Šance přijetí na vysokou

Od: Datum: 02.01.15 19:18 odpovědí: 3 změna: 02.01.15 19:41
Dobý den , chtěla bych se zeptat zda ,když budu chodit na nějaký obor na střední hotelové škole , je šance , že se po dokončení studia dostanu na vysokou pedagogickou (učitelka na druhém stupni ) . Děkuji předem za odpověď.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dwi
Datum: 02.01.15 19:22

Máte pocit, že chcete do konce života živořit z učitelského platu na ZŠ?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.15 19:22
avatar

Podle toho kde. Ale spousta peďáků se ještě nepoučila a stále nabírají i lidi, kterým jde jen o snadný titul. Každopádně platí to, že na kteroukoliv VŠ nejlépe připraví gympl. Ale až budeš učit nějakou dobu a zjistíš, že to není pro tebe, tak je zase fajn mít něco "v záloze", protože s hotelovkou můžeš dělat spoustu věcí. Máš praxi v servírování, vyznáš se trochu v cestovním ruchu, základy ekonomie a účta - to není k zahození.

Navrhovala bych tedy zkusit hotelovku, ale dělat ji na 100%, aby mozek nezlenivěl. Po čtyřletém flákání se na čtyřkách a maturitě s odřenýma ušima vejška moc dobře nepůjde.

doplněno 02.01.15 19:25:

Měla jsem na VŠ spolužačky, které nedělaly gympl. A bylo to na nich poznat. Zatímco já jsem v prvním semestru trpěla při předmětu "Základy školní hygieny a biologie dítěte", tak kamarádka, která dělala odbornou SŠ, přímo umírala, protože přírodopis (resp. biologii člověka) měla naposledy v osmičce, a ani tam tomu moc nedala. Já z biologie maturovala, a měla jsem pocit, že přednášející ke mně mluví čínsky!

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 02.01.15 19:41

Tuhle informaci Ti dopředu asi nikdo moc neřekne, nicméně platí, že po ukončení střední školy můžeš jít de fakto až na pár výjimek studovat na kteroukoli vysokou školu, kterou chceš. Sice budeš možná v některých předmětech oproti gymnazistům v nevýhodě, ale ty budeš mít zase jiné základy, které nebudou mít oni, takže se to tak nějak srovná.

Nejvíc pak záleží na podmínkách té které vysoké školy, na kterou bys chtěla jít. Také na počtu uchazečů o daný obor a mnoha dalších věcech. Pokud o nějaké takové škole uvažuješ, zajdi se do ní např. při otevřených dveřích podívat a poptat se, podívat se na stránky, a další věci (zhruba se zajímej už ve třeťáku, ať víš, co a jak, ale můžeš samozřejmě i dříve, nebude to na škodu). Hlídej si průměr ze známek na střední škole, to bývá důležité kritérium a rozhodují setiny. Možná pak ale budeš dělat přijímací zkoušky nebo talentové zkoušky.

Plat asi není v této situaci třeba řešit, nástupnické platy většiny absolventů nebývají nic moc alespoň v začátcích, i když mnoho z nich má přehnané očekávaní.

K tazatelce - jistě víš, co učitelství na druhém stupni obnáší, takže stejně pak budeš mít asi nejvějtší problém s kázní svých žáků, drzostí a podobně. Jinak si myslím, že učitelé mají platy pěkné, pokud se nebudeme bavit o té kázni, vztažmo k prázdninám a ostatním věcem, o kterých se může normálnímu zaměstnanci jen zdát. Takže žádné živoření není na místě.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.