Nevim jak dal

Od: Datum: 06.01.15 08:41 odpovědí: 5 změna: 06.01.15 09:13
Chodim na obchodní již 4 rokem. Bohužel opakují 3 ročník protože si na me zasedla učitelka a ted když jsem v jiné třídě je to pořad stejně hrozné. Mám jiné učitele ale ty na me mají taky meči ze jsem propadla a tak ... Dost často jsem nemocna,protože mám slabou imunitu, ale moje nova třídní to bere jako ze chodim za školu a jsou další keci a další problémy..jako by si to ty učitelky říkali a domlouvali se na tom,ze me ppotopí... Ach jo už to dal nezvladam. Mám strach chodit do skoly a nervově jsem také na dne.. Chtěla bych v pololetí přejít myslíte, ze by to šlo a co k tomu potrebuji?
A nebo jde přejít třeba na učiliště znova do tretaku? Děkuji za rady a pomoc.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.01.15 08:53
avatar

O přestupu se musíš poradit s ředitelem školy, kam chceš přestoupit. Myslím, že přestoupit lze kdykoliv. Pokud jsi opravdu tak nemocná, můžeš si zažádat i o individuální plán výuky a chodit jen na přezkoušení. To by ti musel ale doktor napsat zprávu a podpořit tě ředitel školy podepsáním žádosti.

Ještě zvaž nepopulární možnost se přestat litovat a hledat chybu jen v učitelkách a začít se učit a dohnat to, aby ses nemusela bát. Když se začneš přede všemi potížemi schovávat a stále utíkat, už by ses nemusela v životě zastavit.

Asi namítneš, že o tobě nic nevím a o těch učitelkách též ne, ale už něco vím o tvé češtině a ta neodpovídá 3. ročníku obchodní školy, ale prvnímu stupní školy základní. Mně je to jedno, nechci tě nějak kritizovat a už vůbec ne ti nějak ubližovat, ale ty s tím budeš mít problémy nejen ve škole, ale též v práci, až někam půjdeš, vyplatí se ti na tom zapracovat. Učit se přece můžeš doma, na internetu je řada procvičovacích cvičení a příkladů, můžeš se hodně zlepšit i pouhou četbou. Existují i doučovatelé po skype, doučování, pokud ti ho vaši zaplatí, můžeš tedy kdykoliv absolvovat z domova.

Pokud se budeš chtít začít učit, rádi ti tu podáme pomocnou ruku, zkontrolujeme úkoly, vysvětlíme, co nebudeš chápat.

doplněno 06.01.15 09:15:

Ještě to má jeden háček - pokud chceš přestoupit na učiliště nebo jinou školu, zvaž, že ti žáci tam měli nějakou praxi a učili se jiné předměty. To všechno bys musela dohánět, takže těžko bys mohla nastoupit rovnou do třeťáku. Možná by ti dovolili nastoupit do druháku, pak bys doháněla ale praxi a předměty za prvák, souběžně se studiem druháku, dělala rozdílové zkoušky ap., takže možná by to bylo ještě složitější než na škole, kde jsi. Toto všechno ti musí říct ředitel školy, kam se chceš hlásit. On bude též zvažovat, jestli má místo a přijme tě tam, takže se obracej na něj.

Existuje též možnost přerušit z vážných zdravotních důvodů a pak zase nastoupit do třeťáku, o tom by ses musela poradit opět s lékařem, jestli by to doporučil, a samozřejmě též s rodiči, jestli to budou tolerovat a tebe vydržovat o rok déle. Přijde mi, že by to bylo nejméně vhodné řešení, ve tvém případě.

doplněno 06.01.15 09:30:

Zkus zajít nejdřív za vaší výchovnou poradkyní a domluvit se s ní na nejlepším řešení pro tebe. Možná by se dalo leccos zařídit a vyřídit v rámci tvé školy. Myslím, že když ukážeš snahu to řešit, učit se, neschovávat se před tím, neutíkat a nehroutit se, tak ti určitě vyjde většina lidí vstříc.

doplněno 06.01.15 09:44:

Napiš tu o sobě víc, prosím. Abychom mohli lépe poradit, případně pomoci.

Máš ty choroby potvrzené od lékaře? Mluvila jsi o tom s lékařem? Máš nějaké laboratorní výsledky, které svědčí pro sníženou imunitu? Stonáš na chřipky, angíny nebo s něčím jiným? Jak se na to dívají tví rodiče? Na jakou školu chceš přestoupit a čím se chceš později živit? Jaké předměty ti dělají potíže? Máš šanci si to do pololetí nějak opravit? Mluvila jsi s třídní a výchovnou poradkyní? Víš, že by tě na té škole, kam chceš přestoupit, opravdu přijali a za jakých podmínek?

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.01.15 08:55
avatar

a co na to říkají rodiče? nebo ti si na tebe taky zasedli? hledej podporu a sílu nejprve u sebe, pak u nich, nebo i u těch učitelů, myslím si, že kdyby si učitelé furt na někoho zasedali, tak co by z toho měli? myslíš si, že za to dostávají prémie?

ten přechod třeba na učiliště taky s nimi projednej, třeba to pro tebe bude lepší, když z různých důvodů je pro tebe škola překážkou

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jmlc®
Datum: 06.01.15 09:04
avatar

Tak jestli propadáš z českého jazyka, je to tak správně - nemáš dostatek znalostí a vědomostí už podle toho textu. Někdy (téměř vždy) prostě rodiče chtějí mít své dítě v kanceláři a "bez práce" za hodně peněz. A to bez ohledu na schopnosti dítěte. Nicméně uvažování máš správné alespoň v tom přestupu - doporučuji zajít za třídní, promluvit si o přestupu na jinou školu a ona ti jistě pomůže. To "zasednutí" je spíše tvůj pocit ukřivděnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.15 09:07
Zdravím. Máš pravdu, že za nemoc nikdo nemůže, ale za vědomosti už ano. Zkus to, že opakuješ ročník, využít jako svoje plus. Něco z loňska Ti v hlavě určitě zůstalo, víš jaká látka Tě čeká a kde máš mezery. Jistě na tom nejsi zdravotně tak zle, abys nemohla (nemohl) studovat doma. Rok a půl není zas tak dlouhá doba a je škoda zahodit tři a půl roku.
Další věcí je přístup. Pokud očekáváš toleranci ze strany učitelů, pak musíš něco nabídnout. Třeba slušné chování, snahu atd.
Vím, že jsem Tě moc nepodpořila, ale myslím si, že pokud nezměníš něco u sebe, budeš mít problémy všude a že útěk není řešení. Promysli to a přeji brzké uzdravení a správné vykročení do dalšího života. M
doplněno 06.01.15 09:45: Makytakybo: Musím s Vámi souhlasit. "zasedla si na mě učitelka" přeloženo do češtiny, znamená "lezu učitelce na nervy". Rozdíl je v tom, že v první verzi, je vina zcela na straně učitelky a s tím student nic dělat nemůže. Druhá verze vyžaduje sebekritický pohled, který není až tak jednoduchý, ale nabízí možnost změny k lepšímu. Bohužel tato změna začíná v nás samotných... Chtít po adolescentech, aby ve svém černobílém světě viděli věci takto je asi přehnané. Ale díky Bohu, k tomu většina časem dojde a vesměs později. ;) M
Ohodnoceno: 0x
 
Od: makytakybo*
Datum: 06.01.15 09:13

Nelíbí se mi pojem "zasedla si na mě učitelka". Obávám se, že většina lidí si toto myslí, aniž by uvažovali, proč to tak je. Na mě si také "zasedla učitelka". Nešlo mi účetnictví a ona se mě pořád a průběžně na něco ptala. Nebylo to ze zlé vůle, naopak chtěla docílit toho, abych si to pravidelně opakovala a byla připravená. Nebo to opravdu bylo "zasednutí"? ;)

Co se týče nemocí, někteří to hodně přehání. Stačí aby káplo z nosu a už mají rýmičku a umírají. Za dob ZŠ mě doktorka s mámou nechávali neustále doma a já pak musela dohánět spoustu učiva. Na SŠ, na obchodce, jsem si to dovolit nemohla. Raději jsem chodila do školy a doma zůstávala jen v případě, kdy se už opravdu nedalo existovat (horečky). Opravdu je tvá imunita tak špatná nebo je to jen "alergie na školu"?

Když teď vzdáš školu, co to bude příště? Bojuj trochu o svůj život. Až budeš mít po maturitě, svět ti bude připadat o něco hezčí ;)

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.