se ti zodpovědět nějaké otázky,chvíli vydrž,doplním :).Pochybuji ale,že to teď stihneš :D

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.01.15 22:22

75.Hepatitida-dodržovat hygienu,žaludeční vředy-nejíst ve stresu,salmoneloza,střevní chřipka-lze předcházet preventivním opatřením

76.Zevní dýchání je výměna plynů mezi plicními sklípky a krví,vnitřní dýchání je výměna plynů mezi krví a tkáněmi.

77.Pomáhá okysličovat krev,dopravuje se krví.

78.Okysličená krev jde z levé síně do levé komory, aortou do celého těla (tam odkysličuje, protože O2 se přeměňuje na CO2). Odkysličená krev jde žilou do pravé síně, pak do pravé komory, plicnicí (plicní tepnou) do plic, kde se okysličuje, plicní žilou jde do levé síně.

79.Hlas vzniká v hlasivkách.Muži mají většá ohryzek,proto mají hlas hrubší.

80.žeberní dýchání – převládá činnost žeber

brániční (břišní) dýchání – činnost bránice – lepší, na dýchání by se mělo podílet větím dílem

81.Kyslík se spotřebovává v důsledku zvýšené teploty,k oxidaci kyseliny mléčné vytvořené při námaze.

82.Šíří se z infikovaného jedince do okolí slinami,kýcháním,kašláním.Předcházení-dávat ruku před ústa.

83.-škodí dýchací soustavě, žaludku, srdci a močovému měchýři

-příčina bronchitidy, plicní rakoviny a kardiovaskulárních chorob

Datum: 13.01.15 07:26
Moc dekuju ... Zkusím se to rychle naučit
Datum: 13.01.15 18:54

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.