Jsem na mrtvici z lyžáku

Od: Datum: 27.11.14 14:05 odpovědí: 28 změna: 13.12.14 19:00

Ahoj. Chodím do 8 třídy a dneska nám zástupkyně, co suplovala za jinou učitelku oznámila věc, co mě a některé další děcka naprosto položila.

Víte, nikdy jsem nestála na lyžích a ani nebyla nikde na lyžáku, stačilo mi to na bruslích, které mě prostě nebaví, nesnáším je a mám z nich hrůzu. Teď si prostě nedovedu představit lyže.

No a ona nám zkrátka oznámila, že do příštího roku musíme našetřit 4 000 tisíce a více na lyžák, kam pojedeme na týden. Musí tam každý, pokud není žádný závažný zdravotní problém. Jinak nebude jakási klasifikace, či co.

Takže za 1., nedovedu si představit jak několik žáků ze třídy, kteří mají nouze o peníze a sotva si s tím vystačí, mají našetřit do přístího ruku 4 000 tisíce a více. Za 2., nechápu, proč zrovna lyžák? Každý nemusí být přece vrcholový lyžař! Každý nelyžuje rád! Za 3., nikdy to tak zavedené nebylo, tudíž my to schytáme jako první.

Mám šílenou hrůzu, jak to mám rodičům říct. Mám šílenou hrůzu z lyží, jelikož jsem na lyžích ani nikdy nesmála, tudíž mi to nepůjde a děcka se mi budou smát.

Prosím, pomozte mi, co mám dělat?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.11.14 14:11
avatar

Já neměl rád matematiku a přesto jsem na její hodiny musel chodit. Podle tvého příspěvku soudím, že máš šílenou hrůzu z jakýhokoliv sportu, chtělo by to trochu víc odvahy a kuráže. A na lyžácích bývá sranda, lyžování je tam vedlejší. No a navíc třeba ani nebude sníh :-D.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.14 14:15
avatar

Toto je dost nepříjemná situace a řešit by ji asi měli rodiče. Pokud jsou pro ně 4 tisíce velkým vydáním, jakože asi ano, tak by se měli ve škole ozvat a nenechat si kydat na hlavu. Vždycky jsou lyžáky nepovinné právě kvůli té vysoké finanční náročnosti a škola by to měla chápat. Tak to zkus nějak rodičům říci, i když se bojíš. Snad to nejsou takoví nelidové a necitové, aby tě nepochopili.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.14 14:23
avatar
Škola to asi zavádí povinně, aby udržela přijatelnou cenovou hladinu protože třeba doprava i ubytování se dostane za lepší cenu pro 40 lidí než pro 15. To samé platí i pro permanentky. Co je horší, že ani ty 4000 nejsou konečná suma. Počítej že to ještě vyskočí o půjčovné za lyže, boty, hole,přilbu, kontrolu nastavení vázání a nějaké minimální kapesné.
Na druhou stranu je tu možnost že i když máš k zimním sportům averzi, může tě lyžování chytit a navíc se tam třeba utvoří parta na kterou budeš dlouho vzpomínat. Moje nejstarší dcera se s učitelem dohodla že jí sjezdové lyžování nic neříká a s několika dalšíma holkama jela s běžkama a plastovým pekáčem. Vyšlo nás to bez permanentek na polovičku a holky co spolu běžkovaly zůstaly kámoškama až do současnosti ačkoli se zbytkem třídy prakticky nejsou v kontaktu .
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.11.14 14:26
avatar

Moje známá jednou na lyžích spadla a bouchla si lyží do hlavy. Už z toho důvodu bych si nikdy lyže nevzala. Je blbost to přirovnávat k matematice (matematika není zdraví nebezpečná). Lyžák jsme měli povinný, ale nejela jsem. Jednoduše stačilo tuším přinést papír, že na to nemáme peníze. Místo toho jsme (ti, co nejeli) museli být ve škole a pomáhat s tříděním knih ve školní knihovně. Myslím, že nejen mně tohle dalo mnohem víc, než riskovat zdraví někde na horách. Možná by taky stačil ten papír, že na to nemáte. Nebo jeď, ale na lyže tě nikdo nutit nemůže. Prostě budeš třeba chodit pěšky nebo tak něco.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: skye*
Datum: 27.11.14 14:37

Riskuje zdraví i na tělocviku a na ten taky pravděpodobně chodí, že? Jediným zásadním důvodem pro to nejet bych viděla ty peníze, ale rozhodně ne strach o zdraví nebo strach z toho, že se mi budou ostatní smát. Vždycky to tak na lyžácích bylo - někdo uměl, někdo neuměl, podle toho se dělaly skupinky. Ti slabší byli na malém kopci, kde se učili základy, kdežto dobří lyžaři byli kdesi na velkých kopcích. Takže je dost možné, že se mezi sebou ani neuvidí. Přemlouvat rodiče abych nejela kvůli strachu ze ztrapnění je zbabělost. A úraz je sice možný, ale ten je možný kdekoli. Moje známá zase špatně šlápla na ulici na kanál a velmi ošklivě si zlomila nohu. To ale neznamená, že budu všeude jezdit autem, že. Čili jak jsem řekla, jediný podstatný důvod, proč nejet, jsou peníze. Pokud opravdu nejsou, musí to řešit rodiče přímo se školou. Ale existují na toto i příspěvky (myslím že i od sociálky) nebo třeba od zaměstnavatele z FKSP.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.11.14 14:48
avatar

Možná je to blbost přirovnávat k matice, ale stejná "blbost" je to bouchnutí do hlavy o lyže. Stejně se můžete bouchnout i při obyčejné chůzi, zakopnete a ležíte. Apropo, zvlášť začínající lyžaři (a nejen ti) by měli nosit helmu, která bouchnutí hlavy o lyže spolehlivě utlumí.

Jiná věc jsou ty peníze, ale do toho my nevidíme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.14 14:38
avatar

Dobry den, hadam, ze nejste jedina co na lizich ve tride nestala, proto Vas rozdeli do druzstev podle schopnosti. Navic na lyzaku je sranda, je to pohyb na cerstvem vzduchu. Nikdo z Vas vrcholoveho lyzare delat nebude.

Nevim, co komu da trideni knih navic oproti lyzaku, ale jestli tam neni financni problem, tak by jsem jel. Alespon to vyzkousite, treba Vas to chytne.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.14 15:26
avatar

Pojedete přece až přáští rok a do té doby si to můžete vyzkoušet. Lyže si můžete půjčit v půjčovně. Rodiče by se mohli obrátit na sociálku a zažádat o jednorázovou finanční pomoc. Na horách je sranda, tak o co jde. Máte se na co těšit a budete mít na co vzpomínat.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.11.14 15:41
avatar

Nejen sociálka ale i některé zdravotní pojišťovny přispívají, i když ne moc. Ale kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody. Já byl na lyžích vždycky nemehlo, ale na lyžáky jsem jezdil - když už nic, tak byla aspoň sranda :D

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 27.11.14 16:04
avatar

Nevím o škole co má lyžák, školu v přírodě povinnou, naopak na lyžák jedou z některé třídy 4 žáci. Bránila bych se, zjistila co říká školský zákon... Na druhou stranu se vám divím, pokud peníze nejsou problém je na lyžáku legrace a lyžovat vůbec umět nemusíte.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.11.14 16:11
avatar

Dcera taky nejela na lyžák, a z její třídy jela asi půlka dětí. Peníze nebyly problém, ale nerozuměla si zrovna s kolektivem, a lyže jí nebaví. Tak proč se stresovat, podepsal jsem jí marodění a měla prázdniny.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.11.14 16:28

Panickou hrůzu z některých sportů chápu. Ač jsou sporty, které mám rád, existují i sporty, které ve mně zbuzují hrůzu - v zásadě je to všechno, kde se visí hlavou dolů, byť na chvíli. Takže dokážu pochopit odpor k lyžím. Jak radil někdo výše, vhodnou alternativou, jak si lyžák užít, jsou běžky. Tam to není stresová záležitost. Chce to dát do kupy partu lidí ze třídy a za pomoci rodičů přednést požadavek - lyžák ano - ale jen běžky. Byl to príma týden. Ovšem je pravdou, že s těmahle prkýnkama na nohou jsem se asi už narodil (narozdíl od sjezdovek) a tak může být můj úhel pohledu zkreslený.

doplněno 27.11.14 16:33:

Co se týká možnosti úrazu a strachu z něj, záleží na tom, kdo je instruktorem. Jsou lidi, co mají cit a těm se sluší říkat Pedagog a potom jsou vylízané (mnohdy zelené) mozky a s těmi je lepší nepřijít do styku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.11.14 16:45

Ať rodiče napíší řediteli školy dopis s žádostí o vysvětlení postupu té zástupkyně. Uvidíte, že se omluví a sdělí, že zájezd není povinný.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: karkulka*
Datum: 27.11.14 16:57

Je mi 56 let a před 40 lety byl lyžák také povinný. Já také nikdy nelyžovala.Ale ani mě, ani mé rodiče nenapadlo protestovat. Lyže mi koupili po někom staré, rovněž boty. Oblečení - bundu, čepici a rukavice jsem měla. To má snad každý.Komu nebyli schopni rodiče zajistit nic, dostal to půjčené ze školy. Byla jsem v 1. družstu- ti, co s stáli prvé na lyžích.Děti v této době umí jen sedět u počítače. Určitě ho máš doma také. Až budeš na střední škole, budeš mít povinný např plavecký výcvi,k rovněž lyžák, nebo turisťák., vodák.Není to o tom, že na to nemáte, je to o lenivosti a pohodlnosti.

A jak někteří píší, že tě nikdy nesmí nutit, tak tomu také nerozumím. Tak podlé této teorie by tě učitelé např neměli nutit do basketu, tam také můžeš dosta míčem do hlavy. nebo můžeš spadnout z hrazdy apod.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pf
Datum: 27.11.14 17:20

Pokud vím, tak lyžařský výcvik je dobrovolný ...

Já tam byl, také jsem nikdy předtím na lyžích nestál a úplně bez problému, líbylo se mi tam :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 27.11.14 17:38

Já nechápu, proč se mrtvicovat a hned psát do světa, prostě si máš zjistit jak je to povinností, běžně se to dělá tak už lééta létoucí, že škola zajistí náhradní program. On je sice výcvik povinný, tedy součástí osnov (je na to metodický pokyn), ale nikde nedonutí nikoho kupovat vybavení. Jeď bez něj. Pokud se jim to nebude líbit, onemocni.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 27.11.14 17:56
avatar

Nervuješ se zbytečně. Na lyžích se tam naučíš a bude se ti to hodit. Navíc se s dětmi zkamarádíte. Takových, co nelyžují vůbec, tam bude víc. Děti se roztřídí podle toho, jak kdo umí a ty, co neumí, začnou od začátku. Nikdo se ti smát nebude. Bude to fajn, uvidíš.

Lyže si můžeš i zapůjčit, nemusíš je kupovat. Pokud nemá nikdo ze známých nebo příbuzných, existuje i půjčovna.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 27.11.14 18:03

Jak může někdo napsat, že se lyžování nelíbí, když nikdy na lyžich nestál? Napřed to musím vyzkoušet a pak mohu srovnávat !

Teď se bojíš, že se ti bude někdo smát? No ať se směje, proč to řešíš? Horší bude, až budeš mit v 17ti kluka, který miluje zimní sporty. Buď budeš sedět doma na zadku a nebo se teprve budeš učit za asistence milence. Co je horší?. Moje sestřenice dostala od přítele padáka po 2 letém vztahu. Nevytáhl jí ani na boby neboť se styděla, že nic neumí a odmítla se cokoliv učit.

Jako fér beru upozornění školy, že lyžák je až za rok. To se dá ušetřit. Nepřát si pod stromek a na narozeniny blbosti a šetřit i přes rok. Prarodiče určitě také přispějí.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: esme*
Datum: 27.11.14 19:00

Ha, taky jsme to měli povinné (ještě za komančů), taky nemusím sporty a už vůbec ne organizovanou školní buzeraci; tenkrát jsem se zatnutými zuby jela, týden se plácala na cvičné loučce s dětičkama a dvěma podobně nezkušenými spolužačkami a po večerech snášela trapné fórky spolužáků. Dalo mi to angínu, nohy odřené z vypůjčených lyžáků a definitivní bytostný odpor k zimním sportům. :-D

Mámu to tenkrát stálo spoustu vyhozených peněz, které jsme moc neměli.

Dnes bych škole prostě oznámila že ani omylem, a vyžádala si potvrzení že buď šlo o omyl (jak povinné? je to v zákoně?) a nebo souhlasí s tím že přestupuju na jinou školu.

Ono to občas taky je o tom že nějaká učitelka touží po levném zájezdu pro svou rodinu a tak se snaží naplnit kapacitu... Známá měla penzion na horách a toto tam prý bylo běžné.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ydal
Datum: 28.11.14 20:02

Ahoj,

být tebou, tak se tím vůbec nestresuju. Chodila jsem na osmiletý gympl, takže jsem jela povinně na lyžák dokonce dvakrát. Před prvním lyžákem jsem na lyžích nikdy ani nestála, takže jsem se taky bála. Lyže mi rodiče půjčili v půjčovně, oblečení jsem měla po sestřenici. Nakonec to bylo v pohodě, protože nelyžařů nás bylo docela dost. Rozdělili nás do čtyř družstev podle toho, jak jsme na tom byli. Nelyžaře jako jsem byla já, dali rovnou do čtvrtého družstva a učili nás úplně od začátku. Nemyslím, že by se ti někdo smál, nám se taky nikdo nesmál. Prostě někdo už to umí, někdo se teprve učí.

Jinak byla na lyžáku vždycky sranda, přes den se lyžovalo, večer bylo buď volno, takže se hráli hry a kecalo se, případně byl nějaký společný program, třeba diskotéka. Když na to vzpomínám, tak to bylo úplně v pohodě.

Jo a mimochodem, nenaučila jsem se lyžovat ani na prvním, ani na druhém lyžáku. Naučil mě to až kamarád z kolejí .

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.14 20:24
avatar

Pro všechny, kdo se ohánějí zákony a podobně: Pokud má škola lyžařský výcvik v ŠVP, je povinný.

V případě, že dítě opravdu NEPOJEDE (škola bohužel nic nezmůže), škola může vyžadovat docházku a splnění náhradního úkolu, např. seminární práce o lyžařských střediscích v ČR/okolí a podobně. Prostě když nesplní lyžák prakticky, tak ho splní teoreticky.

Peníze samozřejmě jsou problém, ale existuje pomoc v hmotné nouzi (či jak se to jmenuje), která je určená právě pro ty, pro které je problém ty peníze i ušetřit dopředu. Dvě rodiny z naší školy dostaly turisťák téměř plně zaplacen.

Jinak, ano, škola se samozřejmě snaží tlačit žáky a rodiče k tomu, aby děcka jela. Proč? Protože

1) osmadvacetičlenná třída dostane levnější ubytování, dopravu a snad byly i nějaké slevy na permice;

2) z osmadvaceti dětí nakonec pojede deset (jestli vůbec). Pokud bude každému, kdo "lyžování nesnáší" (a přitom na lyžích nikdy nestál), dovoleno jen tak nejet, tak jakmile prohláší třídní kápo, že "na to se*e", tak nepojede nikdo. Přičemž to bude vypadat tak, že rok před lyžákem se zvedne 26 rukou, jako že chtějí strašně jet. Půl roku nato se ozve 20 dětí, zamlouváme tedy ubytování pro 22 dětí (pro jistotu). Když se má platit záloha, tak najednou jede jen 15 a záloh se nakonec sejde 9. Ano, devět. Jakmile naše škola měla možnost změnit ŠVP, povinný lyžák šel ven jako první, protože chystat několik měsíců týdenní výcvik (jestli si někdo myslí, že to znamená rezervovat ubytování, tak se sakra mýlí) a pak se dozvědět, že jich pojede devět, to dokáže pořádně zacvičit i se zkušeným tělocvikářem.

Takže se vzchop, oběhněte s rodiči pár lyžařských obchodů nebo půjčoven, šetřete do prasátka a na smějící se kamarády klidně vztyč prostředníček - od kdy se proboha před posměchem utíká? Vždycky bude někdo, kdo se ti bude smát (nebo hůř - pomlouvat za zády, shazovat sebevědomí), tomu se má čelit a ne před tím zdrhat.

A jak tu už někdo zmínil, na lyžáku jsou skupiny, půjdeš do té "základní", učí se tam, jak vůbec lyžovat, jak se pohybovat, v klidu a v pohodě, žádné náročné túry (běžky) nebo svahy (sjezdovky). Že nemusí být všichni vrcholoví lyžaři? O to na výcviku opravdu nejde, kočičko, vrcholoví lyžaři jsou úúúúplně někde jinde.

P.S. Pokud jsi na lyžích fakt nikdy nestála, tohle je ta nejlepší příležitost, kde si to vyzkoušet. Čas a výuku Ti zadarmo už nikdo nikdy nedá a s kamarády tam taky nebudeš - a to nemluvím o srandě, co bývá okolo. Fajn, možná po lyžáku vrátíš lyže do půjčovny, oklepeš se a řekneš si "už nikdy", ale aspoň to zkus.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ria®
Datum: 28.11.14 20:52
avatar

Aby jste brzy nebyla na mrtvici ze všeho, mám kamarádku, která se děsí naprosto všeho, zapomněla si oblíbenou propisku při písemce a byla na omdlení, nevzala si svetr, už pomalu umrzala, neměla při sobě hřeben, a co když zafouká vítr a rozcuchá jí to vlasy a ona bude za idiota - vše jen "co když" - opravdu hrozná povaha.

Skoro ani nevěřím, že je to povinné, ale pokud opravdu nejde o finance, tak se trochu dejte do kupy, já bych jela hned. Určitě Vás nebudou nutit jezdit z obr kopců, budou to jen malé kopečky, kde pojedete rychlostí chůze a budete pilovat techniku.. Nikdo se Vám smát nebude a když bude, tak se zasmějte s nima.. Třeba si to časem i oblíbíte.. Nebuďte srágora..;)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 29.11.14 07:37
avatar

Omlouvám se, nečetla jsem to všechno, je to už příliš dlouhé.

Ale lyžák, to není jenom hoblování kopce na lyžích.

I když ceny všeho strašně stoupají, troufám si říct, že ty 4.000 je moc. Že by týden na horách se třídou pokryly klidně tak 2.500 a to včetně vleků. Jsou přece určité slevy pro školy a ty 4 tisíce jsou podle mě přehnané. I když, kdo ví. Jsem z generace, která jezdila na tehdejší 21 denní pionýrské tábory za 250 Kč.

Lyže jsem měla vlastní, i když nic moc. Takové jasanky s kandahgárem, bambusové hole, ale ostatní měli podobné. Tehdy v roce 1967 nebylo bohatých a chudých, všichni měli všechno stejné. Byl pro tělocvikáře obrovský problém poznat, koho že to vlastně volá, když do textilu v sousední vsi dostali jenom samé modré kulichy a na lyžáku je měli snad úplně všichni.

Lyže i příslušenství si můžeš vypůjčit ve škole. Bundu, čepici, svetr, rukavice, to jistě máš. A gatě. Stačí šponovky, nemusí být luxusní lyžařská výbava. Bude se Ti tam líbit. Poznáš spolužáky i jinak, než z vyučovacích hodin. Budou různé hry, soutěže, třeba i karneval. Nezapomenu na náš lyžák. Dva žáci se domluvili na společné masce. Jeden sehnal velikou zástěru, placatou čepici a koště. A byl metař. Druhý se oblékl do teplákové soupravy, tenkrát se dělaly i hnědé, která byla pošitá toaletními papíry. Válel se po zemi a ten metař to HO... zametal. Já byla za chuligána.

Takže se nebraň, klidně jeď, nikdo po Tobě nebude chtít, abys sjela Sněžku. Užijete si čerstvého vzduchu, něco se naučíš a upevní se třídní kolektiv. Pokud to ovšem nedopadne jako ve filmu Sněženky a machři.

Jela bych hned. Užij si to, pokud máš možnost a nijak se nebraň. Budeš mít jednou pěkné vzpomínky. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ydal
Datum: 29.11.14 09:07

Babojago, doba trochu pokročila. Že se jí nebude nikdo smát, že neumí lyžovat, je pravda, ale pokud nastoupí ve šponovkách, nebude se jí smát jen třída, ale celý svah. Lyžařské kalhoty, případně kombinézu to chce. A hlavně nebude mokrá a zmrzlá jak myš.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 02.12.14 23:39
avatar

Uprimne ti to nezavidim..Ja tohle resila uz hodne davno,ale dodnes si vzpominam jak jsem pocitala hodiny navratu.Lyzuju dobre a o penize taky neslo, ale zase kolektiv stal za dv veci.Rozdelili nas do druzstev a moje kamosky nelyzarky skoncily v poslednim druzstvu a ja s citila strasne sama a az pozde odpo.jsem je zas videla a vecer nas ucitele porad do neceho nutili..Pro me hotova katastrofa.Ja vylozene nesnasim tyhle nucene akce..Jestli to opravdu citis tak, ze nechces, tak si o tom promluv s rodici.Nevim jake mas,ale snad to pochopi..Neni mozne,aby te skola nutila a stejne tak tve rodice.Sama mam doma 2 male deti a pokud by nam skola narizovala,ze me dite nekam musi, tak to ani nahodou a uz bychom to sli s manzelem resit.Nas druhak ma ve tride kluka,ktery je z 5 deti a jejich matka s otcem uz nezije a sotva nejak vyziji.Na konci roku nas druhak jede poprve na skolu v orirode na par dni a absolutne ho do niceho nenutine a vse nechame na jeho rozhodnuti.pokud jet nebude chtit,(on ale chce)tak proste nepojede a basta..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dadla
Datum: 13.12.14 17:13

Situaci taky nezávídím, každopádně k tomu mám taky co napsat. Ve 2. ročníku na SŠ jsme také měli povinný lyžařský výcvik. Omluva nebyla žádná, protože tato škola má výcvik POVINNÝ, jinak nejsme připuštěny k maturitě. Na tu školu prostě jdeš už s tím, že to musíš absolvovat. Jako další dva kurzy - plavecký a cyklistický. Já, totální antisportovec a lenoch, který nikdy na lyžích nestál a ani o to zájem neměl musel jet na lyže? Měla jsem z toho hrůzu už od prváku...no ale abych to nezdržovala. Těch co jsme nelyžovali, nás bylo více. Profesoři byli chápaví a ochotní. Z lyžáku jsem odjížděla s tím, že bych si kliddně ještě někdy zalyžovala. (což už se nikdy nestalo a vůbec mi to nevadí)...co jsem tím chtěla říct...samotného lyžáku se neboj, je to sranda a pro nás nesportovce. Je to finančně hodně náročné a cena 4000 mi přijde hodně přehnaná a celkem nereálná. A že je to na ZŠ povinné? To není možné, když to není nějaká sportovní, nebo soukromá apod. povinné to být nemůže. Rodičům to řekni, mají práva, tak ať se brání.
Hodně štěstí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hm®
Datum: 13.12.14 18:47
avatar

Teda, já fakt nevím, co tu všichni řešíte. Tak, jako je povinný tělocvik, je povinné třeba plavání, bruslení, pochoďák, lyžák a já nevím co dalšího, co prostě škola v rámci svého působení vloží do osnov (nebo plánu, nebo jak se tomu říká). Všichni, co se pořád v podobných případech ohánějí nějakými zákony a že "to nikdo vyžadovat nesmí", mi připadají jak praštění TVNovou. Do školy jsem chodil za socialismu, tehdy byla jiná doba, ale když vidím ty dnešní šprajcy kvůli všemu, tak si občas říkám "zaplaťpánbůh, že to tenkrát tak bylo normální a prostě jsme se zúčastnili". Taky jsem neměl rád tělocvik, taky jsem měl z lecčeho strach, taky jsem to občas odšvindloval, nějaký cvik třeba nešel, občas někdo něco "prostě nedělal", ... a nikdo nehodil neplavce do vody, nikdo nikomu nenechal zlámat nohy, zmrznout ho v lese a co já vím, co by vás napadlo. Ježišmarja jsou to učitelé a mají za děti zodpovědnost, takže je nijak nepřiměřeně ohrozit nenechají. Občas se stalo, že někdo nejel (třeba kvůli financím (ano i tehdy), nebo kvůli nemoci apod.), a bylo to považováno za smůlu (snad úplně všemi). Dodnes po spoustě let na tyto akce rádi vzpomínáme, když se sejdem třeba na třídním srazu.

Jestli máte (teď píšu všem dotčeným dětičkám) opravdu pocit, že nikdo nic podobného nesmí vyžadovat, tak se zahrabte třeba pod zem, on vás tedy nikdo nutit vylézat nebude. A po letech budete moci vzpomínat, jak jste místo lyžáku utíraly prach ve školní komoře.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: joolie*
Datum: 13.12.14 19:00

Myslím, že vás zástupkyně zbytečně straší, já na lyžák na základce nejela nikdy a to byly všechny povinné. Opravdu, pokud jste v nějaké špatné finanční situaci, nikdo vás nemůže na státní škole nutit do placení zájezdu :) stačí se domluvit s rodiči, pokud jsou tolerantní, že takto zalžete, nebo že případně řeknete (s jejich podporou), že jet nechcete, protože jezdit na lyžích neumíte, a je to - lepší a snažší by jistě ale byla ta zdánlivá "špatná finanční situace" ;)

Přeju hodně štěstí, a hlavně žádný strach, lyžák se dá přežít! ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.