Střední škola sociální

Od: Datum: 12.12.14 20:11 odpovědí: 6 změna: 14.12.14 06:47

Ahoj. Jsem v 8 třídě a tak se rozhoduji na kterou střední školu asi půjdu. Chci se zeptat jaký průměr bych měla mít pro střední školu sociální. Děkuji za odpověd :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.12.14 22:22
avatar

Čím lepší prospěch, tím pravděpodobnější úspěch u přijímaček ...

Proč uvažuješ o sociální oblasti? Co bys pak chtěla dělat? (Školu bys měla vybírat podle svých zájmů.)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.14 07:39
avatar

Já si myslím, že tuhle otázku bys měla řešit z druhého konce. Nejdříve se zamysli, čím se chceš v životě živit. Pak přes kterou školu tahle cesta vede a až úplně na konci se starej o to, s jakým průměrem na školu chceš jít.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: oliveroli
Datum: 13.12.14 11:12

Já vím co chci dělat. Vím že chchi jít na sociální školu jinak bych tuhle otázku napolážel. Ptal jsem se na něco jiného

Datum: 13.12.14 16:09
avatar

Ale nevíš, jak se k tomu, co chceš dělat, dostat. Začni češtinou: Co je to "(ne)polážet"?

A pokračuj slušností! Uvědom si, že se ti snažíme poradit co nejlépe, a "nevyskakuj", když tě někdo upozorní na možný problém. (Kde v dotazu píšeš, že víš, co chceš dělat?)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.12.14 11:29
avatar

Myslím, že studijní výsledky ze základky asi budou mít rozhodující vliv. Nevím, kam se přesně hlásíš, ale třeba zde na podobné škole s oborem Sociální činnost píší:

4. Výsledky přijímací zkoušky tvoří 10 % bodového hodnocení, studijní výsledky ze základní školy tvoří 90 % bodového hodnocení v rámci přijímacího řízení. V případě splnění kritéria vyšším počtem uchazečů, než je počet přijímaných žáků, rozhoduje o přijetí pořadí uchazečů podle bodového hodnocení sestaveného ze studijních výsledků na ZŠ ( s podílem 90 %) a úspěšnosti u přijímací zkoušky ( s podílem 10 %). Více zde: http://www.sskralovice.cz/ure…-kriteria-prijimaciho-rizeni/

Zeptej se tedy vaší výchovné poradkyně, případně v pedagogickopsychologické poradně, jaký byl známkový průměr úspěšně přijatých žáků na tu tebou požadovanou SŠ, případně pohledej přímo na stránkách této školy, či ji navštiv na Den otevřených dveří nebo si tam aspoň zavolej. Řeknou ti jistě to, co potřebuješ slyšet.

Bohužel, tady nikdo neví, kam se konkrétně hlásíš, ani tvůj známkový průměr, takže ti těžko někdo poradí něco víc.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.12.14 06:47
avatar

Myslím, že o škole nic moc nevíš, jen papouškuješ, co jsi někde slyšela, nebo co si přejí Tví rodiče.

Jaké si představuješ svoje další uplatnění? Co chceš po škole dělat? Většinou to bývá práce v kanceláři nebo v terénu. Bude Tě tato práce naplňovat? Myslím si, že opravdu bys o škole a o následném uplatnění měla získat daleko víc poznatků.

A přijetí? Záleží jednak na Tvých dosavadních známkách a také na tom, jak se připravíš k přijímacím zkouškám. Mohou otvírat jednu třídu nebo dvě,může tam být 30 zájemců, nebo 80. To všechno přijetí ovlivní. Takže nikdo nemůže dopředu říct, jak to dopadne. Každopádně by ses měla snažit o co nejlepší známky a být na přijímačky dobře připravená. To je větší část úspěchu. Jaga.

Ono odpovědět: Chci jít na školu sociální, jinak bych tuto otázku NAPOLÁŽEL o něčem svědčí. Naše rady asi budou dost k ničemu. *smich*

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.