VUT nebo ČVUT

Od: Datum: 04.12.14 23:07 odpovědí: 3 změna: 05.12.14 09:59

Ahoj, sice jsem ve 3. ročníku střední průmyslové školy, ale už se rozhlížím po vysokých školách technického zaměření. Největší zájem mám o VUT nebo ČVUT, akorát stále nevím na jakou fakultu či obor. Prosím, bylo by tu nějaké srovnání např. obtížnosti, prestiž atd.?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 04.12.14 23:48

Spise se zamer na obory a pripadne na vzdalenost skoly. Jestli chces dojizdet nebo byt na kolejich.

Ve vysledku je jedno, jakou skolu vystudujes, dulezite to bude mozna pro 1. zamestnavatele. Je to jen vstupni brana a zbytek je ciste o zkusenostech a praxi.V podstate si to predastav jako dalsi prumku. Taky je to jenom nutna podminka, aby te brali v oboru vazne. nikoliv dostatecna.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: x*
Datum: 05.12.14 09:24
Rozmysli si, co chceš studovat za obor, a podle toho vyber školu. Vybírat podle obtížnosti je blbost - mimo jiné, podle čeho se taková obtížnost měří a jak ji srovnávat? Studenti a absolventi ČVUT ti budou tvrdit, že VUT je mnohem jednodušší, studenti a absolventi ti totéž řeknou o ČVUT, přitom patrně ani jeden z dotyčných nebude mít zkušenosti z obou škol, aby mohl srovnávat. A i kdyby měl, obtížnost se mění i v čase, nemluvě o tom, že pro každého studenta je "obtížné" něco jiné.
Prestiž obou škol je u obou přibližně stejná. Moc váhy tomu ale nepřikládej, u VŠ potřebuješ mít školu, která nemá "zápornou prestiž" (všechny soukromé, regionální veřejné, všechny zemědělské), aby to neodrazovalo zaměstnavatele na první pohled do CV, potom už stejně bude záležet na konkrétně tvých znalostech a ne na tom, jestli je ČVUT "lepší" než VUT nebo naopak.
Btw., srovnávat úroveň ČVUT a VÚT má asi stejný smysl jako snažit se jednou větou porovnat přírodní podmínky v Americe a v Asii - rozdíly uvnitř obou kontinentů jsou obrovské, nejde udělat nějaké jednoduché shrnutí kontinentu, a bez tohoto shrnutí těžko ty kontinenty porovnat. Totéž je u ČVUT a VÚT, vždyť si vezmi, že ČVUT má devět různých fakult, které mají společné akorát jméno a rektorát...
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 05.12.14 09:59

Na trhu práce mají obecně obě školy přibližně srovnatelnou prestiž, samozřejmě s ohledem na lokaci (v Čechách bude vždy preferovanější ČVUT, na Moravě VUT).

Mezi zaměstnavateli je nejméně populární VŠB.

Předpokládá se, že budete studovat stejný obor, jako na SPŠ, konrétní zaměření už je na Vás, na tom, co Vás zajímá, baví.

Stejně jde o to přežít první tři semestry, které jsou na obou VŠ podobné.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.