Dotazník do školy

Od: Datum: 28.12.14 03:13 odpovědí: 2 změna: 28.12.14 13:43

Ve škole jsme dostali za úkol zeptat se 50 lidí na 3 otázky týkající se sexuality člověka. Je to práce do dvojic, tak jsme s kamarádkou šli do města a chtěly se ptát lidí chodících okolo. Jenže polovina lidí okolo nás probíhala obloukem a druhá polovina se s námi nechtěla bavit. Tak se tedy ptám vás:) Byla bych vám vděčná kdyby jste mi každý odpověděl na všechy tři otázky a napsal/a vaše pohlaví (podle nicku to není vždy jasné)

1) které typy chování jsou typicky mužské a které typicky ženské?

2) V čem vidíte výhody být mužem a ženou?

3) Kdyby jste se mohli ještě jednou narodit, které pohlaví byste si vybral/a?

Př. žena

1) mužské - vznětlivost, ženské - hysterie

2) muži - větší repekt od lidí, ženy - může se zkrášlovat

3) žena

Prosím at nejsou vaše odpovědi stejné jako příklad:) Jen jsem chtěla ukázat jak jsem to myslím.:)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.12.14 08:03
avatar

Ahoj, tohle není nejlepší nápad, jak dělat dotazník. Otázky jsou příliš osobní, navíc si myslím, že abyste je byly schopny zpracovat, měly byste navrhnout nějaké odpovědi. Měla bych nápad. Zkus si vytvořit dotazník zdarma na https://my.survio.com – není to nic těžkého - a pak sem nebo na jiná místa ne netu dej odkaz s prosbou o vyplnění.

Do úvodu napiš něco jako "Dobrý den, jsem žákyně základní (případně střední školy), jakého ročníku a prosím vás o odpovědi na 5 otázek, týkající se sexuality. Odpovědi jsou anonymní, poslouží jako podklad pro mou školní práci (lze doplnit do jakého předmětu).

Možností tam dejte co nejvíce, dejte možnost zaškrtnutí více odpovědí.

1. otázku rozdělte do dvou, tedy - Typicky ženský projev chování (nebo vlastnost) je:

citlivost, starostlivost, společenskost, upovídanost, pracovitost, šetrnost, plachost, koketování, bezradnost, hysterie, vypočítavost, parádivost, statečnost, hádavost, zručnost, kreativita, upřímnost, odvážnost, pomlouvačnost, mazlivost, samostatnost, laskavost, malichernost atd. atd., co vás napadne. Jako poslední vždy uveďte možnost jiné, protože ať se snažíte, jak se snažíte, nikdy nepostihnete všechno a dotazovaní pak remcají, že je dotazník tlačí do odpovědí, které si nemyslí. A totéž udělejte i pro chování mužské. Tedy: Typicky mužský projev chování (nebo vlastnost) je:

odvážnost, citlivost, zručnost, parádivost, agresivita, společenskost, zručnost, kreativita, samostatnost, soupeřivost, pomlouvačnost, upřímnost, tolerantnost, malichernost atd. atd.

Stejným způsobem rozdělte i 2. otázku na ženskou a mužskou část.

U posledního dotazu bych zvážila jako třetí možnost nevím pro část dotazovaných, kteří se nebudou umět rozhodnout nebo si to nebudou umět představit.

Výhodou dotazníku je i to, že vám to nahází do grafů.

Závěrem můžete srovnat genderové stereotypy (tradiční a často i diskriminační představy) vnímání mužů a žen.

Není špatné, když byste vložily i první otázku, týkající se věku, dala bych tam několik kategorií jako 16-20 let, 20-40 let, 50 a více, ale záleží na vás. Grafy pak změří i závislost věku na typech vnímání vlastností.

Pokud vám nevyhovuje tento typ dotazníku a trváte na tom, aby lidi vymysleli odpovědi na dotazník sami, pověste si dotazník zpracovaný ve wordu na net ke stažení a doplňte mail, kam mají poslat odpovědi. Návratnost takového dotazníku je však velmi malá, předchozí s předem uvedenými možnostmi je rychlejší a lidi tolik neobtěžuje. Též lze odpovědi obtížněji měřit, protože lidi nejsou schopni často vyjádřit vlastnost jednoslovně, nevymyslí zdaleka tolik vlastností.

U úvodu věnujte pozornost češtině, aby tam nebyly zbytečné chyby, jako zde v úvodu (ženský rod ve slovesech střídavě s i a y na konci, patvary jako by jste, místo byste ap.). Možná máš pocit, že na tom nezáleží, ale záleží, protože lidi moc nechtějí odpovídat někomu, kdo tam má samou chybu, velmi to odrazuje a vypadá to nepřipraveně, případně že si někdo dělá legraci.

Držím palce. :)

doplněno 28.12.14 08:21:

Pokud jsi už otázky takhle striktně rozdělené dostala ze školy a nemůžeš do nich zasahovat, nedávej tam otázku na věk, u otázky na vysněné pohlaví příštího života vypusť mnou navrhované nevím a ty dvě otázky, rozdělené a mužskou a ženskou část, pak opět spoj dohromady podle nejčastějších výsledků. Tedy u žen je to nejčastěji to a to a to a u mužů to a to a to... Nevím, kolik vlastností budeš chtít postihnout jako hlavní, jestli tři, pět, deset, to už je na tobě.

doplněno 28.12.14 08:36:

V úvodní prosbě dotazníku má být týkajících, místo týkající. (Měla jsem tam původně ty tři otázky, ale pak poznala, že to není možno bez rozdělení a předělala to na pět a to slovo týkající se zapomněla upravit.)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: faithoncemore*
Datum: 28.12.14 13:43

Dobrý den, já bych jen doporučila vyměnit slůvko sexuální za např. genderové. Neboť sexuální dotazník by se ptal na věci ohledně sexuálního chování - proto pak lidi raději nechtějí odpovídat, čekají moc intimní otázky.

Přihazuji Ti odkaz na slovník cizích slov:

http://slovnik-cizich-slov.abz.cz/web.php/hledat?typ_hledani=prefix&cizi_slovo=genderov%C3%A9

doplněno 28.12.14 13:50:

http://slovnik-cizich-slov.ab…i=prefix&cizi_slovo=sexualita

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.