SŠ Veterinární v Boskovicích

Od: Datum: 22.11.14 00:40 odpovědí: 1 změna: 22.11.14 10:37
Ahoj,
chtěla bych se zeptar,jestli je tahle škola těžká a jaké máte zkušennosti? Můžu mít uplatnění např. v ZOO,v nejakw organizaci ha ochranu zvířat,či být třeba veterinární asistent? Dostanu se na vysokou? Matka mi říká,že je ta škola hrozně těžká.Mně by se líbilo pracovat se zvířaty..tak nevím jak ji..nebo i sama sebe..přesvědčit,že to má budoucnost?
Muj prumer je zatim 1,4
Mám troku z matiky.Ze všech jazyků mám 1 a to každoročně na pohodu...z dějáku,fyziky a chemie mám dvojku..a ze zemepisu a přírodopisu jedničku.
Z ostatnich předmětu nebo výchov mám 1.
omlouvam se,je to jen obor veterinářství,škola se jmenuje Vyšší odborná škola ekonomická a zdravotnická a Střední škola

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 22.11.14 10:37

Pokud chceš na VŠ, jednoznačně lépe tě připraví na zkoušky gymnázium. Přijímačky na veterinární VŠ (FVL v Brně) jsou z biologie a chemie v rozsahu látky na gymplu. Z gymnázia si pak můžeš vybrat ke studiu i jiné obory, kdyby se tvé zaměření změnilo. Své zájmy o zvířata můžeš i na gymplu rozvíjet samostudiem toho, co tě zajímá a dobrovolnou prací v útulku či záchranné stanici.

ŠŠ tě připraví lépe pro praxi, ale když neseženeš místo, je to pak docela problém s touto specializací. Navíc, řada veterinárních sester vůbec nemá odpovídající školu. Byly přijaty na základě osobních kontaktů s vetem, nebo je ta práce prostě zajímala a chtěly to dělat, tak se tam dostaly.

doplněno 22.11.14 10:44:

Ještě doplním - práce u zvířat se obecně velmi těžko shání. Dá se sehnat místo prodavače v eshopu a k tomu nemusíš mít školu, ale pouze zájem o zvířata. No a práce v útulku či záchranné stanici se sežene spíš, když tě tam delší dobu znají, pracuješ tam jako dobrovolník a vidí, že něco umíš. Škola ti v tom nepomůže, protože tam může dělat kdokoliv, takže jsou tam různí lidé. Takže kdybys chtěla někde takto pracovat, je jedno, jakou školu budeš mít, budou tě soudit podle toho, jak tě poznají při práci jako dobrovolníka a jestli tam vydržíš.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.