Vyšetřování průběhu funkce

Od: Datum: 02.12.14 22:51 odpovědí: 4 změna: 03.12.14 10:22

Dobrý den, potřebovala bych poradit s vyšetřováním průběhu funkce. Vždy se dostanu do určitého bodu a dál s tím nedokážu hnout. Snažila jsem se to dělat podle internetu, ale moc mi to nepomohlo :/ Dostala jsem se za první derivaci a určení toho, že tam nejsou žádné stacionární body :/

Děkuji za jakoukoliv pomoc

TerezaSeznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.12.14 23:16
avatar

ZAčít byste měla definičním oborem, čili vyloučit x² – 4 = 0. Pak bych vyšetřil paritu funkce, eventuelně periodicitu, a určil nulové body a intervaly, kde je funkce kladná, kde je záporná, a limity v nevlastních bodech a v krajních bodech def. oboru. Možná, že uřž teď dokářete určit obor honot (někdy to jde, někdy ještě ne) a pak teprve bych pracoval s první derivací. A určil bych nejen případné stacionární body, ale vyčetřil bych i znaménko erivace a určil intervaly monotonie. ATD., zkusste zatím tohle a třeba vás napadne ještě něco dalšího. A dejte pozor při určování interval§ momotonie, jde skutečně o ontervaly.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tereta555
Datum: 02.12.14 23:19

no já mám právě problém, že sice vím, co mám udělat, vyhledám si i vzorový příklady, ale prakticky na to pořád nemůžu přijít :/ zkusím ještě něco...děkuji za rady :)

Od: tereza555
Datum: 02.12.14 23:31

Limity mi vyšly takto, to znamená, že funkce je spojitá? :/

Datum: 03.12.14 10:22
avatar

Ty limity máte špatně. Původně jsem myslel, že používáte L Hospitalovo pravidlo, (tem obrázek se vzhledem k orientaci blbě šte), ale podmínkou jeho použití je, že jde o výraz typu nula lomeno nulou (nebo jiný neurčitý výraz; tohle je stručná charakteristika, přesnou formulaci si přečtěte v učebníci), ale po pořádném přečtení musím číci, že váš postup nechápu. Tohle je ale výraz tyu nenula lomeno nulou, limity, pokud existují, budou nevlastní záleží na tom, jestli ten jmenovatel jde k nule kladnými či zápornými hodnotami. (A nezapomeňte na limity v nekonečnech, ty budou nulové.)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.