Musí mi dat vyučující náhradní termín zkoušky

Od: Datum: 10.01.15 14:58 odpovědí: 7 změna: 10.01.15 18:01

Jak jsem psala už v jedné diskuzi, jsem nemocná. V pondělí mám mít ale zkoušku (jsem na VŠ), na kterou jsou všechny vypsané pozdější termíny zabrané, volné není ani 1 místo. Je vyučující povinen pustit mě na termín, který má ale plnou kapacitu, když mu dodám lékařské potvrzení, nebo si budu muset nechat první termín propadnout a jít až na opravý(ty volné jsou)?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.01.15 15:04

Co chceš slyšet? Asi každá škola to má jinak! Zavolej si na studijní nebo sekret a tam ti řeknou co a jak. U nás tě klidně na sekretu daného předmětu dopíše i když je obsazeno!

Jak to chodí u vás, netuším..:)

Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 10.01.15 15:17

Máme tady školský zákon, zákon o VŠ a dokumenty školy. Zřejmě je neznáš a nikdo zde, takže se vš taž tam. Kdo tam vypisuje termíny zkoušek? Má zkoušející nějakou povinnost, pokud má kapacitu naplněnu? Proč se bojíš za ním zajít a domluvit se?

Datum: 10.01.15 15:25

ahoj, pokud vím, vyučující tuto povinnost nemá - ale všechno je o domluvě, zavolej mu a vysvětli situaci, možná bude ochotný ti vyjít vstříc a vzít tě i v termínu, kdy už má plnou kapacitu... ještě mě napadá, nemůžeš se domluvit s některým spolužákem, aby šel v pondělí na zkoušku místo tebe, a ty bys pak šla místo něho v pozdějším termínu?

Od: honzajs122
Datum: 10.01.15 15:58

*sok* proč jsem chodil na zkoušky, i když jsem byl nemocný? Protože se s náma nikdo moc nemazlil ...

Datum: 10.01.15 16:48

Rozumím ti, ale vůbec se mi nelíbí to slůvko "povinen". Na vysoké škole nikdo nic nemusí. Musíš jen ty, protože jen ty chceš dostudovat. Profesorům je to fuk.

Od: k2
Datum: 10.01.15 16:54

Na vysoké škole nikdo nic nemusí.
To se ale velice pletete, i vyucujici ma nejake povinnosti dane nejen predpisy skoly. Stejne tak je (i) v zajmu vyucujicich, aby dostudoval urcity pocet lidi.

Datum: 10.01.15 18:01

V zájmu vyučujících je to, aby dostudovali lidé, kteří na to mají. Ne nějaký počet.

Na TUL myslím platí, že učitel má povinnost vypsat zkoušky s takovou kapacitou, aby se mohli přihlásit všichni žáci z kurzu. Většinou si ale dávají nějaké rezervy, protože se první termíny nikdy neobsadí úplně. Na jednom nás bylo v prváku 120, zkoušející jednoduše vypsal 4 termíny po 30 lidech, takže kdo se nepřihlásil dostatečně včas (resp. kdo den před termínem stáhl půlky a odhlásil se), tak se na zkoušku nedostal. Nemoc ne-nemoc. Když jsem zrovna u tohoto profesora zkoušku dělala, přišla maminka omluvit jinou studentku, která byla na operaci s pusou. Profesor měl málem infarkt z toho, že holku přišla omluvit maminka, načež mu ta paní rázně rázně odsekla, že když byla holka na operaci s pusou, tak se asi sama omluvit nemůže :-D

Já bych ve Vašem případě zavolala vyučujícímu/zkoušejícímu a zeptala se, jestli Vás vezme i v jiný termín, kdy už bude mít podle stagu plno. Vždy to u nás šlo. Je také možné, že se z následujícícho termínu někdo odhlásí a Vy se na něj budete moc přihlásit a půjdete na něj řádně. Pokud už ale žádný termín není, tak si nemyslím, že je možné, aby byl vypsán jeden speciálně jen kvůli Vám. Při nejhorším si to zopakujete za rok.

doplněno 10.01.15 18:03:

Koukám, že nepíšete, jestli se lze z termínu odhlásit. S potvrzením od lékaře bych nemávala, jestli se tedy nelze odhlásit, tak bych šla až na opravný.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.