Je možné přestoupit?

Od: Datum: 25.11.14 19:58 odpovědí: 4 změna: 26.11.14 10:25

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat zda by se dalo z obchodní akademie přestoupit na jinou školu? Na pokud ano, kterou by jste mi doporučili. Chodím do 3. ročníku a jsem na té škole vážně nešťastná a nevím co dál. Chtěla bych přejít jinam, ale nevím kam. Myslíte, že by šlo přejít na účiliště? Je nějaké podobné jako obchodka?(aby to mělo třeba podobné předměty nebo zaměření).

Děkuji předem za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.11.14 20:30
avatar

Proč jste na škole nešťastná, proč chcete přestupovat, nemáte-li představu, kam? Přestup samozřejmě možný je, ale dokud si neujasníte, co a proč chcete, nebude mí přestup smysl.

Navíc byste se napřed měla domluvit s rodiči, kteří by Vás kvůli přestupu pravděpodobně museli déle živit, pořídit další učebnice, pomůcky, ...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.14 09:48

Rodiče o tom vědí?

Doporučit se nedá, musíte si sama ujasnit, co chcete studovat. Učiliště jako obchodka neexistuje.

Je rozdíl mezi učilištěm (končí výučním listem) a maturitním oborem (končí maturitou). Přestupnost z matur. oboru na učňák je trochu složitější, spíš tak do prváku. Protože vám chybí praktická část výuky. Rozhodnutí, do kterého ročníku byste přestoupila, je na řediteli nové školy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.11.14 10:11

Pokud je problém s učením / známkami raději bych doporučila zůstat v oboru a najít lehčí (a méně kvalitní) obchodní akademii, určitě nějaká v okolí bude.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 26.11.14 10:25

Božíčku, přestup si je třeba vyjednat na školách a jakou? Na cizí radu něco dělat když tvůj výběr je nešťastný, co chceš v životě dělat?

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.