Klavír výuka

Od: Datum: 20.11.14 13:20 odpovědí: 9 změna: 20.11.14 16:46

Dobrý den,

mám na vás dotaz dcera půjde na pedadogickou střední školu,kde je výuka na klavír.

Dotaz spočívá co ji koupit na procvičováni doma velký klavír(málo místa) ne,co třeba klavesy je tam nějaká podobnost?

děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 20.11.14 14:00
avatar

Dobrý den, možná se zaměřit na nástroje typu viz odkazy a vybírat i dle finančních možností.

Případně koupit nástroj starší nebo bazarový. A možná i počkat na doporučení vyučujícího na té škole. Zdravím!

http://kytary.cz/klavesy/prenosna-stage-piana/ http://kytary.cz/klavesy/keyboardy/s-dynamikou/

doplněno 20.11.14 15:28:

Jenom chci upozornit, že tazatel řeší i problém s místem v bytě, tak doporučovat akustický nebo digitální klavír (starší či nový) není asi to pravé - to už je kus nábytku.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.11.14 14:10
avatar

Dobrý den, optimální je pianino. Pokud není místo, existuje i přenosná klaviatura elektronická, která má rozsah klavíru. Není to ta klasická samohrajka, tam není celý rozsah. Na tuto klaviaturu může cvičit stejně jako na piano, akorát tam nemá pedály. Ale to není až taková nutnost, to už může docvičit pedál jinde, případně možná se dělají klaviatury i s pedály.
My jsme to kupovali pro tchyni a je s tím moc spokojená.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kravirek
Datum: 20.11.14 14:30

Klávesy ne! Mají odlišnou váhu hry,tzn. klávesy kladou jiný odpor prsům než klavír. Doporučuji elektrické piano.A pozor! Elektrické piano nejsou klávesy!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.11.14 15:09

Doporučuji elektronické piano, protože zabere méně místa a je "levnější". Navíc když se bude učit na klavír, tak je to věc dlouhodobá a nemělo by se na nástroji šetřit (co si budeme povídat, ty nejlevnější mají horší zvuk).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.14 15:13

Z vlastní zkušenosti doporučuji se poohlédnout po nějakém pianinu, záleží na tom kolik do toho chcete vrazit. Nám se povedlo sehnat po internetovém bazaru pianino za 10 000, v dobrém stavu, jen naladit.. Pravda, byl trošku poškrábamý lak a zežloutlá klaviatura, ale vzhled pro nás nebyl až tak důležitý.

Chce to ake vždy konzultovat s odborníkem - ladičem.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ria®
Datum: 20.11.14 15:22
avatar

Dobrý den,

myslím že elektrické s 61 klávesy budou naprosto stačit. Zkuste sehnat používané z bazaru za pár korun..

doplněno 20.11.14 15:59:

Tak pro začátek, než se člověk rozhodne pro hraní na stopro bych brala ty elektrické klávesy, já mám s kladívkovou klaviaturou, s pedálami. Znějí skvěle..

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.11.14 15:50
avatar

Od 5 let jsem se soukromě učila na klavír, do nějakých 19. Paní učitelka, která právě v mých 19 letech zemřela ve věku 90 let, nic jiného než klasické křídlo neuznávala prostě to pro ni nebyl klavír. Hrála jsem klasickou hudbu a kdykoliv jsem měla něco zahrát na jiném klavíru, byl to problém. Obdivuju lidi, kteří něco zahrají na různých klavírech, pianinech nebo dokonce elektrických pianech. Na druhou stranu jsem byla skoro až nepříjemně překvapená, co za "hraní" na nás chtěli na studiu na 1. stupeň ZŠ - doufám, že to bylo tím, že bylo dálkové. Zvládla jsem to levou zadní, a to jsem na ten klavír téměř 10 let nesáhla. Přimlouvám se za to, že klávesy ne-e - není možno zahrát tón jinou silou, navíc odpor kláves je minimální. Klávesy jsou opravdu na zahrání Kočka leze dírou jednou rukou, nic víc. Vaše dcera bude asi muset umět nějaké etudy, popř. i lehčí skladby, takže ten rozdíl v síle potřebovat bude. Předpokládám, že budou mít přístup ke klavíru ve škole, pokud bude šikovná, mohlo by jí to stačit, a můžete elektrické piano kupovat až tehdy, když to stačit nebude.

Jinak kolegyně ve škole kupovala dceři do lidušky něco "pořádného" a říkala, že do toho vrazili 30 000,-. Ale holka hraje dobře a ráda, tak jim to nevadilo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 20.11.14 15:54
avatar

Pokud to s výukou hry na klavír myslí alespoň trochu vážně, tak koupit pianino nebo elektrický klavír. Klávesy jsou nevhodné.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 20.11.14 16:46
avatar

Když už kvůli místu nemůžete koupit ani pianino ke zdi, pak snad jedině zbývá koupit elektrické piano.

Se samohrajkami je totiž trochu problém. Jsou to úplně jiné nástroje, než klavír. Sice se na ně dá hrát klavírovým způsobem, ale hrát na klavír se na nich nikdo nenaučí. To vám můžu potvrdit z vlastní zkušenosti.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.