Ukončení studia na VŠ

Od: Datum: 07.12.14 15:03 odpovědí: 7 změna: 08.12.14 18:03

Dobrý den,

chtěla bych poprosit o radu od někoho kdo se vyzná v tom jak funguje VŠ.

Studium mi moc nejde, očekávala jsem asi něco jiného a tak jsem si začala hledat práci. Mezitím mě potkali i určité zdravotní problémy takže mám již určitou absenci. Dokončit semestr nemám šanci ale chtěla bych se teď více věnovat hledání práce a ne škole.

Teď k otázce - když již nebudu chodit do školy tudíž budu mít velkou absenci a nesplněnné určité úkoly tak mě v lednu prostě vyhodí a do ledna budu student? Nebo budou zkoumat zpětně a třeba mi neuznají např. leden?
Doufám, že někdo pochopí jak to myslím a poradí mi. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: k2
Datum: 07.12.14 15:07

Zpetne Vas vyhodit nemuzou. Tedy budou-li zjistovat splneni povinnosti napr. dne 20.1.2015, tak Vam ukonci studium nejdrive k tomuto dni.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 07.12.14 15:16

Zjistete si, ke kteremu datu ve skole kontroluji plneni studijnich povinnosti. A tehdy vam studium ukonci.

Pokud jte v pravaku, tak je kontrola plneni zpravidla po zimnim zkouskovem (polovina unora). Jestli jste uz vyse, zalezi na skole, ale casto kontroluji lneni az v zari. Do skoly chodit nemusite vubec.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 07.12.14 20:11

až vám ukončí studium, ztrátíte status studenta a tím všechny studentské výhody včetně slevy na dani, kterou uplatňuje někdo z rodičů, též případné výživné apod...Dejte si pozor na zdrav.pojištění, aby vám nevznikl dluh

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.12.14 21:59

To právě vím, proto mě zajímá zda mi nemohou ukončit studium dříve než po tom lednu.

Od: paw®
Datum: 07.12.14 22:14
Ne, nemuzou.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: kutululu
Datum: 08.12.14 11:23

Můj případ byl takový: chodila jsem na VŠ a ve třetím ročníku mě na konci posledního semestru vyhodili kvůli porušení studijního řádu, ten byl ale porušen už u zápisu do třetího ročníku (omylem mě pustili do dalšího ročníku, protože si nevšimli, že jsem si zapsala matematiku o jeden rok navíc než bylo povoleno). Z toho vyplývá, že už rok jsem tam neměla být, ale studium mi ukončili k doběhnutí posledního semestru, nic zpětně neřešili.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.12.14 18:03
avatar

Zdravím, můžete sama zanechat studia písemným oznámením adresovaným studijnímu oddělení školy. Formulář určitě najdete ve škole nebo na stránkách.

Na odpověď má škola 30 kalendářních dní, ale odpovídají většinou během dvou týdnů, kde Vám bude děkanem (nebo rektorem) potvrzeno, že jste zanechala studia ke dni doručení Vašeho dopisu na katedru. V ten den jste přestala být studentem, což je pak potřeba vyřešit taky na případném úřadu práce atd.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.