Fyzikální úloha

Od: Datum: 15.12.14 13:32 odpovědí: 2 změna: 15.12.14 17:41

Dobrý den,

věděl by si někdo rady? :)

Zemská atmosféra

Zemská atmosféra je složitý systém, v němž se udržují některé, poměrně stále charakteristiky, a některé se v průběhu času mění. S rostoucí výškou nad povrchem semění např.

atmosférický tlak (tvrdí se, že s růstem výšky o každých 5 500 m se tlak snižuje napolovinu, změny teploty jsou však složitější).

a) Odhadni hmotnost zemské atmosféry. jeden z nejjednodušších modelů je takový, že kdyby se nám podařilo veškerý atmosférický vzduch do vrstvy těsně nad povrch Země, aby hustota i tlak byly v celé vrstvě stejné jako těsně na zemském povrchu, mělaby tato stejnorodá vrstva tloušťku 10 km.

b) Ve vhodném měřítku zakresli závislost atmosférického tlaku nanadmořské výšce (do výšky asi 25 km).

c) Zvolíme si střední hodnotu teploty atmosférického vzduchu na 7 stupnů celsia, kolik tepla by bylo třebapro zvýšení teploty celé zemské atmosféry o 1 stupen celsia? Potřebné údaje nejdeš ve fyzikálních tabulkách.

Děkuji za všechny řešení, při řešení pište vášmyšlenkový postup.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.12.14 13:39
avatar

Ahoj,

důležité je, aby sis věděla rady ty, takže začni, ukaž, jak bys to řešila, případně v čem vidíš problém a nějak to určitě slepíme, případně opravíme, postrčíme atd. Cílem je, abys to pochopila a uměla spočítat ty sama, ne to tu udělat za tebe. To by ti moc nepomohlo. Tak to zkus, neboj se toho!

Ohodnoceno: 0x
 
Od:
Datum: 15.12.14 17:41

Zunicko, fyzikální olympiádu by tu nikdo za Tebe řešit neměl.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.