Báseň na recitaci

Od: Datum: 10.12.14 21:52 odpovědí: 5 změna: 13.12.14 00:45

Ahoj, nevím si rady s výběrem básně na recitační soutěž. Chtěla bych aby měla tak okolo 3-4 slok. Úvítala bych kdyby byla od známějšího autora, dojemná či smutná ( ne o lásce, ale o životě a trápení).

Děkuji za všechny odpovědi. :)Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: benŽ
Datum: 10.12.14 21:56
avatar

Dobrý den, a co třeba tato známá báseň? Zdravím!

http://www.ceskaliteratura.cz/texty/neruda.htm

Ohodnoceno: 2x
 
Od: host*
Datum: 10.12.14 22:33

Opravdu ze života je báseň Tery Fabiánové - Štěstí přichází ke mně (E bacht ke mande avel...), která se objevila mimo jiné jako tak zvaná poezie pro cestující ve vagonech metra, více na http://metro-poezie.wz.cz/trasaB.html a také na http://metro-poezie.wz.cz/B/novebutovice.html (jsou tam překlepy v přepisu)

http://www.cherm.eu/newframes/poezie_pops/10.html

Aby báseň měla hloubku, je dobré si přečíst i o autorce, například na http://www.romea.cz/cz/zpravy/setkani-s-terou-fabianovou

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 11.12.14 14:31
avatar

Abys v recitační soutěži uspěla, musíš si báseň vybrat sama. Neměla bys vybírat podle délky nebo podle autora, obojí je druhotné. Vyber si báseň, která ti něco říká, které rozumíš, a která se ti líbí. Jen takovou báseň dokážeš přednést tak, abys zaujala porotu i publikum.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.12.14 05:39
avatar

Mám ráda sbírku Jaroslava Seiferta: Maminka. Tam najdeš hodně básní citově založených, často smutných, většinou o autorově mamince či o jeho dětství. Jaga.

Co je zajímavé, ráda si občas přečtu básně Jiřího Wolkera. Ale ty Ti radit nebudu, ty jsou už někde jinde a dneska bys s nimi asi neuspěla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: francesca*
Datum: 13.12.14 00:45

Jak už tady zaznělo, nejlepší je, když si báseň vybereš sama. Jenže když se člověk v poezii moc neorientuje, může to být docela těžké vybírání... Na druhou stranu se obtížně radí, když neznáme detaily - třeba už jen to, jaká je to recitační soutěž (akce na základní nebo střední škole, nebo už nějaká profesionálnější soutěž), jaký je tvůj věk... Napiš a zkusím něco vymyslet .

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.