Oslovení na Vš, oblek

Od: Datum: 29.12.14 15:45 odpovědí: 2 změna: 29.12.14 17:04

Ahoj, mám tři dotazy, které se týkají mého studia na vš, nerad bych se ztrapnil, proto se ptám:

1) oslovování přednášejících (prostě učitelů) - když má před jménem titul doc. nebo prof., tak je to jasné, ale mám na přednášky učitele, kteří nemají ani doc. či prof. a jsou vedení jako "odborní asistenti". Jak oslovit ty?

2) jak se obléci ke zkoušce? Mám si vzít oblek nebo něco jiného?

3)potřeboval bych skrz studium jet zítra do školy, mám normální žákovský průkaz, který mi platí až do června, ale mohu jej použít i přes "prázdniny" a jet i tak se slevou?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.12.14 15:53
avatar

Nevím, jak to je jinde, ale na TUL... co Vám mám povídat :-D budova peďáku v tak šíleném stavu, že člověk v obleku tam vypadá jaksi nepatřičně...ale ano, na zkoušku si oblek vzít můžete/měl byste. Věřím, že jinde (na právnických fakultách nebo obecně univerzitách s vyšší prestiží) jsou standardem. Když ne oblek, tak slušné kalhoty (ne džíny) a košili nebo svetr, opět v nějakém slušném provedení.

Odborný asistent by měl mít minimálně titul Mgr., ne? Na druhou stranu, beru-li v úvahu zrovna TUL, tak je to tak malé prostředí, vztahy jsou asi o něco osobnější... oslovovali jsme vyučující buď titulem, nebo jménem. Člověka, kterého mám 1x za 14 dní na přednášce, asi spíše titulem; my ale měli spoustu seminářů a většina vyučujících nás jakžtakž znala jménem nebo minimálně věděli, že jsme u nich v nějakém kurzu.

Taky jsem jela na zkoušku kolem 28.12. se žákovskou, pan řidič odsekl, že mezi svátky žádné zkoušky nejsou, ale slevu mi dal. Tak jsem mu ukázala výpis ze stagu...:-D Říkala jsem si, třeba to vyjde. Když bude řidič protestovat, tak asi nic nenaděláte, ale zkusit to můžete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xxxx1111
Datum: 29.12.14 17:04
1) Téměř všichni mají nějaký titul. Můžeš oslovovat tím (pane magistře, pane inženýre, pane doktore), je to běžné a zcela v pořádku. Asi by nebyl problém ani s oslovením jménem (pane Nováku), ale na školách to je méně obvyklé než oslovení titulem.2) To je škola od školy různé. Vzít si na právnické fakultě něco jiného než oblek je o hubu, na technických školách na to vesměs nikdo nekouká (ale bermudy a sandály bych si nebral ani tam). Ekonomické školy jsou něco mezi, u ostatních škol nevím. Pokud nevíš, zajdi si do školy o den předem a okoukni, v čem chodí ostatní; pokud to nejde, oblekem nic nezkazíš.3) Asi ano. Nikdy to nikomu nevadilo, když mě revizor kontroloval.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.