Přestoupení na jinou střední školu

Od: Datum: 11.01.15 23:33 odpovědí: 1 změna: 17.01.15 20:02

Dobrý večer.

Studuji na Střední průmyslovou školu dopravní a jsem teď ve druháku s oborem automechanikem s výučním listem a nějak se mi tam nedaří ve škole. Hlavně mám problémy s porozuměním odborné předměty s autama a technikům spíš se tomu něvěnuji a nezajímam se o to. Ostatní všeobecné předměty mi docela jdou bez problémů např.čeština, matematika, společenské vědy a chemie až na to fyziku mi nějak nejdou. Přemýšlel jsem o tom,že bych měl přestoupit na jinou střední školu akorát s maturitou,protože informační technologie mi jedině zajímá a hlavně se tomu každý den věnuji místo auta a rozumím víc o počítači než auta. Ze základní školy mám průměr 2,2 z 8.třídy na 2.pololetí a průměr 1,9 z 9.třídy,ale neradoval bych se,že by mně vzali s maturitou s oborem informační technologii. Maturita je mnohem těžší než výuční list,takže když přestoupím na Střední školy informatiky a finančních služeb s maturitou,tak by bylo riskantní,ale hlavně mi tam bude škola bavit. Takže,co by bylo pro vás ideální pro mně,jestli bych měl najít nějakou jinou školu s výučním listem,risknout tam s oborem IT s maturitou a nebo nějak vydržet s oborem automechanikem,že bych nějak zkusil dokončit školu,když už to mám jenom o jeden rok? Ale neslibuji.

Tak prosím poraďte mi,doufám,že budete mít jiný názor oproti mně.

Děkuji a jsem cizinec


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.01.15 20:02
avatar

Přestup z učebního (s výučním listem) na studijní (s maturitou) je dost náročný. Zatím jsem se nesetkala s nikým, komu by se to podařilo. Přesto netvrdím, že to není možné.

Dobře si promyslete, co opravdu chcete, a pokud se rozhodnete pro přestup, kontaktujte co nejdříve ředitele školy, na kterou budete chtít přestoupit. S ředitelem se pak dohodnete, zda a za jakých podmínek by byl přestup možný.

V případě přestupu budete muset složit rozdílové zkoušky z předmětů, které nyní nemáte.

––––– Další možnost je učební obor ukončit a přihlásit se na vybranou střední školu. Přihlášky se podávají (nemýlím-li se) do 15. února. Pokud byste se rozhodl pro tuto variantu, můžete si přihlášku (pro denní studium) stáhnout z webu MŠMT.

––––– Do konce učebního oboru zbývá rok a půl. Možná by bylo lepší obor dokončit a pokračovat k maturitě na některé nástavbě. Po maturitě si pak můžete vybrat, jestli budete pokračovat dál na VOŠ nebo na VŠ (obojí může být v jiném oboru než SŠ).

––––– Jak vidíte, existuje více možností, vybrat si budete muset sám.

doplněno 17.01.15 20:11:

Přihláška k večernímu nebo dálkovému studiu

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.