Text na recitačku

Od: Datum: 11.01.15 15:24 odpovědí: 10 změna: 14.01.15 16:21

Ahoj, potřebuju pomoc. Blíží se recitační soutěž a já hledám text z nějaké knížky pro holky. Nejlépe nějaký vtipný úryvek. Je mi 15 let. Budu ráda, když mi napíšete knížky,ze kt. bych si mohla vybrat:)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.01.15 15:26

budu rád, když sem někdo dá další nové tipy. Do té doby můžete kouknout na staší otázku, která je stejná.

https://www.poradte.cz/skola/…-vyber-basni-na-recitaci.html

doplněno 11.01.15 15:34:

krátký vtipný text od Žáčka. Zaujmout se tím určitě dá *smich*

Desatero svátečního řidiče

Automobil může být poruchový, ale na rozdíl od člověka nemůže být blbý.
Přednost má ten, kdo má silnější vůz. V případě stejně silných vozů má přednost ten, kdo má silnější nervy.
Nejkratší cesta od startu k cíli bývá nejčastěji objížďka.
Tvůj vůz je ze všech nejlepší, ale zasloužil by lepšího řidiče.
Nejnebezpečnější je řidič v klobouku. Jeho reakce nedokáže nikdo předvídat. Jsi-li řidičem v klobouku ty sám, nemáš se čeho obávat.
Předběhne-li tě za jízdy kolo tvého vozu, začni se modlit.
Nikdy nepouštěj k řízení manželku. Řídí-li mizerně, zešedivíš hrůzou, řídí-li bravurně, získáš komplex méněcennosti.
Na rozdíl od spánku v posteli je spánek za volantem krajně nezdravý.
Dopravní policii v trabantu neujedeš.
Přeběhne-li ti přes cestu černá kočka, nevzrušuj se. Přeběhne-li ti přes cestu bílý mamut, zastav a počkej, dokud nevystřízlivíš.

http://www.jirizacek.cz/ukazky-prozy.html

Ohodnoceno: 0x

Od: lucka013*
Datum: 11.01.15 15:29

Já hledám jen z prózy...

Od: wamp®
Datum: 11.01.15 15:29

Lucko promiň,ale je to přece tvá recitační soutěž...Tudíž,by tě měla pochopitelně literatura jako taková zajímat,ne? Tohle prostě nechápu,pokud mě něco nebaví,tak se do toho neangažuji ! Blíží se soutěž,pomóóóc...Tos měla mít nastudováno již předem a ne to odkládat na poslední chvíli.Štěstí přeje vždy připraveným,nikoliv líným...

Od: lucka013*
Datum: 11.01.15 15:32

Já to nehledám na poslední chvíli. Kdyby mi někdo neporadil lepsi tak text v zaloze mam... Celý prázdniny jsem seděla u knížek: ( jinak mě to baví, ale konkurence je holt vysoká!

Od: ben®
Datum: 11.01.15 15:50

Dobrý den, vtipné jsou např. knížky Jak jsem vyhrál válku, Saturnin nebo Dráculův švagr.

Možná to není zrovna četba pro děvče, ale zase tím můžete překvapit. Zdravím!

Datum: 13.01.15 21:04

no tak tos mě docela otrávila, že to má být výhradně próza (?), vedle uvedených návrhů by se ještě dal uvést takový evergreen jako Tři mužu ve člunu, což pravda není pro holky (nad jednou kapitolkou jsem se ale smál i když jsem si to četl pro sebe, mimochodem, když jsem až po několika letech zjistil, že jde o text z konce 19. století, tak jsem čuměl - všechno před první světovou válkou jsem si tehdy představoval jako nějakou dávnou odlišnou epochu)
ale já sem dám odkaz na stránky, který psal nějaký kluk na přelomu střední a vysoké školy - co se mě týče, vtipnej text to je, i když na soutěž asi bude vybranej stěží...
http://zoufalec.jinak.cz/index.shtml
já to sem ovšem dávám, protože mi to přijde docela zajímavý - pokud se do toho někdo důkladnějc začte, věřím, že z toho bude něco mít, takovej hezkej generační portrét... (místama to je opět i vtipný, jestli je to pro (15 leté) holky, no, to je otázka...)
http://zoufalec.jinak.cz/starsi_cisla.html

Od: host
Datum: 14.01.15 08:07

Takže to asi není recitace veršů, ale přednes, čtení prózy... Pokud chcete něco vtipného, vzpomeňte si, co se zdálo vám vtipné, nebo co vás pobavilo a tím pak můžete váš výběr zdůvodnit.

Jestli jste kuckala smíchy nad příběhy Malého Mikuláše, třeba tím jak chlapečkové nachytali čolky v jezírku v parku a pak je tam šli vracet a hlídač parku se divil,... kdo to zná, ví o čem to je... nebo nějakou jinou vtipnou příhodu.

Starší generace (vašich rodičů a učitelů) řvala smíchy při poslechu povídek Miloslava Šimka a Jiřího Grossmanna, například Moje první taneční "... dostal jsem facku až mi u uších zazvonilo a mistr Játro (taneční mistr) šel otevřít ..."

Recitaci můžete pojmout třeba tak, že nebudete stát před tabulí s knížkou v ruce, ale pohodlně si sednete, rozvalíte se na židličce s mobilem u ucha a budete jakoby telefonovat s kamarádkou a řeknete jí, že tu máte legrační čtení "... hele počkej, já ti kousek přečtu, poslouchej, tohle se mi líbilo... co blbneš, čemu se směješ, ještě jsem nezačala číst... ty to znáš?... ne-e? tak počkej, už čtu...") nebo tak nějak.

Od: host
Datum: 14.01.15 16:06

Po soutěži sem můžete pro poučení případným dalším zájemcům dát, s čím soutěžily ostatní spolužačky nebo spolužáci, vaše odpověď se neztratí, kdo bude hledat, najde.

Datum: 14.01.15 16:21

Je fakt, že nejsem s to posoudit vhodnost výběru pro patnáctileté děvče, četl jsem to o nějaký pátek později (a při poslední kontrole jsem byl stále ještě chlapeček), ale můj tip (kromě již uvedených) je Robert Fulghum. Jistě by se tam nějaký vhodný text našel.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.