Vyhození ze školy

Od: Datum: 14.12.14 10:12 odpovědí: 5 změna: 15.12.14 06:02

Dobrý den, mám dotaz, jedná se o mého kamaráda kterého nejspíš vyhodili ze školy ale on a ani jeho rodina to neví nejspíš protože tu adresu jakou zadávali tak už na ní nebydlí takže když jim ředitelka školy volala aby se tam dostavili vykašlali se na to... Ano je to problémová rodina. Ale mě zajímá jedna otázka a to když už ho vyhodili co má udělat? Asi nejspíš jít na pracák a asi mít u sebe nějaký papír že? Že ho vyhodili ze školy atd... A potom bych se chtěl zeptat co když se vykašle jít i na ten pracák co mu hrozí? Teda jeho rodině? Protože někdo musí asi platit zdravotní a sociální a kolik by asi platil? A zda se mu to účtuje denně třeba 70kč za den a nebo za měsíc? Dávám příklad protože stím nemám zkušenost děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.12.14 11:08
avatar

Radku, příliš se do takovýchhle věcí neangažuj! Tvůj spolužák má určitě hodně "nasbíráno", že ho ze školy vyloučili uprostřed školního roku. Takové věci žádná škola neudělá jen tak, svévolně. To už musí být! ;) Radím ti: nikde neříkej, že je to tvůj kamarád. Celé věky platí: Vrána k vráně sedá. Rovný, rovného si hledá. *hej* Kamarádovi ani neporadíš, ani nepomůžeš. Ale velice snadno si můžeš poškodit svou pověst, svůj život. Ze školy výjdeš a budeš mít celý svět otevřený. Nepokaz si to! *hej*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: host*
Datum: 14.12.14 11:19

Zřejmě se jedná o střední školu nebo střední odborné učiliště, které není povinné.

Nikdo nikoho nemůže nutit, aby na školu chodil, není to povinné, je svoboda svobodného rozhodnutí školu opustit. Školy obvykle mívají ve školním řádu, že se má nepřítomnost omluvit do 2 dnů a pokud do 5 dnů rodina nebo zástupci škole neoznámí důvod nepřítomnosti, škola píše dopis rodině, že žák nechodí a pokud do nějaké doby, možná to dalších 5 dnů škola nedostane odpověď, považuje se, že žák svobodně o svém svobodném rozhodnutí školu ukončil.

Takže i při vážném důvodu nepřítomnosti, například delším onemocnění, nebo jiném důvodu je třeba dát škole informaci o důvodu nepřítomnosti (například operace, onemocnění s dlouhou dobou léčení), žák je omluvený a omluvenku přinese po pominutí důvodů nepřítomnosti (po uzdravení).

Nejlépe vám (nebo jiným) poradí přímo ve škole.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.14 14:12

Nikomu nic nehrozí. Povinná je akorát devítiletá docházka na ZŠ.

Pokud se nezaregistruje na úp, bude mít dluh + penále na zdravotním pojištění (pro samoplátce 1148kč za měsíc). Studenti a nezaměstnaní v evidenci úp, mají zdrav. pojištění placeno státem. Důchodové pojištění je dobrovolné, s tím žádné dluhy nebude mít

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.14 03:18
avatar

Nemá smysl řešit "co by, kdyby". Kdyby tvého kamarády vyhodili ze školy, už byste o tom ve třídě věděli. A moc pochybuji o tom, že by jeho rodiče na "vyhazov" nereagovali (většina lidí si dosílání pošty dokáže zařídit i po přestěhování).

Nejedná se náhodou o tebe (nehrozí vyloučení tobě)?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.12.14 06:02
avatar

Tvé dotazy jsou poněkud zmatené.

Pokud někoho vyhodili ze školy, nyní, před pololetím, musí k tomu asi být sakra pořádný důvod. Takže si to dotyčný zavinil jistě sám.

Že to zatím nevědí rodiče, to chápu, ale nedokážu pochopit, že to neví dozyčný žák. To ho vyhodili a on i nadále do té školy chodí? To je nějaké scifi, ne? Jinak i rodiče se to brzy dovědí, škola jim o tom určitě pošle zprávu. To budou opravdu "veselé" Vánoce!

Měl by mít v ruce papír, že školu už nenavštěvuje. A co nejdřív se přihlásit na ÚP. Žádné sociální se neplatí, ale platí se zdravotní, ve výši 1.148 Kč měsíčně. Pokud je na ÚP, platí to za něho stát /stejně jako za děti,důchodce/, jinak si to musí hradit sám.

Pokud bude na ÚP, měl by si hledat práci. Jen se základním vzděláním to nebude žádná sranda. U kopáčů, u popelářů, u zedníků. A teď v zimě nejsou pomocníci na stavbách potřeba.

Prostě si chlapec nadělal do bot. Pokud to nejsi náhodou Ty sám, nestrkej do toho nos. Když byl tak chytrý, že se nechal vylít ze školy, jistě bude vědět, co dál. Na pracáku mu poradí, jak se zaevidovat. Ale lehké to mít zaručeně nebude. Žádná odpracovaná léta, žádná praxe, tedy ani žádné peníze. Ale udělal si to sám a je to jen jeho věc. Pokud to nejsi Ty sám, vezmi si z toho ponaučení. Jaga.

doplněno 15.12.14 06:09:

Jinak to zdravotní pojištění se dělí na jednotlivé dny. Takže za každý den je určitá částka. Měla jsem neuhrazené 4 dny, bylo to tehdy asi 160 korun, přišla jsem na to naštěstí včas, doplatila jsem si to. Ale jinak dluh trvá, narůstá i penále z prodlení a jednou, třeba za 5 let, to najednou udeří jako blesk. Nikdo dopředu neupomíná. Proto je dobré si zdravotní pojištění hlídat jako čert, a občas si to zkontrolovat, aby se neobjevil nějaký dloužek. Ten se může rozrůst do velikých rozměrů a pak je to v čudu!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.