Graf funkce sign a ch

Od: Datum: 28.12.14 08:36 odpovědí: 2 změna: 28.12.14 12:38

Ahoj, mám za úkol vytvořit podle zadání graf, ale po kontrole mám následující grafy špatně. Poradí mi někdo prosím, kde je chyba? Bohužel nemám na následující grafy nikde vzor a jiné grafy mi nepomohly...děkuji

zadání: y=2+3 ch(1, +nekonečno)(x)

a druhý graf:y= 1+ sign (x-2)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: xxxx11111
Datum: 28.12.14 11:00
Tak si do těch funkcí dosaď nějaká čísla a porovnej si, co ti vyšlo, s tím, co jsi nakreslil do grafu. Netuším, co je funkce ch, ale třeba u té funkce sign je to do očí bijící (a to ani nemluvím o tom, že pro x=0 ti vychází současně y=1 a y=-2, což by ti také mělo připadat podezřelé).
Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.12.14 12:38

Jaksi nejsem schopen rozšifrovat ty obrázky, (Asi za to může moje katarakta, neboť xxxx11111 to zřejmě přečte). Ale zkusím to podle zadaných vzorců.U prvního příkladu, ch je zřejmě charakteristická vunkce, čili ch(1, +nekonečno)(x) = 1 pro x větší než 1 a ch(1, +nekonečno)(x) = 0 pro x ≤ 1. Takže funkce y bude po částech konstantní, bude nabývad vždy jedné ze dvou hodnot, totiž y = 2 pro x ≤ 1 a y = 5 pro zbylá x. Tenhle graf by neměl činiti potíží, pokud jsem jakž takž rozšifroval obrácek, mysím říci, že mu stejně nerozumím.A ten druhý? sign je opět funkce po částech konstantní, těch částí je sice víc (konkrétně tři), ale v podstatě je to tentýž typ úlohy.

Jinak se omlouvám, že nepoužívám menšítko, ale slovní vyjádření, ono s tím menšítkem to občas nefunkuje.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.