Kam na SŠ, když chci být psychiatrička?

Od: Datum: 06.01.15 00:01 odpovědí: 4 změna: 06.01.15 04:15
otazka je jasná, myslím na gympl se mi nechce, bohužwl mám problémy s matematikou, nicméně jine předměty jsou pro mě hračka a radost :) nějaké návrhy? Případně, kdybych šla na pajdák a potom na psychologii, muze se nějak dodělat vzdělaní na psychiatra?Dekuju:)
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 06.01.15 00:03
avatar

Dobrý den, psychiatr je lékař, tak bez studia na medicíně to nepůjde. Zdravím!

doplněno 06.01.15 00:13:

Ještě upřesnění viz citace: "Musíš vystudovat 6 let medicíny, pak se budeš 5 let specializovat v oboru a pak budeš teprve psychiatr. Celkem ti to zabere tak 11 let." No, ale nejdříve ta škola střední, že? Z gymnázia bude asi nejlepší možnost pro studium medicíny.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 06.01.15 00:07

Psychiatr je lékař. Lékař předepisuje léky atd., zodpovídá za životy svých pacientů. Neumím si představit, že lékař by měl být někdo, komu dělá potíž trojčlenka. Psycholog anebo psychoterapeut jako cíl by Ti tedy asi měl postačit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.15 01:32
avatar

Pokud někdo není dost pečlivý na to, aby po sobě alespoň zkontroloval psaný text a odstranil velké množství překlepů, neměl by dělat psychiatra. Ten musí být schopný vysoké koncentrace, umět vyslechnout pacienta, pochopit třeba i náznaky a rychle a správně se rozhodnout. Nevyrovnaný, roztěkaný člověk nechopný pečlivé práce by jako psychiatr udělal víc škody než užitku.

Nejlepší průprava je buď gympl nebo spíše ještě lépe střední zdravka.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.01.15 04:15
avatar

Jedinou možností, v případě, že chceš být psychiatr, je gymnázium, přírodovědná větev. Později doporučuji z bloku volitelných předmětů ve vyšším ročníku na gymplu si vybrat chemii.

V matice si hned od začátku zjednej doučování, aby ti neujel vlak. Čím víc mezer budeš mít ve studiu, tím obtížněji se ti bude proplouvat. Není možno se jí vyhnout.

Ze zdrávky bys měla velké problémy se dostat na medicínu, protože přijímací testy na medicínu jsou koncipovány na znalosti z gymplu, znalosti především chemie a fyziky ze zdrávky jsou na přijímačky nedostačující, proto je na medicíně tak málo holek ze zdrávky. Respektive dostat se tam můžeš, když se našprtáš modelové otázky k přijímačkám, které jsou ke koupi, ale nebudeš jim rozumět a budeš mít velké problémy se na škole udržet a udělat zkoušky z biofyziky a biochemie.

Ale, pokud se ti na gympl nechce a zvolíš zdrávku, byl by možný kompromis - můžeš se pak ze zdrávky stát sestřičkou na psychiatrii, případně některou terapeutkou, když si rozšíříš stredoškolské vzdělání a není tam tolik matiky jako na gymplu. Někteří terapeuté mají jen střední školy s nástavbovými kurzy. Můžeš se pak soustředit s pacienty třeba na pracovní terapii, na integraci duševně nemocných v domech a pracovních centrech na půl cesty ap.

Co se týče přijetí na psychologii, která se vyučuje na Filozofické fakultě, je to zas jiný typ přípravy na zkoušky, též se hodně počítá dobrovolnická činnost (práce s dětmi, starými lidmi ap.) a znalost toho, co si o oboru nastuduješ sama četbou.

doplněno 06.01.15 04:31:

Pokud bys šla na pajdák a pak se dostala na psychologii, kam je, mimochodem, obrovský nával a většinou se tam dostaneš až po roce nebo více letech nějaké praxe v děcáku, důchoďáku či jiné pomáhající profesi, tak nemáš jinou možnost, když se budeš chtít stát psychiatrem, než si dostudovat od začátku medicínu jako další vysokou. Neexistují žádné kurzy nebo cokoliv, jak to obejít.

Na psychologii se ti též víc bude hodit gympl než pajdák. Takže doporučuji za pomocí doučovatele ještě před přijetím na gympl dostudovat během léta to, co ti v matice uteklo na základce, nebo změnit plán a vybrat si zdrávku nebo pajdák a smířit se s vidinou, že patrně po střední škole půjdeš do práce.

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.