Obtížnost VŠ?

Od: Datum: 20.11.14 21:00 odpovědí: 6 změna: 22.11.14 10:37

Dobrý večer,

po maturitě se chystám na VŠ přírodovědného zaměření a jen by mě tak zajímalo, jak moc je to těžké, například v porovnání s gymnáziem? A ještě bych byl rád, kdyby mi někdo sdělil nějaké zkušenosti s kombinovaným studiem... Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 20.11.14 21:13

No, obecne jak je tezka VS? Jsou predmety, kdy musis pojmout zhruba podobne penzum uciva jako na gymplu. Predstav si, ze behem pul roku proberes vse, cos mel z jednoho predmetu k maturite. treba biologii nebo chemii. Noa pak se najsou predmety, ktere prectes za vikend.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 20.11.14 21:15
avatar

Rozdíl mezi VŠ přírodovědného založení a gymnáziem? To je jako rozdíl mezi gymnáziem a první třídou základní školy..., a to propastný rozdíl. Kombinované studium - no, pokud můžete studovat prezenčně, asi je to lepší a méně namáhavé. Chodit do práce a přitom studovat? Jde to, ale veškerý volný čas obětujete studiu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 21.11.14 07:02
avatar

Jak to myslíte kombinované? S čím co chcete kombinovat?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kubaaa*
Datum: 21.11.14 07:30
kombinovane studium je varianta distancniho studia
doplněno 21.11.14 15:23: Koukam, ze babkazov dostala bod. Jen by me zajimalo za co. O cem zdejsi hodnoceni odpovedi vlastne vypovida...?
Ohodnoceno: 4x
 
Od: kolemjdouci
Datum: 21.11.14 08:30

Dle dnešního trendu VŠ bude záležet i na univerzitě, kterou si člověk vybere. Na druhou stranu základ je matematika, pokud s ní máš problémy, bude to těžké.

Gymnázium a VŠ přírodovědná je opravdu propastný rozdíl, to mohu potvrdit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od:
Datum: 22.11.14 10:37

S poslední větou "Gymnázium a VŠ přírodovědná je opravdu propastný rozdíl, to mohu potvrdit." nemohu souhlasit. Na gymnáziu jsem se musel biflovat kromě přírodovědných předmětů i ostatní předměty. Jste nečekaně vyvolán a obvykle právě, když jste se opomněl na daný předmět připravit.

Kdežto na vysoké škole se věnujete předmětům, které jste si zvolil. Na seminářích máte možnosti diskuze s vyučujícími, požádat o vysvětlení problémů, můžete využít konzultací u přednášejících. Termín zkoušek si můžete volit z vypsaných termínů a na zkoušku jít, až když jste připraven.

Sice rozsah učiva na jednotlivou zkoušku je mnohonásobně větší, než na jednotlivé maturitní zkoušky. Z tohoto pohledu je maturita fraškou. Nejdůležitější je mít pro daný obor předpoklady.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.