Jak najit skolu

Od: Datum: 25.11.14 12:19 odpovědí: 3 změna: 25.11.14 16:57

Dobry chtela bych si doplnit vzdelani mam vyucni list bez maturity pro textilni praci. Nyni tuto praci nevykonavam a pracovala jsem jako pracovnice v soc. sluzbach byla to to prace s detmi absolvovala jsem kurz se zdravotnim postizenin a nevim na jakou skolu bych se mela prihlasit kvuli maturite ktera mi chybi dekuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 25.11.14 14:11

Rozhodující je pouze předchozí vzdělání - kdo chce maturitu, volí obvykle tříletou nástavbu Podnikání.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 25.11.14 14:23

Vy asi chcete studovat při práci?

Máte více možností ----- můžete jít na nástavbu pro vyučené ---- buď navazující obor (nevím, zda něco navazuje na textilní práci, více budou vědět na krajském školském úřadě) nebo nástavbu pro všechny vyučené Podnikání či Bezpečnostní služby. Pro Vás jako ženu spíše Podnikání (jak zmiňuje poradce přede mnou). Dálkově 2-3 roky.

Další možnost je studovat celou SŠ, maturitní obor, na 4 -5 let. Libovolná volba oboru, podle možností dojíždění ve vašem okolí. Dálkově se nedají studovat všechna zaměření.

Dobře se hledá na http://www.infoabsolvent.cz/Obory?uroven=1&uroven2=26

Ohodnoceno: 2x
 
Od: host*
Datum: 25.11.14 16:57

V dobách filmu Marečku, podejte mi pero, bylo dálkové nebo večerní studium s maturitou zcela běžné, na všech středních odborných školách i na některých gymnáziích. Dnes už zaměstnavatelé nechtějí zaměstnance pouštět studovat, natož, aby jim dávali výdobytky socialismu, jako placené studijní volno, zdarma učebnice, volno na přípravu a vykonání zkoušek, atd.

Přesto ještě pár škol, které dá vyučeným možnost vystudovat při zaměstníní (dálkově) a získat maturitu. Jedna z nich je střední gastronomická a hotelové škola v Bráníku, viz http://www.ssgh.cz/dalkove-studium kde najdete třeba Podnikání. Není to procházka růžovou zahradou, je třeba se opravdu učit, ale maturita má svou váhu a kvalitu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.