Fyzika- výpočty

Od: Datum: 22.12.14 09:30 odpovědí: 4 změna: 22.12.14 18:36

Dobrý den,

umí někdo vyřešit? zadání zní takto:

Plechový kanystr od jedlého oleje je vyroben z tenkého plechu, takže jeho vnitřní i vnější rozměry nejsou příliš rozdílné. Příčné rozměry stojícího kanystru jsou 250 mm x 120 mm , jeho výška je 350 mm.

a) Kolik nejvýše vody se vejde do prázdného odměrného válce? Jaká bude hmotnost vody ve válci? Jak velkou tlakovou silou bude voda v odměrném válci působit na dno?

b) Hranolek vložíme do odměrného válce a začneme přilévat vodu. Popiš děje, které přitom nastanou.

c) V jednom okamžiku začne hranolek stoupat vzhůru, vypočti, jaká část výšky hranolku bude pod hladinou vody.

d) Jestliže doplníme do odměrného válce vodu až po okraj, urči, jak velkou tlakovou silou bude nyní voda s hranolkem působit na dno.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.12.14 09:36
avatar

Ahoj, umíme to vyřešit, ale baví nás to jedině tehdy, když lidi spolupracují a snaží se sami. Takže navrhni nějaké řešení, zkontrolujeme, poradíme, posuneme, když se zasekneš, opravíme, když uděláš chybu. Naším cílem tu je, aby ses to naučil a pochopil to. Tak se do toho pusť, šprtíku. ;) Jsem zvědavá na tvé řešení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 22.12.14 10:38
Ja bych rekl, ze je to spise alchymie. Z plechoveho kanystru udelali odmerny valec. To je jak zmena tvaru, tak i zmena latky ocel na sklo.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: hujer123*
Datum: 22.12.14 17:22

Umíme, ale potřebujeme vysvětlit pojmy hranolek a odměrný válec s rozměry, u hranolku také materiál.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: host*
Datum: 22.12.14 18:36

Vypadá to jako kusy svou různých úloh. Jedna o kanistru s obdélníkovou podstavou (pokud ji definují "příčné rozměry"), což není válec a další tři úlohy o odměrném válci. Hranolek už vůbec není nějak popsán. Hranolek čeho? Tiše se asi předpokládá, že je dřevěný? Takový tichý předpoklad by fyzik nikdy neudělal, nebo by se dělalo řešení pro hranolky z různých materiálů.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.