Příjimačky (co se na nich nejvíce objevuje?)

Od: Datum: 01.02.15 18:41 odpovědí: 2 změna: 01.02.15 18:51

čus, jenom jsem se chtěl zeptat, co se nejvíce objevuje na příjimacích zkouškách v MATICE a ČJ? díkyy


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: faithoncemore*
Datum: 01.02.15 18:46

Určitě bych prošmejdila web školy, kam se chci dostat. Buď bych nalezla přijímací testy z posledních let, nebo bych o ně poprosila v sekretariátu školy. Informovala bych se hlavně, jestli škola využívá služeb toho zatracecného monopolu SCIO, či nikoli. Pokud ano, již víte, kudy pátrat. Pokud ne, o to cennější jsou testy z minulých let a informace od současných prváků a druháků.
(Pokud ano, brožury scio doporučuju kupovat z druhé ruky přes inzerci na netu, nové brožury a testy od nich jsou děsně drahé.)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.15 18:51
avatar

Matika a čeština? :D Jinak vypadají přijímačky na gympl a jinak na zdravotní školu...

V češtině se hodně vyskytuje text, v němž máš vyhledat chybu, doplňování nejvhodnějších slov z nabídky do kontextu, otázky na přečtený text, občas nějaký větný rozbor nebo jen jeho část. Hodně se pracuje se synonymy a antonymy, celkově se vztahy mezi slovy. A taky nějaká ta gramatika.

Z matiky hlavně slovní úlohy, objemy a obsahy těles, převody jednotek něco málo z geometrie. Čtení z plánků a nákresů, prostorová představivost a logika. :)

Nejlepší je zkusit se zeptat bývalých studentů nebo koupit si sbírku vzorových úloh. Velká část škol dává vzorový test na svůj web...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.