Mongeovo promítání..stopníky

Od: Datum: 20.11.14 18:12 odpovědí: 1 změna: 20.11.14 19:47

Ahoj,
chtěl bych se zeptat jak se určují body stopníků..myslel sem že tak,že pokud máme na přímce bod např. a2 tak bude bod stopníku N2 a bude ve dvojici s bodem N1 a když bude na přímce bod např a1 tak bude bod stopníku P1 a bude ve dvojici s bodem P2...ale ukázalo se,že to není úpně dobře,protože sem to v testu neměl dobře..budu psát opravu,ale naše učitelka,když už se uráčí nám něco vysvětlit,nevysvětluje zrovna moc pochopitelně..navíc kikde na internetu jsem nenašel postup,jak je určovat atd.
Budu moc vděčnej za odpověd,
Díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od:
Datum: 20.11.14 19:47

Definice: Stopník je bod, v kterém přímka protíná průmětnu.

Protože přímka může protínat dvě průmětny – půdorysnu a nárysnu, máme půdorysný stopníkP a nárysný stopníkN. Označení písmeny P a N je standardní a tato písmena nesmí být použita pro označení jiných bodů. K odlišení stopníků různých přímek použijeme index, který označuje přímku – např. Pa, Nb atd. Jestliže máme stopníky pouze jedné přímky, index se neuvádí.

Půdorysný stopník P leží v prvé průmětně, jeho souřadnice z = 0 – druhý průmět tohoto stopníku P2 leží na ose x12. Nárysný stopník N leží v nárysně, proto jeho souřadnice y = 0 – prvý průmět N1 leží na ose x12.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.