Test z chemie!

Od: Datum: 03.12.14 20:22 odpovědí: 1 změna: 06.12.14 10:40

Ahoj, pomůže mi prosím někdo s testem z chemie, jsem už opravdu zoufalá, mám už i domluvené doučování, ale do zítra musím odevzdat tento test, tak kdyby mi někdo mohl prosím poradit, moc by mi to pomohlo a ještě jestli neznáte nějakou fajn učebnici, kde by bylo vše dobře vysvětlené?, děkuji moc ... :(

Vyčíslete následující chemické rovnice, součástí vyčíslení bude i postup, tedy doplněná všechna oxidační

čísla, vyznačení redoxního páru a doplnění pomocí křížového pravidla.

Vyčíslete následující chemické rovnice, součástí vyčíslení bude i postup, tedy doplněná všechna oxidační

čísla, vyznačení redoxního páru a doplnění pomocí křížového pravidla.

1. NH3 + O2 → NO + H2O

2. I2 + Cl2 + H2O → HIO3 + HCl

3. Cr2O3 + KNO3 + K2 CO3 → K2CrO4 + CO2 + KNO2

4. Na2S + H2SO4 → Na2SO4 + H2S

5. Ca3(PO4)2 + H2SO4 → CaSO4 + H3PO4

6. Pb(NO3)2 + NaOH → Pb(OH)2 + NaNO3

7. (NH4)2SO4 + NaOH → NH3 + Na2SO4

8. N2 + H2 → NH3

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: x*
Datum: 06.12.14 10:40
No a v čem je problém?
1. NH3 + O2 → NO + H2O
Kolikrát je N vlevo a kolikrát vpravo? Je to stejné číslo? OK, nemusíme řešit.
Kolikrát je H vlevo a kolikrát vpravo? Je to stejné číslo? Ne, tak s tím něco musíme udělat. Co? Vynásobit přislušné komponenty tak, aby počet H vlevo i vpravo byl stejný. Takže třeba NH3 dvakrát a H2O třikrát.
2NH3 + O2 -> NO + 3H2O
Jak jsme na tom s N? Aha, nesedí, tak to nějak upravíme. Vlevo jsou dva, vpravo jeden, tak vezmeme NO dvakrát:
2NH3 + O2 -> 2NO + 3H2O
Jak jsme na tom s N? Sedí.
H? Sedí.
O? Vlevo dva, vpravo čtyři. Jak to opravíme?
Ohodnoceno: 2x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.