Ukončit studium na VŠ při částečném úvazku

Od: Datum: 07.01.15 20:58 odpovědí: 5 změna: 12.01.15 18:14

Přeji krásný večer, chtěla bych se zeptat, jsem vedená jako studentka VŠ ale nějak mi to nešlo tak jsem přestala chodit a hledala si práci. Nemohu nic pořádného sehnat a teď jsem dostala nabídku na částečný úvazek na 6hod do obchodu. Nevadilo by mi, že bych měla méně peněz, práci bych měla 5min chůze od domu, žiji s přítelem který vydělává pěkné peníze tudíž finance bychom nějak zvládli, co mě ale zajímá je, zda musím ukončit studium na VŠ nebo zda ho můžu nechat dojít do února, kdy mi ho ukončí sami. Nastupovat do práce bych měla 15.1.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.01.15 06:21
avatar

To záleží na Vás, ale jako student máte určité výhody - nechala bych to doběhnout, možná dokonce až do léta, než Vám ho škola ukončí sama.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.01.15 09:08

No zde mi to ukončí na konci semestru což je v únoru ale spíš mě zajímá jestli to něčemu nevadí když to enchám doběhnout..

A když to nechám doběhnout do toho února, musím to někde hlásit? že jsem začala pracovat nebo že jsem stále student. A navíc táta má díky mě snížeou daň - to by asi musel zrušit že?

Datum: 09.01.15 15:09
avatar

Musíte všechno nahlásit na zdravotní pojišťovně - i to, co si myslíte, že vědí. Takže nahlaste, že od xx.xx.201x pracujete a že studium dále trvá. Táta bude mít sníženou daň do doby, než Vám přijde ze školy rozhodnutí o ukončení studia, na něm bude datum ukončení. Toto datum opět nahlásíte zdravotní pojišťovně a současně sdělíte, že zaměstnání trvá (případně pokud bude v této věci jiný stav, tak jaký je; hlaste tam zkrátka jakýkoli pohyb).

Tohle si pamatuji, když syn studoval, pak "studoval" a pracoval. Jinak se snad ještě někdo s radou ozve. Já jsem se domluvila se mzdovkou, že nevím, jak to s jeho studiem bude, takže mi v květnu "pro sichr" ukončila poskytování slev, a dorovnala mi ji pak do srpna v ročním zúčtování, protože chlapečka vylili ze školy nějak ke 2.8., jelikož on si našel práci, studium neřešil a čekal, jak to dopadne. Vlastně pohoda.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.01.15 13:06

Děkuji, moc jste mi pomohla ale ještě by mě zajímalo zda to mám hlásit na pracáku nebo na sociálním.

Datum: 12.01.15 18:14
avatar

Na úřadu práce není co hlásit. Ten slouží k tomu, abyste se tam zaregistrovala, pokud jste uchazečem o zaměstnání. A které sociální máte na mysli? Jestli OSSZ, tam se ukončení studia taky nehlásí - studium od 1.1.2009 není nemocensky pojištěnou dobou a od 1.1.2010 ani důchodově, takže to OSSZ nezajímá.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.