Učitelé a přezouvání ve škole

Od: Datum: 13.12.14 16:13 odpovědí: 27 změna: 16.12.14 22:42

Jsem v prváku na střední škole a ve škole se musíme přezouvat. Vadí mi, že my musíme nosit pantofle a spousta učitelů se vůbec nepřezouvá a řekli nám, že oni nemusí, že podle školního řádu je to povinnost pouze pro žáky. Je to možné? To je přece nesmysl, aby to platilo jen pro někoho. Navíc když někdo nemá pantofle, tak musí chodit v ponožkách tam, kde učitelé v botech. Šlo by si na to stěžovat nebo je to normální?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: jaha
Datum: 13.12.14 16:18

Klidně se přezujte do polobotek nebo jiné obuvi. Není nutné mít pantofle,je nutné mít něco na přezutí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.12.14 16:20

U nás ve škole to je normální. A stejně tak i na základce, kam jsem chodila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.14 16:25
avatar

Proč si myslíš, že pedagogové jsou si s žáky rovni? Je více věcí, které učitelé mohou, ale žáci, studenti ne. A když už chceš vysvětlení, pak žáci/studenti jdou do školy a pedagogové do práce. ;) Pilně studuj, staň se pedagogem a také nebudeš muset nosit přezůvky.

Ohodnoceno: 7x
 
Od: jilona
Datum: 13.12.14 16:44

A jaký to pak má celé smysl, když se studenti přezouvají a učitelé ne? Studenti jdou do školy a pedagogové do práce? V tom je skrytý nějaký důvod? Mám za to, že se pohybujeme po stejné budově.

Datum: 13.12.14 18:11
avatar

Vzdyt ma ale pravdu. Ucitele maji jit prikladem a uklizecka vytira podlahu po vsech, takze v prezouvani by si rovni meli byt vsichni.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.12.14 16:35
avatar

Záleží na vedení školy, jak má nastavena pravidla. Např. u nás se přezouvali i učitelé, ale většinou do jiných bot ...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lego®
Datum: 14.12.14 04:32
avatar

Souhlas, my jsme se ve skole neprezouvali nikdo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 13.12.14 17:58
avatar

Máš snad nějaký pocit, že jsi na stejné společenské úrovni, jako učitelé? Jestli ano, tak se hluboce mýlíš. Když to řeknu tvrdě, tak ty jsi tam "ta poslední", resp. jedna z hejna těch nových, kterou je potřeba vzdělat (dá-li se) a případně i dovychovat. Jestli časem postoupíš na společenském žebříčku výš, odpadnou ti některé povinnosti, které platí pro "ty dole".

Nějaká další otázka?

Ohodnoceno: 2x
 
Od: jilona
Datum: 13.12.14 19:27

Jestli má nějaký učitel svou autoritu postavenou na tom, že se nemusí přezouvat, ačkoliv studenti ano, pak má autoritu opravdu jen formální, reálnou žádnou a bude se jednat spíše o zakomplexovaného chudáka. Větší část učitelů se přezouvá, ale paradoxně ta menší, která ne, má nějvětší potřebu buzerovat nás, kdežto učit příliš neumí. Já jsem chtěla pouze vědět, zda je toto formálně ok nebo ne, na ZŠ se přezouvali všichni. A pouze poznámka pro vás, povinnosti neslouží k buzeraci podřízených, naopak ti výše by měli mít větší smysl pro zodpovědnost, největší úctu k zákonu by měl mít zákonodárce. Váš příspěvek považuji za velmi ubohý.

Datum: 14.12.14 02:27
avatar

Vaše chytrost, jilono, je pozoruhodná, je s podivem, že vůbec nějakou školu ještě navštěvujete. Zatím jste ovšem nepochopila, že pravidla stanoví škola, ne Vy. Navíc, Vaše úvahy o tom, kdo má mít větší odpovědnost a úctu k zákonům je doslova zcestná, obojí totiž mají mít všichni. Až to tak bude, tak se konečně všichni pohneme dopředu, včetně Vás, milá jilono.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.12.14 18:09

Holt učitelé asi mají nařízeno, v čem musí v práci chodit. Ty boty totiž nejsou žádná výhra.

V naší firmě taky bojujeme s vedením, které nám nutí polobotky, ale my chodíme v pantoflích, protože jsou zdravější a pohodlnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 13.12.14 18:10

Dodržuj školní řád a neprdol. Když to tam je, tak na co si chceš stěžovat? Oni učitelé mohou více věcí a vy ne. Až budeš v práci tak budeš utřený raz dva.

doplněno 16.12.14 23:20:

Uvědomte si, co je dnes ve školách na podlaze, co tam boty zanechávají, zvl. na PVC, vinylech, jaké čmárance?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.12.14 20:07

Jestli ti vadí problematika přezouvání se ve škole, tak se popravdě moc netěš do práce a jednání s úřady apod... , :D :D , jak dospěješ a budeš se starat o sebe sám, bude s tebou zametat každý (šéf, úřednící. policie třeba při kontrole,majitel baráku kde bydlíš, obchodní partner, manželka, atd...) :D :D ...

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.12.14 20:12
avatar

Jestli necháváš se sebou zametat je ale tvůj problém. Já takovou zkušenost například nemám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.14 20:41

Až dospěješ pochopíš jak jsem to myselel, a jsi li už dospělí a nikdy se ti nic takového nestalo pravdpodobně budeš syn nějakého promintenta, ale o tom dost pochybuji, jistě že ta moje odpověď byla myšlena krapet s nadsézkou ale v životě jsou hold situace dosti podobné tomu na co se tazatel ptá.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.14 11:34
avatar

HolT jsem si nenechal nikdy sr*t na hlavu i přesto, že jsem dodržoval pravidla která se dodržovat mají.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bagas
Datum: 13.12.14 20:18

U nás se učitelé nepřezouvají, stundenti ano. Když jsme se ptali, proč oni nemusí. Už si to přesně nepamatuji, mě to netrápí, ale bylo to něco s nemocenskou. Kdyby se přezuli a pak si zlomili třeba nohu, musela by za ně platit škola a to ředitel nechce. Takže učitelé musí povinně chodit v botech. Nevím jestli to bylo přesně takhle.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: nonee
Datum: 13.12.14 20:32

Učitel se zodpovídá řediteli. Ty učiteli i řediteli. To je nutné poznamenat úvodem. U nás je to tak, že učitel nemá povinnost se přezouvat. Často to ale dělá, nikoliv do papučí ale do jiné obuvi, která vypadá jako venkovní = pojišťovna. Někteří učitelé se nepřezouvají, často externisté neb občas nemají ani kde (vlastní zkušenost) - nemají kabinet. Jak už tady kdosi psal, hleď si učení a školního řádu. To ti bude z praktické stránky nejprospěšnější.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.14 20:36
avatar

Moje vlastní zkušenost, nemáte pravdu, že se učitelé nepřezouvají. Vaše učitelka je v hodině v zimě ve vysokých botách s kožíškem?, určitě ne, má nějaké lodičky, sandály...máte pravdu, zcela jistě nemá papuče. Přezouvání považuji u studentů za správné a to i kdyby pedagog sám se nepřezouval, on od - učí hodinu nebo dvě a vy v těch smradlavých, zapocených teniskách sedíte ve škole 6 a více hodin.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ria®
Datum: 14.12.14 04:24
avatar

My jsme se na střední přezouvat nemuseli, ale chtěli.. Být 6-8 hodin v uzavřených botách je příšerný.. Takové pantofle jsou vysvobození.. Vůbec nevím, kde tazatel vidí problém.. Učitelky/ učitelé se udí v botách celý den? To jim závidí?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.14 06:37
avatar

Být celý den v uzavřených botách, to musí být velice nepříjemné pro žáky i pro učitele. Proto bych doporučovala přezouvat se všem, nohy si odpočinou.

U nás na základce se přezouvali všichni, učitelé i žáci. Dodnes vzpomínám, jak jsme naší dějepisářce závistivě my děvčata okukovaly modré měňavé brokátové pantoflíčky na pěkném podpatku a s mašličkou. *:)* Pořád je mám před očima a je to už skoro 50 let. My měly klasické bačkory. *:(*

Navíc, nepořádek z nepřezutí nadělají žáci i učitelé, proto by měla být nastavena povionnost pro všechny. Ale znáte nakonec to staré přísloví: Quot licet Iovi, non licet bovi. /třetí slovo čtěte jako jovi, to velké I se zaměňuje snadno za malé L. /

Pro nelatiníky překládám: CO JE DOVOLENO BOHOVI, NENÍ DOVOLENO VOLOVI! Asi tak. Není, co dodat víc. Jaga.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.12.14 07:14
avatar

Mi vadí, že musím být v práci 12 hodin v uzavřených botech.!

To bych Vám teprve nepřál.! Bože, jak bych byl za pantofle vděčný...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.12.14 11:26

Od školy je to dost buzerace, přezouvání bylo jediné co mi na škole vadilo. Vzhledem k tomu, že jsem od 17-ti let chodila po škole na brigádu do jedné prestižní daňařské kanceláře, tak jsem k tomu musela mít taky odpovídající oblečení. Co to bylo za potupu, když máte docela drahej kostýmek a k tomu si musíte vzít bačkory... Když jsem si přinesla druhé slušné boty na přezutí, tak mi bylo řečeno že to nejsou přezůvky. Takže jsem radši chodila bez. Přišlo mi to fakt ponižující. A hlavně dnes už je to docela přežitek. Dříve jsem byla ve škole sama, kdo měl takovouto brigádu, dnes je to běžné, že student musí chodit v kvádru, protože ze školy letí makat. To by si ten náš zkostnatělej systém měl uvědomit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: troska
Datum: 16.12.14 20:57

Je vidět, že tohle se řeší odjakživa. Doporučuji zkouknout dnes už trošku pozapomenutou komedii - jedná se o první film Zdeňka Trošky. BOTA JMÉNEM MELICHAR. To přezouvání je tam velmi podstatné pro celý děj. A je to sranda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od:
Datum: 16.12.14 22:12

Zřejmě světově unikátní je české přezouvání do domácí obuvi na středních školách. Upravují ho školní řády a ty, které připouštějí například nepřezouvat se v době letního času, jako je tomu na Gymnáziu Rokycany, zůstávají výjimečné. Za nepřezouvání jsou žáci tvrdě trestáni, což dokládá třeba platný školní řád Střední školy knižní kultury v Praze, v němž se píše: "Žáci se z hygienických důvodů povinně přezouvají a svrchní oděv odkládají v šatních skříňkách (za přezutí se považuje domácí obuv). Nepřezutý žák bude vyučujícím poslán do šatny, aby se přezul, a jeho následný příchod bude považován za pozdní. Opakované nedodržení pravidla přezouvání bude považováno za závažné porušení školního řádu."

Ohodnoceno: 1x
 
Od: host*
Datum: 16.12.14 22:32

Kromě hygienických důvodů je to i pohodlí. Být celý den ve venkovních botách je velmi nepohodlné, zvlášť v zimních botách nebo dokonce sněhulích. Takže je normální, že se žáci přezouvají. A protože si většinou své boty nosí s sebou domů a pak zase do školy, chtějí mít nějaké lehké cvičky, bačkory, pantofle nebo podobné boty, které se vejdou do tašky. Nebo tak levné boty, že si je nechávají v šatně ve škole a když se náhodou ztratí, tak to není zas tak velká škoda, jako ztráta kvalitních kožených značkových bot.

I mnozí učitelé se přezouvají do pohodlnějších bot, ale protože většinou chodí ve společenských šatech, k nim se papuče nebo kecky nehodí. Pokud nějaký mladší učitel nosí džíny a mikinu s kapucou, přijde třeba i v odrbaných adidaskách.

Na vysoké škole se v těch ohromných prostorách studenti nepřezouvají, ani nemají boty kam dát a během pár metrů chůze po chodbách jsou boty už okapané od roztátého sněhu i otřepané od prachu a bláta a moc nenašpinějí.

Hnusné ponižování ze strany školy (nejen přísného školníka) je nutit žáky chodit celý den v ponožkách za trest, že si zapoměl, nebo mu někdo sebral jeho přezutí a nemá v čem chodit. Nejen ponížení, ale je to nehygienické, zvlášť když děcko jde v ponožkách na záchod, kde je zem pokapaná... a také nohy v ponožkách studí a navíc se ponožky tak zničí, že se musejí vyhodit a trpí tím i rodiče. Tohle ponížení by měl zkusit každý učitel, který takto přísně trestá a není žádná alternativa, jak se přezout (nějaké jiné vhodné přezutí, nebo vhodné skříňky, kam by si děti mohly přezutí dávat)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.12.14 22:42
avatar

Ona většinou alternativa je, ale žáci jsou příliš velcí frajeři na to, aby si pantofle půjčili z krabice, která v šatnách leží a obsahuje boty, které se někde povalovaly (protože je to majetek žáků a škola/uklizečka nemá právo je vyhodit).

Překvapuje mne, kolik lidí si nedokáže uvědomit následky toho, kdyby škola povolila jednomu jedinému žákovi, aby se po jejích prostorách pohyboval v botech, jelikož si zapomněl přezuvky. Můj odhad je, že do týdne (ano, do týdne) by je "zapomněla" polovina školy. Kolik odhadujete Vy? Jestli si naivně myslíte, že žák si druhý den pěkně přinese bačkory a všichni ostatní s ním, tak si dál zůstaňte na tom růžovém obláčku někde ve výšinách, bude tam hezky.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.