Fotografka

Od: Datum: 30.12.14 11:33 odpovědí: 4 změna: 01.01.15 08:15

Dobrý den , chtěla jsem se zeptat co si myslíte o téhle sš/oboru

http://fotograf-sousluzeb.web….cz/studium/prijimaci-rizeni/

Potom plánuji jít na žurnalistiku !

Děkuji za odpovědi !


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.12.14 11:48
avatar

Jestli plánuješ VŠ, jdi na SŠ s maturitou - nejlépe gympl a nevybírej učňák. Focení si nech jako krásného koníčka, jsou i skvělé fotokurzy, kde se to můžeš naučit, pokud potřebuješ vedení a nejsi typ samouka.

Znám dvě fotografky a obě z oboru utekly, protože je to neuživilo. Se zánikem fotolabů, kdy si lidi fotí na digitál do PC a již téměř nevyvolávají, je to katastrofa a fotit někde portrétky na občanky je dost nudné a málo míst je i v DTP studiích.

doplněno 30.12.14 12:15:

Já vím, že ano, ale na přijímačky na VŠ tě nepřipraví.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: veronika11cool*
Datum: 30.12.14 12:01

Ale ta škola má maturitu :)

Datum: 01.01.15 06:21
avatar

Veroniko, Dejavu má pravdu: Pokud uvažuješ o studiu na VŠ, nehlas se na učiliště, která absolventy připravují spíše do praxe (to se týká i tzv. maturitních oborů).

Vyber si některou SŠ. Ke studiu na VŠ připraví nejlépe gymnázium.

Poznámka: Žádná škola nemá maturitu (školy žádné zkoušky neskládají).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.01.15 08:15
avatar

Ahoj,ve volném čase si přivydělávám jako fotograf a jako práci bych to určitě nechtěla.Když jde o focení svateb,oslav,aktu...tak si člověk moc nevydělá.Lidi se "škubou"o každou korunu a vůbec nepřemýšlí,kolik člověk na tom stráví času.Ať už chtějí klasické fota s negativy či digitály kde chtějí(skoro všichni)úpravy a retuše,je to spousta času za málo peněz.Pracovat jako redakční fotograf taky nebude nějak výnosné,většinou k tomu dělají i další práce.

Pokud hlavně plánuješ vysokou školu,tak určitě vynech studium fotografa a jedině na gimpl.Na gymnáziu nejlépe připraví na VŠ,studenti ze SOŠ mají nevýhodu.Sice umí odborné předměty,ale jsou nedostatečně připraveni na přijímačky na VŠ,(na přijímačkách odborné předměty nejsou)proto jsou na tom gymnazisté lépe.Mám SPŠstavební a na architektůru bylo pro nás skoro nemožné se dostat.Gymnazisté se dostali téměř vždy a nám doporučovali,hlásit se i na archeologii,kde by na nás zbylo místo.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.