Potřebuji fyziku na medicínu?

Od: Datum: 16.12.14 14:41 odpovědí: 9 změna: 16.12.14 22:07

Ahoj,

chtěla bych po střední (gympl) jít na medicínu a všichni mi říkají, že potřebuji maturovat z fyziky a z chemie, no chemie mě baví a chápu, že je na medicíně potřebná, ale fyzika? Co z fyziky se využije v lékařství? Navíc ji k smrti nesnáším. Miluju biologii (a budu z ní maturovat) a baví mě docela i ta chemie, ale fyzika ne. Už jsem si zkoušela spoustu testů na medicínu a v žádném z nich nebyla otázka týkající se fyziky. Raději bych chtěla maturovat z angličtiny, protože už jsem na úrovni C1 a chci na maturitě mít alespoň jeden jednoduchý předmět, navíc angličtinu podle mě víc využiji. Já teda vím, že maturovat můžu z čeho chci, ale všichni, kteří se chystají na medicínu maturují z fyziky. :( Že jim to prý usnadní přijímačky, tak já nevím. Potřebuji fyziku na medicínu? Já chápu, že optika (což je jediná část fyziky, která mě baví) se v lékařství využije, hlavně pokud jdete studovat na oční (což já nechci), ale jinak opravdu nevím. :(

Předem děkuji za odpověď. :)

Mandy

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.12.14 14:51

Co takhle magnetická resonance, rentgen, fyzikální terapie...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 16.12.14 14:58

To je pravda, ale z toho se přijímačky nedělají, ne? To se učí až právě tam, protože jinak s tím přece nepřijdu do styku?

Datum: 16.12.14 22:07

Tak právě proto z toho maturovat - jako trénink na těžší formu toho, co Vás nebaví.

Na druhou stranu, jestli se rozhodujete mezi FY a AJ (cizí jazyk už není povinný?!), tak bych volila AJ. Nebo alespoň dodělat zkouškou - např. CAE. Nějaké potvrzení o tom, že tu docela vysokou úroveň máte, je určitě třeba. Ale pak zase, jestli CAE nebo maturita, tak to už raději CAE. Zadarmo to sice není, ale maturita úroveň C1 neprokáže.

Datum: 16.12.14 15:05

Ahoj Mandy,

takže fyziku na medicíně opravdu potřebovat budeš, ne jenom optiku, je toho daleko víc. Mluvím ze své vlastní zkušenosti. Studovala jsem jeden semestr v Brně, tam jsme měli předmět biofyzika. Do toho předmětu učebnice cca 500 stran. I na přijímací zkoušky do Brna je fyzika (když nepůjdeš na průměr). Myslím, že na všech medinách všude po republice, když budeš dělat přijímačky, tak z kombinace biologie, chemie a fyzika. Takže raději opravdu maturuj z té fyziky. Angličtina sice na medicíně také je, ale tam se učíš jenom věci ohledně lidského těla a zdravotnictví.

Ohodnoceno: 2x

Od: paw®
Datum: 16.12.14 15:46

Z hlediska prijmacek a dostani se na medinu fyziku nepotrebujes. Je ale potrebna z hlediska mit dobry prumer ynamek na stredni, ke kteremu se tez muze prihlizet.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 16.12.14 16:32

Ano,

budete potřebovat biologii, chemii a fyziku.

Maturitu z angličtiny s úrovní C1 považuji za nesmysl. S takovou úrovní znalostí a dovedností se přihlašte ke státní jazykové zkoušce a neplýtvejte časem na maturitu s úrovní B1.

Základní státní jazyková zkouška odpovídá úrovni B2. Úrovni C1 odpovídá všeobecná SJZ; úroveň C2 mají rodilí mluvčí.

Datum: 16.12.14 20:15

Fyziku potřebovat na medicine budeš. Dokonce i matematiku. Pak biologii, chemii...

Datum: 16.12.14 20:17

Přijmačky jsou z fyziky, chemie a biologie, LF1 v Praze a v Plzni přímo prodává modelové otázky k přijímačkám. Fyzika na medicíně není nijak moc těžká, ale budeš dělat zkoušku z biofyziky, tak je třeba.

Od: how
Datum: 16.12.14 20:27

Pokud nejste studijním hlava, vyberte si jiný obor než medicínu. Ono to vážně není sranda tu školu udělat. Dále se budete celoživotně a intezivně vzdělávat. Peníze v oboru žádný zázrak.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.