Přestoupit nebo počkat?

Od: Datum: 02.01.15 13:35 odpovědí: 5 změna: 02.01.15 23:39

Dobrý den.
Jsem v tokové zapeklité situaci a proto bych potřebovala poradit. Jedná se o to, že jsem na počítačové střední škole
(1.ročník) konkrétně na oboru Počítačová grafika strojírenství. Ani nevím proč jsem si tuhle školu a obor vybrala, když mým snem je studovat na vysoké škole zemědělské a celkově se pohybovat okolo zemědělství, ekologie atd. mě docela lákají i humanitní obory, ale na to nejsem dostatečně chytrá, myslím. A mojí otázkou je jestli bych měla co nejdříve přestoupit(ale nechci ztratit půlroku zbytečného učení počítačová grafika mě docela i baví(dostala jsem se i na uměleckou školu právě s oborem počítačová grafika, ale tam jsem nešla z toho důvodu, že bych asi nemohla jít na vysokou a přišlo mi, že by se tam jenom kreslilo a na škole kde jsem máme navíc to strojírenství, které mě popravdě moc nabaví) na školu právě s tímto zaměřením nebo počkat do maturity a jít na vysokou(tedy jestli to jde ze střední školy, na které jsem).


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: kralovnicka*
Datum: 02.01.15 14:35

Já si myslím, že byste se na to měla zeptat hned v pondělí školního poradce - zda z vaší školy lze jít na vysokou zemědělskou. Kdybyste se nemohla dočkat, podívejte se zatím na stránky konkrétní vysoké školy, na kterou se chcete dostat, snad to tam bude mít napsané.

Píšete, že vás baví vše kolem zemědělství a je to váš sen; já osobně bych přestoupila, protože to, co mám ráda, mi jde "samo" a s radostí. Tedy pokud to opravdu chcete.

Přeji jasnou hlavu při rozhodování srdcem ;)

Jana

Ohodnoceno: 0x
 
Od:
Datum: 02.01.15 14:40

Z jakékoliv střední školy lze nastoupit na jakoukoliv vysokou školu. Podstatné je mít maturitu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hoi
Datum: 02.01.15 14:44

Upřímně - když přestoupíte, stejně budete nespokojená. Z vašeho dotazu plyne, že jste nevyzrálá a bohužel rodiče také selhali. Pokud možno dodělejte stávající školu. Víte, zemědělství je v úpadku a pokud nemáte zrovna strýčka velkostatkáře, pak stejně skončíte na pracáku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.01.15 23:03
avatar

Z jakékoliv střední školy ukončené maturitou se lze přihlásit na jakoukoliv vysokou školu. Podmínkou přijetí je zvládnout přijímací zkoušky. Tzn., připravit se i v předmětech, které na odborných školách nejsou, minimálně v rozsahu učiva gymnázia.

K přestupu: Pokud te škola nebaví a nechceš se zvolenému oboru v budoucnosti věnovat, byl by podle mne lepší přestup na školu, která bude lépe odpovídat tvému zaměření.

Jestli tě byví počítačová grafika, můžeš zůstat na této škole, nebo se pokusit přejít na školu, kam ses dostala, ale nenastoupila. Je možné, že u tebe časem převládne záliba v grafice a v tomto oboru bys možná našla i lepší uplatnění než v zemědělství.

Pokud se rozhodneš pro přestup na jinou školu, pak hned (pak přestup neodkládej, mohla bys ztratit rok studia).

Kontaktuj ředitele školy, kam chceš přestoupit a domluv se s ním na podmínkách přestupu. Vlastní přestup pak budou muset vyřídit rodiče.

Pravděpodobně budeš muset složit nějaké rozdílové zkoušky (ty bývají podmínkou přijetí na novou školu).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: rdzuiernz
Datum: 02.01.15 23:39

Píšeš, že grafika tě baví. Tak abys potom nebyla zklamaná, až přestoupíš na zemědělku, která tě třeba bavit nebude. Na vysokou školu je podstatné udělat přijímačky, je jedno, kde jsi předtím studovala. A nevím, nakolik je zemědělství perspektivní z hlediska shánění práce, ale tipuju, že to bude horší než s grafikou.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.