Jak se ucit na medicine?

Od: Datum: 03.01.15 17:57 odpovědí: 3 změna: 03.01.15 18:44
Zrovna se ucim na zkouskove, zacal jsem nekdy v pulce prosince. To jsou proste stovky stranek, jak to natriskat do hlavy?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.01.15 18:15
avatar

Učit se, učit se a učit se. Nic jiného na to neplatí. Je obvyklé, že medici se na jednu zkoušku např. z anatomie učí měsíc v kuse.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.15 18:16
avatar

a co jsi dělal v období říjen - prosinec? chodil jsi na přednášky? jako co chceš nyní poradit? jedině se optej jak jsou zkoušející nároční a musíš učení věnovat podstataně víc času než doposud, žádná jiná metoda asi není v reálném světe možná

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.01.15 18:44
avatar

Ahoj, tak, jako jsi ty teď vyděšený, tak se cítí všichni v prváku, na to se spolehni. Ze začátku je to nejhorší. Jakmile si oblomíš znalost latiny a zjistíš souvislosti, už tak tak strašné nebude. V pololetí je to teprv zahřívací kolo, 1. semestr je ještě o těch lehčích zkouškách, horší to bude na konci roku. Šetři nerva. :-D

Zkus si jednak spočítat stránky a vydělit to počtem dnů, co ti zbývají do zkoušky, budeš mít rámcový přehled, kolik toho denně musíš zmáknout.

Vypozoruj, jestli se ti líp učí v noci nebo ráno, venku, doma, ve studovně knihovny ap. Měň častěji místa, kde se učíš, když už ti to na jednom místě neleze do hlavy.

Napřed se nauč to hlavní, pak přidávej omáčku, takže začni u nadpisu, pak kostru, pak podrobnosti. Přeříkávej si to nahlas.

Dělej si výpisky, i psaním se učíš, nahraj si to a poslouchej to, tlač to tam tak i ušima, protože zraková paměť je vyčerpaná, když všechno jen čteš.

V učeném textu hledej podobnosti s tím, co už umíš, snaž se to co nejvíc logicky pospojovat, chápat to, dělat takové ty řetězce. Jakmile má něco smysl a posloupnost, hned se to učí líp než se to šprtat nazpaměť. Pokud něčemu nerozumíš, neboj se zajít i na konzultace na katedru, mají tam vždy vyvěšeny konzultační hodiny.

Pokud se nemůžeš donutit, uč se s někým, s kým se navzájem budete zkoušet a přeříkávat si to a cvičit třeba pády složených výrazů v latině, protože když je to přídavné jméno s podstatným a chtějí to na zkoušce v jiných pádech, když to nemáš natrénované, můžeš se dostat do časového presu a nastane Jirásek – Doba temna ;).

Snaž se to nejodpornější vždy udělat co nejdřív po ránu. Neoškliv si to, snaž se na tom najít něco zajímavého, čím ti to bude hnusnější, čím hůř se to zapamatuje.

Když ti odbíhají myšlenky, podívej se na hodiny a stanov si hodinu, kdy se přestaneš učit a dáš pauzu a řekni si, ze do té doby se budeš učit, co to nejlíp půjde a pak budeš mít volno.

Zopakuj si vždy to, co ses učil předchozí dny, aby se to nevykouřilo z hlavy. Po týdnu to člověk zapomene téměř vše, když to stále neopakuje, dokud se to nedostane do dlouhodobé paměti.

Nevěř na kávu a energy drinky. O co víc tě to momentálně vzpruží, o to víc a dřív pak padneš únavou, navíc je to nezdravé. Tělo není perpetum mobile.

Když jsi unavený duševně, jdi se projít nebo si zaběhat, pak to zase leze lépe do hlavy. Pak překonáš plato efekt, tedy takový ten dojem, že víc se ti tam do té hlavy nevejde, protože po fyzické námaze to tam zas trošku půjde jinak.

Na nudné memoáry si vymysli nějaké fígle, které mají logiku, tzv. mnemotechnické pomůcky... např. počáteční písmena spoj v nějaké slovo, to budeš potřebovat hlavně v anatomii, někdy se to jinak pamatovat nedá, nějaké, ty nejznámější, máš zde http://www.wikiskripta.eu/index.php/Mnemotechnick%C3%A9_pom%C5%AFcky_do_anatomie , ale tvoř si i vlastní.

Držím palce a neklesej na mysli, 1. semestr dá skoro každý, až na flákače a extrémní nerváky! ;)

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.