Enko v prvním pololetí před maturitou

Od: Datum: 27.11.14 15:29 odpovědí: 2 změna: 27.11.14 16:40

Dobrý den, momentálně jsem ve čtvrťáku a hrozí mi neklasifikace z jednoho předmětu. Bohužel trpím na záněty dutin a od září jsem měla 3x chřipku a jednou angínu, takže jsem hodně zameškala. Můžeme chybět 20%, já mám 24%. Jenže jdu ještě na operaci a budu v tom předmětu chybět ještě 3x, pokud po operaci nebudu chybět, budu zhruba na 22%. Jak je to potom s tím enkem?Spolužáci taky neví. Když dostanu enko, dodělám si známku tak mě pustí k maturitě?Jeden spolužák tvrdí, že nepustí a musí se znovu dělat ročník. Ostatní učitelé naštěstí procenta neřeší a stačí jim, když máme všechny známky. I během nemocí jsem se tam snažila docházet aspoň na ten předmět, ale občas se to prostě nepodařilo a 5x jsem tam chyběla. Pokud mě k maturitě nepustí kvůli jednomu blbýmu enku, i když známky mám všechny (1,1,2,2) tak snad půjdu skočit z mostu, protože bych tam docházela celý 4 roky úplně zbytečně.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.11.14 16:04

Na ZŠ lze mít v pololetí nehodnoceno,teď si nejsem jistá, jak je to na SŠ. Určitě budou vědět další

Chtěla jsem vám poradit, ať si vyřídíte individuální výukový plán --- dejte si na ředitelství žádost a k tomu nějaké vyjádření/doporučení lékaře. Ať to máte něčím podloženo. Měli by vám vyhovět. U individuálu se žádná % docházky nehodnotí. Domlouváte si zkoušky, jak potřebujete. Vlastně vám to mohla škola sama nabídnout. Individuál se nepovoluje asi jenom "flakáčům"

Jak jsem před časem pročítala školský zákon, tak píšou, že 1. pololetí lze uzavřít do 30.6. daného školního roku.

doplněno 27.11.14 16:08:

Proč se ptáte spolužáků? Běžte raději za třídní

doplněno 27.11.14 17:03:

Zavolejte přímo do školy na sekretariát/ředitelství (nevím, jaké máte čísla) a ptejte se. Též lze poslat dotaz mailem, ale jestli je škola dost komisní, lepší zavolat

Ohodnoceno: 0x
 
Od: urlicha
Datum: 27.11.14 16:40

U nás individuály neschvalují, jenom v hodně vyjímečných případech a to asi musíte umírat. Jsem teď právě nemocná, na třídní žádný kontakt nemám, proto jsem se ptala aspoň spolužáků, jestli neví.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.